-Parajsajone-ForumCalendarGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 vargje te lira

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
Musafir
VizitorMesazhTitulli: Re: vargje te lira   Fri Jul 18 2008, 17:13

schatz te keshilloj te ikesh te doktori i syve

nuk te thash 200 po te thash 2 qe te mos vuash kur te ndahesh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sat Jul 19 2008, 14:32

Sikur nje pik shi te perfaqesonte dashurin time ndaj teje..
dhe sikur ti te me pyesje se sa shum te dua?!…
Me beso se vetem shi do te binte.

Prit prit, mos bjer ne gjum,
Se dua te them te dua shum,
Naten e mir e gjum te embel,
Me jep nje puthje e me shih ne enderr.

Perse sonte edhe yjet nuk shkelqejn?
A thua edhe ato mungesen tende e ndjejn.
Te lutem mendo pak ne mua, dhe ne zemren
tende ruaje nje vend per mua. TE DUA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sat Jul 19 2008, 14:33

Tė dua, pėr ty vuaj!
Tė dua, pėr ty shkruaj!
Tė dua, pėr ty ėndėroj!
Deri nė vdekje ty s’tė harroj!

***
Njė ditė Zoti po mendonte,
diqka zemrės time ti dhuronte..
te gjith engjujt rreth vetės mblodhi
dhe pėr zemrėn time vetėm ty tė zgjodhi.

***
Ti fali syt, nėse ti i shikon!
Ti fali duart, nėse ti i shtėrngon!
Ta fali shpirtin, nėse ti mė pėrqafon!
Ta fali zemrėn, nėse ti mė don!

***
Nė mes tė natės po kėrkoj dritė..?
Nė mes tė borės po kėrkoj ngrohtėsi..?
Nė mes tė dimrit po kėrkoj veren..?
Nė mes tė zemrės tėnde s’mund ta gjej vetėn..?

***
Te puth buzen qe te flejsh embel,
Te puth syrin qe te shofish enderr,
Te puth faqen qe te ndjehesh mir,
Me 1000 puthje te them naten e mir.

***
Si ndihesh sonte kur afer sme ke?
Si te kalon nata kur mua sme sheh?
Si te rin qeta buzet e tua?
Si te shkon kjo jetti zemer pa mua?

***

O bilbil I bukur shko ku te them un,
Nese e gjen ne gjum puthe nje her nga un,
Nese e gjen te zgjuar thuj,
Se ende nuk e kom harruar……?

***

Qme duhen syt
kur nuk shihemi?
Qme duhen kembet
kur nuk takohemi?
Qme duhen krahet
kur nuk perqafohemi?
Qme duhet zemra kur
nuk dashurohemi ???

***

Pash nje lule dhe mendova: erdhi pranvera…
Pash shiun dhe mendova: Dikush atje lart po qan…
Pash trishtimin ne syte e nje femije dhe mendova: Ndoshta ka nevoje per ngrohtesi…
Dhe me vone te pash ty dhe ne fund e kuptova se kam akoma nje arsye per te jetuar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sat Jul 19 2008, 14:35

Ike diku larg me tėnden deshir me harrove mua , e nuk me the lamtumir .
Mė kujtoet ajo dit kur e dham besen te betuar ne te dy , zbashku ta kalojmė jeten .

Rreshti i shkruar aspak smė trazon , sepse zemra ime pergjithmon te don , shih si shkon rinia kot vetėm nė vaj e lot vetėm nje gje e mendoj te vdes apo te jetoj .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sat Jul 19 2008, 14:36

Nje her gabova se te dashurva , ne duart e tua krejt sishte u leshova ,
Por tani eshet vone kaloi ēdo gje vuajtjet dhe gzimet nuk kthehen me !
Shum kam vuajtur dhe shum do te vuaj prej kur me the se ker e kam merituar ,
Ne zemren time ėsht vulosur nje emer , vetem ty e dashur te mbaj ne zemer ,
Tė kam lypur shum , ndėr uje e hėnė por nuk te gjeta se ishe e nxenė,
Nuk e di pse , smė thua mirdita apo lamtumir tė pengon dikush apo ske dėshir ,
Tani ti nuk mundesh te ecėsh krenar , sepse shumica e din se ti je tradhėtare ,
Mirpo kėto per mua nuk jan azgje teper ne qoft se je mėsuar mos tradheto dikend tjeter,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sat Jul 19 2008, 14:37

Pse nuk me beson se je thell me mua , pse nuk i shiqon keto syt e mi qe per ty lotojnsi ndonje femi , pse ti nuk i pyet keto buzet e mia qe jan shkrumuar nga dashuria , pse ti nuk e dgjon zerin tim te gjor qe rrahjet e saja te shejta tingullojn si ora , pse ti nuk e pyet trupin tim qee eshet terthar qe nga ai filim i takimit , pa ty me nuk gjej shpetim mbi tok perveē te jem me ty .

Nuk di a me beson, dhe a me don por me thuaj te verteten pse po me harron , thuaj te verteten sa te duash , sepse jam ne gjendje per kete te ma thuash , mos vuaj per nje djal te mjere qe ne jeten e tij nuk pati pranėver , por krenar vdiq dhe krenar jetoi vajzen qe e deshti gjer ne vdekje se harroi .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sat Jul 19 2008, 14:37

Te quajta dashuri por ishte e kot , te endrrova si princesh e endrrave te mia por ajo shpejt mbaroj , te fala jeten se te quajta dashuri me thojn se emrin e ke tradheti , por me nuk i besoj askujt me than se gaboj nese te dashuroj , e une me besnikrin tende tani veten e mallkoj , besn nuk e mbajte e me tradhetove mendon se do te jesh e lumtur me avanturen tende , tani ndoshta je por deri ne fund jo emrin e ke tradheti e me von do ta kuptosh edhe ti .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sat Jul 19 2008, 14:38

Nese prej meje mendja s’te hiqet,
Nese per mua zemra te digjet,
Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
Se do te vij ngadal qe te them TE DUA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sat Jul 19 2008, 14:38

E pranoj se jam fajtor qe ty zemren ta kam thy
E pranoj se kam gabuar qe ty shpinen ta kam kthy
E pranoj se zemra jote dhimbjet nuk i meriton
E pranoj se n’jeten time me mungon me mungon
Jo s’te harroj kurre s’mundem ty t’mos dashuroj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sat Jul 19 2008, 14:39

do te behem zog
e ti se do te me njohesh
do te vi ne dasem
kur ti te martohesh
do ti bi daulles
per lamtumiren tuaj
kurse une i mjeri vetem,
vuaj dhe vuaj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sat Jul 19 2008, 14:39

zemra zemres
i bon lutje
dashuria e par
fillon me Puthje
zemra e femres
esht hotel
kush don hin
e kush don del
po zemra e mashllit
esht si gur kush hin
brenda nuk del kurr

( eshte rrene se seshte e vertete per ne femrat Embarassed Embarassed )
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sat Jul 19 2008, 14:47

Te puth buzen qe te flejsh embel,
Te puth syrin qe te shofish enderr,
Te puth faqen qe te ndjehesh mir,
Me 1000 puthje te them naten e mir
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sat Jul 19 2008, 14:49

Kur jam nervoz
Asgjė s'mė qetson
Vetėm, nėse ti e dashur
Pran meje qėndron

Dashuri ,dashuri
Nuk thuhet kotė
Fillon me puthje
Mbaron me lotė
do te behem zog
e ti se do te me njohesh
do te vi ne dasem
kur ti te martohesh
do ti bi daulles
per lamtumiren tuaj
kurse une i mjeri vetem,
vuaj dhe vuaj

te deshiroj
fat ne jet
nje trup me shendet
ne shtepi harmoni
dhe dashuri pa kufi

Lumturine kerkova por une nuk e gjeta,
Idealen ma dhurove ti vet por kurre nuk u zbeha,
Dashurine per ty e ruajta ne fshehtesi,
Por i kam treguar dikujt dhe ti mire e di,

Sa here ti me vjen prane meje,
Une bie ne mendime sepse ti je ilaqi i zemres sime
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sat Jul 19 2008, 14:51

Puthjet me te embla
Ty ti kam dhuruar
C'do gje une ty ta fala
Atehere kur te kam takuar.
Mos e prano ate dashuri
Qe te falin shtigjet
Prano te zemres time
Qe per ty po digjet.
Kur zhytem ne mendime
Vetem ty te koujtoj
Qetesoje zemren time
Qe vetem ty te pranoi.
A te kujtohet o shpirte
Takimi yne i pare
Kur ti mua me thoje
Do jemi te pandare.
Syte po me lotojne
Zemra pikon gjak
Per ty moj e dashur
Qe te kam kaq larg.
Do doja te isha fllad
Dhe te vija tek ti
Te ta ledhatoj trupin
Qe e ke plot freski.
Do doja te behem lot
Te rrjedh nder faqet e tua
Qe ta koptoje gjithe bota
Se une ty moj, '' Te dua...........
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sat Jul 19 2008, 14:56

Me duaj per ate qe jam ne te vertete, per momentet e mia te cmendurise per, diskutimet e mia shume serioze, me duaj per sinqeritetin tim, per oren time, me duaj kur te provokoj, por mbi te gjitha me duaj sepse te dua edhe une!
Nje person nuk eshte i rendesishem se sa hapesire ze ne zemren tende, por per boshllekun qe ze kur nuk eshte me.
Ndonjehere endrrat behen realitet, por me ty, realiteti u be nje enderr.
Buzet tona pasionante u bashkuan me to u bashkuan dhe zemrat tona te pafajshme. lotet na rrodhen se gjetem njeri-tjetrin.
Nese ti nuk do te kishe emer, do te te therrisja Dashuri, dhe nese dashuria nuk do te kishte emer do ta therrisja me emrin tend.
Nese do te zbuloja rrugen per tek zemra jote, do te fshija cdo gjurme per te shmangur kedo qe mund te me ndiqte pas.
Do te mesohem me mosqenien tende, do t'u them njerezve qe "ishte fati", do te dije te shtirem e lumtur....kushedi ne do te jem ne gjendje t'i them zemres sime Sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sat Jul 19 2008, 14:57

Pas mesnate shikoj yjet rri gjate qe ti numeroj,ne mesin e tyre je dhe ti por sdi pse smunda dot te te dalloj,nese je ne mesin e tyre te lutem nje shikim ma fal,ti pas mesnate je ne gjume,me tradhetoi ai shikim,me kot do mbes pa gjume ne mes tyre eshte vec malli im.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sat Jul 19 2008, 14:58

Pas mesnate shikoj yjet rri gjate qe ti numeroj,ne mesin e tyre je dhe ti por sdi pse smunda dot te te dalloj,nese je ne mesin e tyre te lutem nje shikim ma fal,ti pas mesnate je ne gjume,me tradhetoi ai shikim,me kot do mbes pa gjume ne mes tyre eshte vec malli im.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sat Jul 19 2008, 14:58

Vec per nje cast dua te ndjej ngrohtesine e trupit tend te puth te prek ngadale,te lutem me ndihmo te jem me ty sonte edhe pse te kam larg,mos i mbyll syte gjumi mos te te marre me puth aq shume sa une ta ndjej qe te kam prane.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sat Jul 19 2008, 15:00

Dicka ne yje po shikoj dicka qe shume me corientoi
,ti qe shume me ke munguar me ty yll sonte do rri zgjuar,
do te puth te ndjej qe je per mua,please me puth dhe ti mua
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sat Jul 19 2008, 15:01

te thuash me fal eshte e kot,
se te deshta me shume se cdo gje ne kete bote,
mos me thuaj me fal se ste fal dot,
se ma ke thy zemren dhe per ty po derdh lot...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sat Jul 19 2008, 15:03

dashurojm gjithe boten kur te etur jemi,
tregohemi lypsar kur ne duar asgje skemi,
adhurojm qdo bukuri me syrin grabitqar,
kur ngopemi me dashuri tregohemi mekatar...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sat Jul 19 2008, 15:06

si hena je i bukur,je i mrekullueshem,je i vetem.Si hena ndriqon me pranine tende gjithqka qe rrethon.Si hena do te shihja per ore e ore bukurine tende derisa te zhdukej pertej boshllikut dhe te prisja derisa te shfaqeshe serish,te imagjinoj afer meje,me driten e syve te tu qe ndriqojn te mite,por je kaq larg pothuajse i paaritshem.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sat Jul 19 2008, 15:08

me fal nese po mendoj keq per ty,
po eshte se te dua,
me fal kur te them nuk me don,
e bej se te dua,
me fal se jam xheloze,
e bej se te dua,
me fal qe shum po te bezdis,
por TE DUA TE DUA!!!
shpesh deti flet me fjal te largeta
,thote gjera qe askush si di,
vetem kush di te degjoj mund te kuptoj,
por ti degjo zemren time ajo do te thot...TE DUA...TE DUA PERJETESISHT...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sat Jul 19 2008, 15:09

Dua nje pershendetje ne naten me shi...
Nje perqafim te ngroht ku sna sheh njeri...
Nje puthje ne faqe...
Nje lutje per mua...
Nje enderr te shthurur..
.Nje klithme "Te Dua".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sat Jul 19 2008, 15:10

Vec per nje cast dua te ndjej ngrohtesine e trupit tend
te puth te prek ngadale,
te lutem me ndihmo te jem me ty sonte edhe pse te kam larg,
mos i mbyll syte gjumi mos te te marre
me puth aq shume sa une ta ndjej qe te kam prane.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sat Jul 19 2008, 15:16

Dehu ne ate keshtjelle mallkimi dhe mos i shih ne muret e tij pikturat qe simbolizojne dashurine e humbur.
Perpelitu ne ato shkalle magjike qe e fshehin betimin e dy aleateve.
Rri i zgjuar ne mesnate dhe shetitu neper keshtjelle se ne enderr nuk do te me gjesh dot!
Ngushllohu vetem me puthjet dhe kujtimet te atyre diteve kur ishim te dashuruar dhe me s do te jemi.
Nese ndokush te troket ne porte, fshehu!
Mos e hap porten ,se ajo trokitje eshte veq mashtrim.
Une kurre s do te vij.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sat Jul 19 2008, 15:18

Muaj qė vdekja tė ndau nga unė....Ty dashuria ime...
Jetoj nė njė pjesė tė botės sė errėt,ku drita dhe rrezet e diellit nuk mė ngrohin fare....
Jam ulur dhe mendoj pėr ty...pėr lumturin dhe vuajtjen qė e ndanim sė bashku.
Ah,sa tė lumtur qė ishim dikur.
Dashuri e mallkuar qofsh, pse mė bėre tė dashuroj me gjithė shpirt!
Nga dashuria qė kisha pėr ty,symbyllur shkova pas ndjenjave tė mia qė mė dėrguan tek ti.
Dhe kur mendova se nuk do tė humb kurrė jeta tė ndau nga unė...
A harrohet dashuria e zjarrėt qė kishim?
Gjdo natė nė ėndėrra mė vjen dhe posa hapi sytė fluturimthi mė largohesh duke mė lėn me lotė nė sy...
Deri kur.....kėshtu????
Do tė vuaj e qaj nga dhimbja qė kam se njė pjesė tė zemrės time e humba bashkė me ty...
Zemra mė ėshtė plagosur rėndė.Tani shėrim pėr kėto plagė mė duken vetėm lotėt, dhe kujtimet e dashurisė sonė qė kishim dikur.
Do tė vuaj gjithmonė pėr ty....
Do tė iki nga tė gjithė diku larg....
Do ta thėrra emrin tėnd dhe do tė qaj e lirė duke mallkuar vdekjen qė tė ndau nga unė....
Mė mungon,sepse tė desha shumė....!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sat Jul 19 2008, 15:18

Lerem te qaj ......
Hiqe shikimin tend te shkrete
Nga fytyra ime e vuajtur
Largoj gishtat tuaj te ftohte nga qafa ime dhe shko.....
Shko..... e mos u kthe me
Nese ishe i verber neper agimet e mia
Atehere behu edhe per muzgun tim
Leri thirrmat e ndergjegjes sate
Ne ndergjegjen time dhe .....
Shko -Shko pa fjale....
Duke bredhur rrugeve i vetmuar
Dhe kerko fatin e jetes
Lerem te pendohem per te gjitha
Te mirat dhe te keqijat
Ndoshta eshte fat
Leshoma doren mos mi fshi lotet
Thithe dhimbjen time.....
Dhe shko pa u pershendetur........!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sat Jul 19 2008, 15:20

Nese me kerkon...ne pijetore duke zbrazur gota e duke derdhur lot per ty qe me le.
.Nuk do te jem duke thyer gota e derdhur lot ..
Nuk do te jem as ne udhekryqe duke te pritur me tufa lulesh e strukur nen strehet e qative i lagur nga shiu ....
Do te iki nga bota..
Do te iki nga njerzia.
.Do te iki nga dashuria...
Nese don te me gjesh ngri koken lart yll do te jem duke te shikuar se si e puth ti tjetren me aq pasion...!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sat Jul 19 2008, 15:21

nje puthje te pandashme,
une e ti pergjithmone te bashkuar,
dy emra te shkrar ne xhamin e mjegulluar,
nje zemer e gdhendur ne stolin e lagur te parkut,
nje cast i perjetshem lumturie,
nje ndjenje e pafundme dashurie...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sat Jul 19 2008, 15:21

.... A thu tash atje ku je,
ende po mendon per mua,
a thu etja ti ka tha,
per mu, buzet etua.
Ne pafundsin tende qiellore,
atje ku s'hyn dot njeri,
e padashje hyra un,
me fal qe te solla veē vetmi.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sat Jul 19 2008, 15:22

Eci neper rruge dhe kudo me shfaqesh ti,eci dhe pyes veten ku ndodhesh ti
eci...eci...eci..dhe syt mu mbushen me lot
perse me braktise pergjegjejen se gjej dot
eci..eci..eci..dhe rruga me duket e gjat
mbase kur ajo te mbaroj ti do kthehesh prap
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sun Sep 28 2008, 15:17

sa rralle,per mall, tani flasim
afer ti sme ke
si 3-shi me 9
akrepat e ores le

sa e merzitshme
fundjava qe e lashe
me e trishtuar
se ajo qe vjen pas
3470 po vonon
dhe jeta ime
eshte ne avion

(chorus)
zemer ku je ti
me thuaj ku je tani
vite te tera (ne shpirt pikove ti..)
ne shpirt pikove ti (..zemer ku je ti)
zemer ku je ti
mbi asfalt shkretetire (mbi asfalt shkretetire)
as dashuria s'te lidhi me zinxhire (as dashuria ste lidhi me zinxhire)

...........

i njoh une, fytyra i ve re
ecin valixhet, kete aereoport urrej
ti n'fluturimet nderkombetare s'je
dhembje e imja eshte planet 'atdhe'

(chorus)

leshohen shkallet, shpresa ime e derrmuar
sa shpejt po zbrazet avioni i mallkuar
e nje shpirt i lodhur ende te pret
vetem kemba jote e bukur nuk zbret
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
[DJ^TRINITY]
VIP
VIP
[DJ^TRINITY]

Numri i postimeve : 164
Age : 32
Location : Irak
Humor : humorist
Registration date : 10/09/2008

MesazhTitulli: Poezi & krijime nga ju ....   Wed Oct 01 2008, 16:00

Nqs jeni tu vujt ne max ... dhe ne mendje ju vijn vargje te bukra .. mos nguroni shkruini ketu ... JO per gjo po mduhen dhe mu Laughing Laughing Laughing
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
[DJ^TRINITY]
VIP
VIP
[DJ^TRINITY]

Numri i postimeve : 164
Age : 32
Location : Irak
Humor : humorist
Registration date : 10/09/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Wed Oct 01 2008, 16:05

Si nje lule do te rrisja ,
te mbjellur, ne shpirtin tim .
Do te mbaja sa te vdisja,
do tme doje pergjithnji...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
UNE,TI DHE...ENDRRAT
Princes
Princes
UNE,TI DHE...ENDRRAT

Numri i postimeve : 388
Location : mars
Registration date : 15/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Wed Oct 01 2008, 17:41

sipas ligjit 85 te rregullores
mbi dashuri jeni e denuar me
burg te perjetshem
per ket vuni denimin te
mbetni per gjithmon ne zemren time
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
[DJ^TRINITY]
VIP
VIP
[DJ^TRINITY]

Numri i postimeve : 164
Age : 32
Location : Irak
Humor : humorist
Registration date : 10/09/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Thu Oct 02 2008, 15:29

Loti bjen nga syri por ti se shikon,
kur te them te dua te lutem me beso.
Qielli Sjell shi
deti sjell shum dallg
Dua te te puth
por ti je shum larg.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
[DJ^TRINITY]
VIP
VIP
[DJ^TRINITY]

Numri i postimeve : 164
Age : 32
Location : Irak
Humor : humorist
Registration date : 10/09/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Thu Oct 02 2008, 16:55

dielli qe perendon te prek ne shpirt vetem per te kujtuar qe te vodhi edhe nje dite...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
[DJ^TRINITY]
VIP
VIP
[DJ^TRINITY]

Numri i postimeve : 164
Age : 32
Location : Irak
Humor : humorist
Registration date : 10/09/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Thu Oct 02 2008, 17:12

Zemra eshte thjesht si nje motel ... kur nuk dihet as kush hyn e as kush del Laughing Laughing Laughing
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sun Oct 05 2008, 11:11

lotet bien nga syri ngadale
rrokullisen si te ishin 2 fjale
po fjalet ikin vine dhe shkojne
ato nuk pyesin sa zemra lendojne
[i] Embarassed Embarassed
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sun Oct 05 2008, 11:44

sonte eshte ftohte i dashur
kam nevoje per ty
sot ndihem vetem zemer
ndjej qe kam shum mall per ty
i vetmi ngushellim eshte nje kujtim
qe me vret ne zemer pernate
te dua afer shpirt te dua sa me prane
per shpirtin tim qe e dua shum
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
salamandaNumri i postimeve : 3
Age : 41
Registration date : 06/01/2009

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Tue Jan 06 2009, 22:25

FILLIMI I FUNDIT

Tej penxheres, nen plisa krimbat pergjojne shiun
nje flutur balerine ulet ne sythin e sikletit tend
Ti merr pluhurat e i ngre pezull me mendimet
une ha kokoshka ,shfletoj gazeten,analizoj...
Here-here syte m'i caplon ndonje derr fluturues
e s'i ve re biografive ditore te kolegeve te tu
Mermerit "c'gomar!" dhe masakron qelqurina ne kuzhine
Mua me feks buzeqeshja e larget qe te preku zemren:
rrahje me e parregullt se trafik makinash ne Tirane!
S'kemi me antiteza ndjenjash:i treti shiu i lajthitur
Dhe shpresat po na shplahen ne oaze me uje te kripur

Ky eshte fillimi i fundit:

Shtirja shfaqet sheshit si hiene e hidheruar
Moskokecarja ime fik cigaren ne thithkat e tua
Nje admiruas te hedh veshtrimin dhimbjezbutes
Natyrisht lotet me zhubrosen ne tasteren e pianos
Ne fillim te fundit...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
salamandaNumri i postimeve : 3
Age : 41
Registration date : 06/01/2009

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Wed Jan 07 2009, 12:11

GRUA!

Pritja per nje femije vertete me kenaq mua,
sepse ti vete, tere mllef numeron pilulat;
une kthehem nga parajsa fal fajet madhore,
ne shtrat filozofoj e ledhatoj testikulat


Pritja per ty ,harliset te djerrinat e hicit,
ndez mangall pasionesh me gjethet e blirit;
mbledh shkarpa te njoma xhelozish ne sketerre,
me ngul gjemba harresash ne beben e syrit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ermir

ermir

Numri i postimeve : 14
Age : 41
Registration date : 10/01/2009

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sun Jan 11 2009, 17:54

largohu gonxhe prej meje
petalet mos mi ngacmo
dehja me rrjedh neper deje
padashur me gjemba te shpoj

largohu capkene se s'dua
aromen ta keshe edhe ti
gjaku i duarve te tua
nuk eshte per gjembat e mi

pranvera eshte genjeshtare
te mirat gonxhe i ēel
pastaj nje ere e marrosur
te gjitha petalet i merr

largohu vogelushe te lutem
prej zjarrit qe gjakun ta ndez
une ēela ne ngutje dhe ruhem
prej eres se marre qe po vjen

f.s.b...........
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ermir

ermir

Numri i postimeve : 14
Age : 41
Registration date : 10/01/2009

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Mon Jan 12 2009, 00:49

nemi buzet mike e shtrejte
te ti puth ti ndez ti shuaj
falme nje shkak qe gaz te keme
shkak te qaj kur te kesh shkuar

nemi sy qerpik e vetull
ti perzhis me buzet flake
muzgut drite ti fal nje vezull
kur te shkoj dhe ti te qash

nemi mike gushe e gjinj
ti perskuq, c'te duhen bardhe
dashuri pas nesh s'do vijne
rini pas s'do kete me prap

nemi pra cka me mban fshehur
ti lemoj ti ndris stolite
falme nje shkak te rroj i dehur
shkak te vdes pa dert nje dite
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ermir

ermir

Numri i postimeve : 14
Age : 41
Registration date : 10/01/2009

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Mon Jan 12 2009, 00:57

sonte jam fare prane jush
i vetem i ulur ne stol
jo mos druani nuk ju keput
sonte me duhet te harroj
e di ju kam lodhur shume
viktimat e para jeni ju pa fjale
edhe ne poezi ju futa une
dhe si dhurate buqete asaje
nuk e di pse prane jush
me kujtohet ajo shprehja
edhe ti BRUT
une erdha tju marr ere
jo tju keput
bemeni mua buqete
viktima jam une
dashuroni ju
buqete per lulet edhe ajo do jete
ne nje lulishte tjeter........diku...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ermir

ermir

Numri i postimeve : 14
Age : 41
Registration date : 10/01/2009

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sat Jan 17 2009, 00:46

lamtumire dhe me qofsh e lumtur
ti cerdhen do e thuresh diku ngrohte
shtegtare si une ngahere rrugehumbur
kembejne gaz per ndarje bredhur neper bote

rruge pa fund e shtigje pak perreth
te gjithe te qeshur princer e princesha
une rrugac i lodhur qe vec di e bredh
nje plage s'jua thash nje tjeter jua fsheha

lamtumire princeshe s'jemi te nje gjaku
me grishe ne enderr ne enderr s'te lashe vetem
lajthiten cmendurite ishte nate e cartur
ika se me ikej se vec ikjet mbeten

mundet prap te shihemi se kur?
ne pranga prej ari kur te jesh mberthyer
vlaga prap do fekse e ikja pa zhurme
serisht shkulm i ngrohte do trokase ne dyer

me fjale te pafjala do ta dehim heshtjen
zemrat do ti ndalim, as fryme as pipetime
une princ i rreckosur kalores buzeqeshjesh
ti rrugace e fjetur ne mendafshe ngrire

mundet prap te kemi nje nate prej magjie
ndonese si dikure s'do te jete e lehte
zjarr dhe prush i vjeter dyfish cmendurie
nate si gure i cmuar njeqindfish e fshehte

dhe prap lamtumir princeshe e lumtur
me ikjet po iki stuhise ku era lot
shtegtare si une ngahere rrugehumbur
kembejne gaz per ndarje bredhur neper bote

F.S.B
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ELTONI
×ŗ°”˜ INFO ”°ŗ×
×ŗ°”˜ INFO ”°ŗ×
ELTONI

Numri i postimeve : 670
Age : 36
Location : POSHTE URES
Humor : CA TE HASH !!
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Tue Jan 20 2009, 00:18

Ca pika shiu rane mbi qelq,
per ty une befas ndjeva mall
Jetojme te dy ne nje qytet
Dhe rralle shihemi sa rralle

Dhe m'u duk pak e cuditshme
Si erdhe kjo vjeshte, ky mengjes
Qiejte e ngrysur pa lejleke
Dhe shirat pa ylber ne mes

Dhe thenia e vjeter e Heraklitit
Sec mu kujtua sot per dreq:
"Te zgjuarit jane bashke ne bote,
Kurse te fjeturit jane vec"

Ne c'enderr kemi rene kaq keq,
Qe dot s'po zgjohemi valle
Ca pika shiu rane mbi qelq
Dhe une per ty ndjeva mall.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://parajsajone.com
ermir

ermir

Numri i postimeve : 14
Age : 41
Registration date : 10/01/2009

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Thu Jan 22 2009, 17:06

diku larg nder vise
kur njerezit jetonin ne fise
nje djale pa nje vajze dhe donte ti fliste
ne mes perpelitjesh tha fjalen; TE DUA
keshtu thote legjenda se nisi gjuha

autori anonim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ermir

ermir

Numri i postimeve : 14
Age : 41
Registration date : 10/01/2009

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sat Feb 28 2009, 00:20

ermir shkruajti:
diku larg nder vise
kur njerezit jetonin ne fise
nje djale pa nje vajze dhe donte ti fliste
ne mes perpelitjesh tha fjalen; TE DUA
keshtu thote legjenda se nisi gjuha

autori anonim
qe prej dites kur dielli duke te sjelle ne bote te dha pershendetjen e planeteve,
menjehere fillove te rritesh sipas ligjit nga i cili u krijove
ti duhet te jeshe keshtu nuk i shpeton dot vetvetes.
kesisoje profetuan sibilat e fallxhoret, asnje force e asnje moshe nuk do te mund dot te thyj
formen e derdhur qe zhvillohet duke jetuar
GETE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: vargje te lira   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
vargje te lira
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: (*_*)DASHURI(*_*) :: Dashuri-
Kėrce tek: