-Parajsajone-ForumCalendarGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 vargje te lira

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: vargje te lira   Sun Jul 13 2008, 17:33

shprehni shpirtin tuaj poet ( po sqene poezite tuaja ska gje )
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Albanian

Albanian

Numri i postimeve : 23
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sun Jul 13 2008, 17:47

Kur ti je larg meje une rri dhe mendoj
Dicka me nxit per ty por se kuptoj
Te dashuroj me shpirt te dashuroj une ty
Sdi se cndjej per ty kur ste shoh ne sy
Nje shikim qe ma dhe -dhe une te mirkprita
Te lutem kthehu-kthehu se une u merzita
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sun Jul 13 2008, 17:50

shum here te putha trupin mbreme
me epsh te zjarrte e me mall
u afrova ngadale te te them te dua
hapa syte por ste gjeta prane
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sun Jul 13 2008, 17:51

[b]Njė dorė e vogėl dhe e bardhe ledhaton trupin tim,
i cili dridhet nga njė prekje e thjeshtė.
Njė kub akulli rreshqet mbi gjoksin tėnd,duke rrenqethur trupin
Ne njė ēast njė puthje e afshte shijon buzėt e mija,
Ne heshtje dėgjohen te rrahurat e zemrės sime.
Njė zemėr e ndezur flakė qe thėrret emrin tėnd
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sun Jul 13 2008, 17:51

Kur malli tė ketė marrė
edhe unė mos tė jem aty,
mbylli sytė edhe mė thirr
se unė do tė vi aty.
Kur buzėt tė janė tharė,
edhe puthja tė mungon
hape dritarėn e lutju hanės,
se puthjen time ajo ta dėrgon.
Kur ti ndjehesh nė vetėmi
edhe zemratė qan,
zhytu ne kujtime dhe
mua do tė mė kesh pranė.
kur ti tė me duash
dhe pranė tė mos mė keshė,
hap dritarėn dhe fluturo
se tek unė do tė jeshė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sun Jul 13 2008, 17:52

Kur mendoj pėr TY
dhe ethe shpirti lėshon,
mendoj pėr gjėn mė tė bukur nė jetė,
mendoj pėr dashurinė tonė.
Kur mendoj pėr sytė e trishtuar
dhe buzėt qė dridhen pa fjalė,
mendoj pėr flokėt e tua mbi gjoksin tim
dhe zemrat qė rrahin pandalė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sun Jul 13 2008, 17:53

Une jam i burgosuri yt
Rroj me prangat qe ti me ke vene
Po cudi as qelia sme mbyt
Dhe sme mbyt as dritarja e zene
Kur ti prangat mi hodhe ne mish
Une i putha duart e tua
Eshte rast i pashembullt ta dish
Qe xhelatin ta puth e ta dua
Ky burgim sa do te zgjase se di
I perjetshem do te kisha deshire
Po ti eja me shpesh ne qeli
Te burgosurit tend i vjen mire ( jo krijimi im)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sun Jul 13 2008, 17:54

non ho intenzione di lasciarti da solo
non importa quale strada prenderemo
non ho paura di lotare di caminare
tenerti la mano qunado sei indietro
di incitarti nel salire le piu irte salite
no, non ho intenzione di lasciarti da solo
nessunao mi obbliga ma lo faccio
se sentirai dolore camminare tra i cristali distruti
io ti prendero in braccio
se ti saro di aiuto? non lo so non voglio saperlo adesso
forse non lo sapro mai
pero rinuncio a me stesso pur di aiutare te
saro come tu vorrai
forte quando sarai debole
debole quando sarai forte
no non ti lascio solo
perche io ti voglio bene
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sun Jul 13 2008, 17:54

Larg, Malli kėrkon tė mė afrojė afėr teje por larg,
shume largė je .
Syt e mi tė pėrlotur nga pritja e zgjaturė,
buzėt e mija tė pėrvluara nga etja ,
e vallė kur do ta shuaj kėtė etje ???
Syri tė kėrkon, s'tė gjen ,
vetėm loton dhe pret,
Zemra nuk i beson syrit ,
Qindra , mijėra kilometra largė neshė ,
Pėr ne nuk ka ndarje , por durim .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sun Jul 13 2008, 17:55

E pėrlotur e fyer me zemrėn e coptuar
dashuri e pastėr
sonte pėr ty vuaj!
Krenari e shqyer shpirt i sakatuar
loti s'do pushoj
me vite - me muaj!
Lotėt qė unė i derdha, ty nė shpirt s'tė kanė prekur
vaji i shpirtit tim
pėr ty ėshtė njė lojė
lulėt mbi zemrėn time tė fyer tė vdekur
ikja e pakthim
mė vrau mė thėrmojė!.
Hapu o varri im i ndjenjave tė mia
digju shpirti im
flakėve tė dashurisė
ai kurrė s'mė ka dashtė, e mua po mė vret vetmia
zemrėn ma mbuloi
hiri i padrejtėsisė!
Shkretėtirė e pafund, pa ty mė duket jeta
ēofsh i lumtur ti
mbi vajin e shpirtit tim
plagė e zemrės time, duke qarė unė mbeta
vdekja m'u afrua
jeta s'ka kuptim!?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sun Jul 13 2008, 17:55

lotet zbresin nga syte ngadale por si veme re
buqet vyshken te etura por nuk i ndjejeme
zemera dhemb me denese por se ndjejme
trupi shuhet pak nga pak por sduam ta pranojme
vrasim nje zemer te dashuruar por pa dashur
lendojme nje njeri dhe tregohemi mizore
shuajme nje dashuri por sduam ta pranojme
edhe pse loti rrjedh neper faqen e nxire
edhe pse zemra renkon dit e nate
edhe kjo ndoshta per krenari
mbase per krenari mbase........
shikon para syve si lengon dashuria e jetes tende
dhe kete ti e di mire por se pranon
sheh se si humbet ne erresire
por ke frik ta ndihmosh
sheh si shuet nje dashuri
por preferon te qash
dhe strukesh ne vetvete duke e mallkuar ate
harron qe ne zemer vrave dike
dhe prap vazhdon
vrave dike ne zemer por po vret vetveten 2 fish
se ai eshte vetja jote dhe ti je e atij
kete ti e di shume mire por prap nguron
preferon te vuash vete
se dashurine te pranosh
dhe zemra vazhdon e lengon
syri vazhdon e qan
per nje dashuri qe ti nuk do ta pranosh
(per te gjithe ata qe nuk duan te pranojne nje dashuri ose qe nuk jane te sigurt nese duan apo jo)DEDIKUAR ENGJELLIT TIM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sun Jul 13 2008, 17:56

Finché i miei occhi potranno sparger lacrime
A rimpiangere i momenti con te passati,
Finché resistere ai singhiozzi ed ai sospiri
Potrą la mia voce, e un po' farsi sentire,
Finché la mia mano potrą tender le corde
Del liuto sordo per cantare le tue grazie,
Finché lo spirito ce la farą a contentarsi
Di non voler nient'altro ch'esser pieno di te,
Io ancora non desidero morire.
Ma quando sentirņ avvizzirmi gli occhi,
La voce rompersi, e la mano impotente,
E la mia mente, in questo viver mortale
Non potrą pił mostrar segno d'amore,
Venga la morte, e anneri il giorno chiaro
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sun Jul 13 2008, 17:56

Andava. La vita s'apriva
Agli occhi profondi e sereni?
Andava lasciando un mistero
Di sogni avverati ch'č folle sognare per noi
Solenne ed assorto il ritmo del passo
Scandeva il suo sogno
Solenne ritmico assorto
Passņ. Di tra il chiasso
Di carri balzanti e tonanti serena č sparita
Il cuore or la segue per una via infinita
Per dove da canto a l'amore fiorisce l'idea.
Ma pallido cerchia la vita un lontano orizzonte.
(Dino Campana)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sun Jul 13 2008, 17:57

i njejti vend na takon gjithmone
te njejtat fjale i njejti vrer
flasim e flasim si te ishim nje
por as une ste njoh e as ti sme njeh
godet me fjale por fjale qe vret
se di perse asnjehere se kuptova
mbase ke frik mbase ke dhe inat
e cfaj kam une qe ste vi per shtat
mbase je femije ose burracak
se ska shpjegim tjeter
qe sdi te sillesh me grat
provoje njehere se nuk eshte bezdi
uuuuu me fal harrove ke mendjemadhesi
mesohu o mendjemadh se ste bie bishti
se sjane te gjithe si ti njerez te pafytyre Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Albanian

Albanian

Numri i postimeve : 23
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sun Jul 13 2008, 17:58

Tė kam enderruar.

Mbi dritare nata derdh qetsine
dhe shiu i furishem shoqeron vetmine.
Lart ne qiell te erret dy sy shkelqejne
njė zemėr te vetmuare mbushin shprese.
Heshtja mbreteron...
Dy sy tevegjel ngadalė mbyllen...
njė buzeqeshje e ėmbėl
vjedhurazi shikon
dhe niset ne kerkim te endrres se saje.
***
Ngadale lundron ne det
dhe ngritet e fluturon ne qiell
me dy sy qė shkelqejne atje lartė
buzeqeshja flet.
Nata kalon...
Buzeqeshja mbledhe krahet
dhe kthehet ne qerdhen e vet...
Serish heshta mbreteron...
dhe sytė e vegjel hapen me nxitim
Tani dielli i posalindur ndriqon
" Tė kam enderruar,"
njė ze tingellon
dhe...
sėrish heshtja mbreteron...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Albanian

Albanian

Numri i postimeve : 23
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sun Jul 13 2008, 17:59

Kur ti ,me mungon, ne endrra¦
Tė nesėrmen ndihem, me mirė.
Sepse nuk okupohem ,rreth endrres,
Ndihem me I lirė.

Kur ti ,me mungon
Edhe ne realitet ,
Atėherė jeta ime ,
Behet ferr ,ne te vėrtetė.

Kur ti ,me mungon ,
Edhe atėherė kur s’dua.
Filloj te besoj se, je,
MOLLE E NDALUAR.

Kur ti ,me mungon
E kam shumė vėshtirė.
Sepse thelle ne zemėr ,
E ndjej atė zbrazetire.


Kur me mungon veē ne ėndėrr ,
gjithmonė te arsyetoj .
Por ne jetėn e pėrditshme,
Nuk mundem te perballoj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Albanian

Albanian

Numri i postimeve : 23
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sun Jul 13 2008, 17:59

SI NDIHEM PA TY???
^^^^^^^^^^^^

Ku me ike ku humbe ku u tretė
njė plage ne zemėr me mbete
njė zjarr qė kurr nuk shuhet
njė emėr qė perjete ruhet


Se di c'me ndodh kur jam me ty
Kur me shikon me ata sy
Kur me buzeqesh me ledhaton
Koke e kėmbė ti me pushton.

S'e di se c'ndjen kur me ke pranė
Kur te dy vetėm rrimė menjane
Kur koken ve tek gjoksi im
S'e di a e ndjen shpirtin tim ?!

S'e di c'mendim ke ti pėr mua
Kur te shtrengoj por s'them te dua
Kur them se vdes pėr buzėt e tua
S'e di a me beson ti mua?

S'e di c'do tė ndodhė me ne te dy
Sikur tė mos jem mė me ty
Sikur kjo ender te ndalet njė ditė
S'e di a do tė shoh me o drite?

S'e di pa ty ēdo bėj o yll
Pa ty kjo botė me duket njė pyll
Pa ty kjo botė s'do kėtė kuptim
S'e di o fiksim i trurit tim.

S'e di valle a do tė duroj
Pa e puthur me atė goje
Pa e prekur me atė dorė
S'e di a do ndjej me nxehte a bore.

S'e di sa gjatė do tė vazhdoje
Por di sa shumė te dėshiroj
E di sa shumė ti me gezon
Kur pak vėmendje me kushton.

E ndjej se shumė do tė te dua
Sa kohe kėto buzė do me puthin mua
Sa kohe qė zemra do t'me punoje
Emrin tėnd do tė kem ne goje.

S'e di sa shumė do tė zgjase kjo jetė
S'di si do shkoje ne te vėrtetė
Por diēka di me siguri :
Ajo qė dua je veē.......... Ti.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Albanian

Albanian

Numri i postimeve : 23
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sun Jul 13 2008, 18:01

Kjo dashuri
kaq e rrembyer
kaq e brishte
kaq e bute
kaq e pashprese
kjo dashuri
e mire si koha
kur koha eshte e mire
e keqe si koha
kur koha eshte e keqe
kjo dashuri kaq e vertete
kjo dashuri kaq e bukur
kaq e sinqerte
kaq e lumtur
kaq e lehte
qe dridhet nga frika si nje femije ne terr
dhe kaq e sigurte ne vetvete
si ne mes te nates nje njeri i qete
kjo dashuri qe u fuste friken te tjereve
i bente te flisnin
i bente te zbeheshin
kjo dashuri e pergjuar
se e pergjonin
e plagosur,e varrosur
e mohuar,e harruar
e plagosnim,e varrosnim
e mohonim,e harronim
kjo dashuri e tere
kaq e gjalle ende
e perdiellur krejt
dashuria jote
dashuria ime
dashuria qe kishim
dicka gjithnje e re
qe s'ka ndryshuar asfare
e vertet si bime
dritheruese si zog
e ngrohte si behari
ne te dy mund te shkojme
e te vime
mund te harrojme
gjumi mund te na zere
mund te zgjohemi,te vuajme,te plakemi
rishtas te fleme
vdekjen te enderrojme
te zgjohemi risht,te buzeqeshim,te qeshim
e te rinohemi-
dashuria jone mbetet aty
kokeforte,kokeshkemb,kokederre
e gjalle si deshira
mizore si kujtesa
marraqe si pendimet
e embel si kujtimi
e ftohte si mermeri
e bukur si dita
e brishte si nje femije
na kqyr buzeqeshur
pa na thene asgje prej gjeje
dhe une e degjoj e ngjethur
dhe kelthas
kelthas per ty
kelthas per vete
te lutem
per ty, per veten e per te gjithe ata qe dashurohen
e qe jane dashuruar
po,une kelthas
per ty,per veten,per te gjithe te tjeret
qe nuk i njoh
Rri ku je
atje ku ke qene
qendro
mos leviz
mos shko
ne qe dashuroheshim te kemi harruar
ti mos na harro
vec ty te kemi pasur mbi kete dhe
na ngroh
nga larg e me larg
s'ka rendesi se ku
nje shenjez jete na dergo
shume me vone, ne nje kend te pyllit te kujteses
papritmas mugello
doren na jep
e na shpeto...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Albanian

Albanian

Numri i postimeve : 23
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sun Jul 13 2008, 18:02

Love Poem:"My heart, my life, my soul....she has the key to them all. She has but to turn the key and allow me to surround her...with my warmth and love."
"Tis better to have loved and lost than to never have loved at all."
"If, each time I thought of you, were a flower I could walk in my garden forever."
"Gravity can not be held responsible for people falling in love,"
"Love is when thoughts of but one man fill your heart, when he means more than life to you, when you know you would do anything for him and shall die if he is taken from you. Desire is when you ache to see him and touch him, when he causes your body to burn and tremble. Desire does not demand love before it can ensnare you, but desire with love creates a powerful bond."
"So, fall asleep love, loved by me....for I know love, I am loved by thee."
"A part of you has grown in me, and, so you see, it's you and me, forever, and never apart; maybe in distance but never in heart."
"Love is like a rosebud, it can blossom full, or it can die softly."
"As I gaze upon your beauty, I think to myself, never have I seen an angel fly so low..."
"I cannot show you I love you. Time will show you I love you."
"The perfect marriage begins when each partner believes they got better than they deserve."
"If you love something...let it go, if it comes back to you it was truly meant to be."
"For hearing my thoughts, understanding my dreams and being my best friend... For filling my life with joy and loving me without end... I do"
"Immature love says: "I love you because I need you." Mature love says: "I need you because I love you."
"Where there is love there is life."
"What's in a name? That which we call a rose by any other name would smell as sweet." -William Shakespeare's Romeo and Juliet-
"To love is true when it comes from the heart, not from the mouth."
"I wish that he were come to me, For he will come," she said. "Have I not prayed in heaven?---on earth, Lord, Lord, has he not prayed? Are not two prayers a perfect strength? And shall I feel afraid?"
"Let him kiss me with the kisses of his mouth: for thy love is better than wine." stay, then it was meant to be!"
"If I should meet thee after long years, how should I greet thee? With silence and tears."
"To be is to love; to love you is to be."
"I love you not because I need you, But I need you because I love you."
"To be loved ,and to have loved, is to live life the fullest."
"I love you more today than yesterday, but less than tomorrow."
"How can you love another if you don't love yourself?"
"The more you Love,The more you can be hurt or pleased."
"Love is like a roller coaster full of ups and downs and it controls you not the other way around."
"Being with you is like walking on a very clear morning, I definately have the sensation of belonging there."
"They that love beyond the world cannot be seperated by it. Death cannot kill what never dies."
"When you love someone, say it. Say it loud. Say it right away, or the moment... just passes you by."
"Love... like fine sand. Grasp it and it will quickly slip through your fingers. Cup it gently and it will fill the voids of your soul-- as sand seeks to fill the spaces in your hands."
"My only love sprung from my only hate." -William Shakespeare in his Romeo and Juliet-
"Love can make you happy but often times it hurts, but love is only special when you give it to who its worth."
"Choosing a love and then being strong enough to live up to your commitment of love is the essence of love."
"I was born when you kissed me, and I died when you left me, but I lived for the two weeks you loved me."
"The sound of a kiss is not so loud as a cannon, but it's echo lasts a great deal longer."
"Since I met you "We" has become more magical than "you" or "I"."
"Love is a moment that lasts forever."
"If I know what love is, it is because of you."
"You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her."
"Love is a promise, love is a souvenir, once given, never forgotten, never let it disappear."
"Love thoughts of tenderness, tried in temptation, strengthered by distress, unmoved by absence, and yet more than all, untired by time."
"When you love someone, say it. Say it loud. Say it right away, or the moment... just passes you by."
"Kindness in words creates confidence, kindness in thinking creates profoundness, kindness in giving creates love."
"When you feel that all is lost, hold onto your love at any cost."
"Love is patient. Love is kind. It does not envy. It does not boast. It is not proud. It is not rude. It is not self-seeking. It is not easily angered. It keeps no record of wrong doing. It does not delight in evil, but rejoices in the truth. It always protects, trusts, hopes, perseveres."
"You're here, there's nothing I fear."
"Love can touch us one time and last for a lifetime and never let go till were gone."
"My love for you is like time, if you give it just one moment, it will last forever."
"It's not being in love that makes me happy. It's being in love with YOU that makes me happy."
"Love is beautiful dream."
"Life is to be fortified by many friendships. To love and be loved is the greatest happiness of existence."
"Love is the emblem of eternity; it confounds all notion of time: effaces all memory of a beginning, all fear of an end."
"I don't regret the things I have done or the things I have chosen not to do because what ever I've done, I must have done something right because I ended up with you."
"No matter how hard things seem, true love will aide you through it."
"To love is to give all of yourself, in return for that one special feeling in the center of your heart."
"I miss you most when I'm sad. I miss you when I'm lonely. But most of all, I miss you when I'm happy."
"Love can touch us one time, and last a whole life time. Love was when I loved you, one true time I hold you."
"When I saw you I fell in love, and you smiled because you knew."
"Your love's a never ending dream. A castle by a stream of sweet understanding."
"The smell of a woman should stay with you. The smell of a man should come to you as you go to him and leave you with only a memory, not a headache."
"If there is anything better than to be loved, it is loving."
"The best way to love, is like a child, pure, innocent, and without hesitation."
"True love endures, if it does not, then it was never true."
"Something in your eyes captured my soul, and every night I see you in my dreams. You're all I know. I can't let go."
"Love is when you cry, when you laugh, when you smile... Love is when you dream"
"Saying I love you isn't hard... saying I love you and meaning it is."
"A memory of true love is like a favorite song; no matter how many times it plays again, you never get tired of it."
"eVerY TiMe i OpeN mY eYeS..........YoU JusT DiSpeAreD.. YoU saY gOOd bYe ........BaBy i dO anYtHinG To MaKe You MinE."
"I could stay awake just to hear you breathing, Watch you smile while you are sleeping While you’re far away and dreaming"
"I could spend my life in this sweet surrender I could stay lost in this moment forever"
"Every moment spent with you is a moment I treasure"
" Don’t wanna close my eyes Don’t wanna fall asleep ‘Coz I’d miss you baby And I don’t wanna miss a thing"
"‘Coz even when I dream of you The sweetest dream would never do I’d still miss you baby And I don’t wanna miss a thing"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sun Jul 13 2008, 18:04

Life it seems, will fade away
Drifting further every day
Getting lost within myself
Nothing matter, no one else

I have lost the will to live
Simply nothing more to give
There is nothing more for me
Need the end to set me free

Things are not what they used to be
Missing one inside of me
Deathly lost, this can't be real
Cannot stand this hell I feel

Emptiness is filing me
To the point of agony
Growing darkness taking dawn
I was me, but now He's gone

No one but me can save myself, but it's too late
Now I can't think, think why I should even try
Yesterday seems as though it never existed
Death Greets me warm, now I will just say good-bye
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sun Jul 13 2008, 18:05

Nė kėtė natė pa gjumė vetėm heshtja mė shoqėron ,
humbas nė kujtimet e mia e zemra ty tė kėrkon ...
Tė thėrras ty i dashur e mė pėrgjigjėt heshtja:
pra , shoqėrohemi ne dy,
heshtja dhe unė ... vetėvetja !...

Shoh hėnėn nė qiell dhe rrezet e saj s'i shkėlqejnė,
unė i lusė ato qė ty tė tė gjejnė ...
E lusė te bukurėn hėnė njė dėshirė tė ma plotėsojė ,
qė tė dashurin tim pranė t'ma dėrgojė ...

Papritmas hėna u zhduk humbi edhe ndriēimi ,
e unė kisha harruar se po vije agimi .
Agoi mėngjesi kudo zbardhi drita ,
me rrezet e diellit i dashur tė mė vije tė prita!...

Por kotė tė prita se ti nuk erdhe ,
e unė mbeta e vetmuar si njė zog shtegėtar,
e mbyllur nė ēerdhe...
Prapė shoqėria e vjetėr pritja , heshtja ...
dhe unė ... vetėvetja !...
E unė sėrish pyes vetėn nė vetmi,
vallė , kur do te bashkohemi UNĖ dhe TI ?!...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sun Jul 13 2008, 18:05

Miliona shekuj kėngėt i kėndova
duke tė tė pritur
i vura notat nė pentagramin
e dashurisė
pėr tė hedhur valle
nė pėrjetėsi
me shpirtin e njomė pėrbrenda

Shtatė palė ėndėrrat i thura
e ish'thura
nėn hijėn e mungesės tėnde
qielli sikur pėrgjysmė u qa
merr flakė tė gjaktė
ditėt i palosa plotė me mallė
nė mendje pikturova shpirtin tėnd

Mėngjeseve tė bardha
duke tė pritur
gjurmėt e fantazisė mė shpjerėn
deri te gjokset e guacave
i m'plaka netėt e vetmuara
bashkė me margaritarėt.

Duke tė tė pritur vetėm ty...!?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sun Jul 13 2008, 18:06

Tė thashė tė dua, por tė gėnjeva
Tė thashė ndjej atė qė s’e ndjeva
Tė thashė e di pėr atė qė s’e dita
Tė thashė nuk e di atė qė e dita!

Tė thashė se jam, ajo qė nuk isha
Tė thashė qė kam atė qė s’e kisha
Tė thashė do bėjė atė qė s’e mendoja
Tė thashė s’e dua atė qė e deshiroja!


E mohova tė vėrtetėn e argumentuar
E pohova gėnjeshtrėn e vetėsajuar
Tė ngacmova kur ishe indinjuar
Tė lėndova zemrėn qė e kishe t'plaguar...

A e kuptove pėrse tė kundėrshtova
A e kuptove pėrse tė sulmova
Isha e dobėt shumė, ndaj gabova
Nė munges dije gjithēka shkatėrrova.

Tani me vete mendoj edhe pėrkujtoj
Isha unė ajo apo tjetėr forcė mė drejtoj
S’mund t’a kthej prapa as kohėn as jetėn
Pėr gabimet bėrėse dua tė rrah vetvetėn!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sun Jul 13 2008, 18:06

Qetėsi gjelbrim,bukuri e rrallė
Mendja fluturimthi rrėmben, kėrkon,
pyetje, pėrgjigje dhe qetėsi absolute
asgjė mė shumė,
cicėrrimė e zogjėve, shpresė
gjeste tė buta…,shpirti pushon.

Dielli i verės do tė shkėlqejė mbi ty,
dhe Zoti do tė ruajė pėr mua,
do tė ruajė pėr shoqėrinė,
pėr natyrėn, pėr gjithėsinė…!

Dhe do shohėsh jetėn e bukur kudo,
do ta shoh jetėn nė ty,..,
dhe vdekjes mė nuk i frigohem.

Tani ngadalė mė duket sikur shkrihem
nė shpresė pa kufi,
strukem nė gjirin e tij dhe tretėm nė dashuri...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sun Jul 13 2008, 18:07

Lamtumirė pėr herė tė fundit
Kthe kokėn edhe njėherė
Mė kurrė s'do tė takohemi
As nė vjesht e as nė pranverė
Lamtumirė kur t'mė thuash
Dorėn fort shtrėngoma ti
Mos harro t'mė vėrshtrosh
Edhe njėherė drejt nė sy...
Lamtumirės po i afrohet
Qasti i fundit i sė vėrtetės
Kisha dashur nė atė moment
T'i them lamtumirė edhe jetės
Kurrė se kam menduar
Kėtė ēast tė rėndė e tragjik
Kurrė s'do tė kisha besuar
Se ty tė kam vėrtet armik
Pasi qė nuk mė dashurove
Pėrse mė plagose
Me shigjetat e dashurisė
Pėrse ma more gėzimin
Pėrse m'i ndalove
Ėndrrat e rinis
Askush nė kėtė botė
Mos pėrfitoft
Kesi fati tė zi
Ndėrsa ti u pėrvlofsh
Me tjetren dashuri
Nuk do tė ketė mė fjalė
Qė shpirtin tim
Tė ma ngushlloj
Mė mirė tashė tė vdes
Se sa akoma
Tė jetoj.!
Sad Sad Sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sun Jul 13 2008, 18:08

Larg jemi sa larg
Njė kohė nė mes na ndan
Vijat e fytyrės sate s'i qartėsoj nė kujtesė
Njerėzit qė i duam s'i parafytyrojmė dot
Bėj tė tė shkruaj letra dashurie
Por fjalėt mikluese mė mungojnė
Sikur ēdogjė mė duket kot
Bėn tė ftohtė
Tė veshura fjalėt trashė me petkun e ashpėr
Si dimri qė futet pabesisht nėn palltė
Tė ndjej ēmendurisht tė ndjej
Fjala " tė ndjej" nuk mė mjafton
Sa borxh u kam ngelur fjalėve plaka e tė harruara
Andaj kur mė duhen nuk i gjej, t'u ngjes flatra
Te ti t'i nis
S'di
Ka kohė qė nuk shkruaj letra dashurie tani
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sun Jul 13 2008, 18:08

Mė erdhe qetėsisht,
pa trembur heshtje.
pa bėrė zhurmė.
Ishe ėndėrra ime e bukur
qė vetėm njė herė e ėndėrrova,
ėndėrra ime e shkurtėr!
Pastaj ti mbarove,
gjumin ma prishe,
shkove dhe ike...
ashtu sikur qė erdhe edhe nė heshtje,
pa trembur njeri,
pa trembur heshtje.
Gjithēka tėndėn more me vete,
vetėm kujtimin dhe mallin ma le mu,
erdhe dhe ike pėrsėri,
pa asnjė fjalė apo shpjegim,
mė le ashtu nė heshtje sikur tė shkretė me lotė nė sy!
Sikur tė kthehesh edhe njė herė ashtu nė heshtje,
oh sa do tė du...?!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sun Jul 13 2008, 18:09

Ishte nata jonė e fundit ,
kur mė the se mė s'tė dua,
prita se do tė rridhnin lotėt,
por s'pat lotė nė faqet tua,
dhe s'tė erdhi keq pėr mua.
Ishte natė dhe shiu binte ,
shumė n'gadalė dy fjalė i fole,
me dy fjalė ti ma vrave zemrėn
dhe shpejt ike u largove,
krejt ēka pata ti m'i more.
Sikur njėherė tė flisja,
s'dua mė asgjė tjetėr prej kėsaj bote,
sikur veē tė mė kuptoje,
sa mė mungon buza jote,
qė s'po mund ta puthi sonte...!?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sun Jul 13 2008, 18:10

Nga cili kėnd ta shoh dashurinė
mė thuaj vetė, nga cili kėnd
tė gjej pėrsėri melodinė e humbur?
E heshtur para zemrave qė vuajnė
unė shkak pa dashur, nė atė trishtim
pėrcjelle nė tė lodhurat ėndėrra e shpresa tė largėsisė?!
Sot, kėrkoj dhe njėherė tė mbėshtes gishtėrinjtė
deri nė dhembjet e dėrguara kohore tek shpirti i bukur i dashurisė...
Kėndova heshtur me varg pėr ty kėndova
sepse zėri mekur nga erėra tė ēmendura na humbi shpesh ndjesitė
kėtė kėngė tė nxjerrė pa dashur tani
tė jem pėr ty dhembje e lotė i ngrirė si gur i padrejtėsisė
U lodhe e di ....por unė jo!
Kurrė nuk do tė lodhėsha sikur edhe njė notė melodie ta sillja
nė vallzimin tonė qė zgjodhėm nė kohė!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sun Jul 13 2008, 18:10

Mos mė thuaj tė dua
veq mė duaj
dashuria nuk do fjalė...
me tė mos luaj
Mos mė ndiē prapa
kur dua tė iki
ēėndro dhe pritė
mbase mund tė tė kthehem njė ditė...
Mos mė kėrko kur mungoj
pranė mė ndiej
beso do tė kthehem ndonjeherė...
Mos u mundo tė mė mbashė
kur kerkoj pak liri
do fluturoj pak e lirtė
dhe prapė tek ti do tė vij
me ty do tė ēėndroj gjithnji.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sun Jul 13 2008, 18:10

Kur tė vie dita e fundit pėr mua
Dua tė vdes nė duart tua,
Kur t'mė shiqosh tė vdekur
Mos qaj bėre zemrėn hekur.
Kur t'mė lėshosh nė varr,
Kujto takimin tonė tė parė,
Kur tė mė mbulosh mė dhe,
Mendo se sa u deshtėm ne“,
Kur t'mė lėsh tė vetmuar,
Nė varr tė ftohet e nė errėsirė
Oh tė lutem mė harro mua,
Se me tjetrėn do ta kesh mė mirė... affraid affraid
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sun Jul 13 2008, 18:11

bounce bounce bounce
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sun Jul 13 2008, 18:11

Edhe sonte ėndrra s'mė la nė gjumė
edhe pse kjo ėndėrr desha tė zgjas shumė...
hėnėn e zėnė retė e se shoh me sy,
kjo natė, kjo natė mė frikson pa ty,
jemi larg, jemi larg ne dy......


Kjo natė, kjo natė, pa ty mė frikson,
mė mungon, mė mungon....
ėndrra s'mė mjafton,
po kalonė kjo natė e s'tė shoh ty,
oh jemi larg, shumė larg ne dy.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sun Jul 13 2008, 18:12

ne mesnaten time
nje zjarr i bukur je
une drejt teje shtri duart
si femije
qe zjarrin nuk e njeh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sun Jul 13 2008, 18:13

nese e le se sme doje
te uroj te duash nej tjeter
nese me le se u talle me mua
te mallkoj per tere jeten
nese me le se u tregove i sinqerte
te mundofshin ato qe vijne pas meje
por nese me le pa asnje shkak
zemra mos te gjette kurre rehat
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sun Jul 13 2008, 18:13

te thashe te dua por sme besove
te thash per ty jap jeten
ti me mallkove
te thash pa ty sjetoj dot
me the sma ndjen ne bot
u te hengert mortja ishalla
pse per ty une do qaj kot
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sun Jul 13 2008, 18:14

me lejo te jem dicka e jotja
ndoshta nje vale oqeanike ne syte e ty
packa se ato jane dallge te tmerrshme
une mbytem ne to
e mbetem perjetesisht aty Embarassed
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sun Jul 13 2008, 18:15

shume kohe kishim pa u pare
e zemrat tona ishin mbushur me mall
kur erdhi koha qe ne u takuam
pika loti nga syt zbarkuan
nje puthje te lehte me dhe asaj nate
dhe lotet rrodhen pa faj neper faqe
ishin lot malli, lot dashurie
qe per vite me radhe
priten nje cast te vetem lumturie
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sun Jul 13 2008, 18:16

nuk ka fjale te te them te dua
po te ishe afer do flija ne buzet e tua
do prehesha mbi trupin tend
do shihja me syte e tu
do ishe mbulesa ime ne netet e ftohta
engjelli im ne netet e vetmuara
gjithcka do ishe
gjithcka je per mua
ahhhh qe skam fjale te te them se sa te dua per zemren time I love you
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Musafir
VizitorMesazhTitulli: Re: vargje te lira   Sun Jul 13 2008, 20:38

ti blero e paske hap kete temen per vete me duket Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


kete poezi ja dedikoj dadit

nuk qeka e leht te jesh e dashurur
dhe te mos kesh rast
te shofesh cdo dit
ate qe dashuron

do te jepja cdo gje
vetem te isha para syve te tua
qe te te perqafoja disa minuta
cdo her e ndjej veten te pa kompletuar
kur ste kam pran

me duket siku nje pjes e trupit tim
me mungon kur jam paty
e di qe tani ashtu duhet te jet
por cafre te bej une qe nuk e kam te leht

cdo dit un jam vetem
mendoj te ardhmen qe do kem me ty
un te dua te dua shum
mendoj per ty duke i numeruar edhe sekonndat qe na kan mbetur per tu takuar

te dua dadi Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Thu Jul 17 2008, 17:20

ammi po Very Happy per vete dhe per te gjithe ca ti besh na te jap dhe nje poezi per shpirtin tim qe e dua shume
DUA TRUPIN TEND TA PREK TA LEDHATOJ
DUA BUZEN TENDE TA PUTH TA SHIJOJ
DUA SYTE E TU NE CDO CAST TI SHOH
DUA FRYMEN TENDE SE AJO MUA ME NGROH Embarassed Embarassed
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Musafir
VizitorMesazhTitulli: Re: vargje te lira   Thu Jul 17 2008, 19:58

blero shkruajti:
ammi po Very Happy per vete dhe per te gjithe ca ti besh na te jap dhe nje poezi per shpirtin tim qe e dua shume
DUA TRUPIN TEND TA PREK TA LEDHATOJ
DUA BUZEN TENDE TA PUTH TA SHIJOJ
DUA SYTE E TU NE CDO CAST TI SHOH
DUA FRYMEN TENDE SE AJO MUA ME NGROH Embarassed Embarassed

epo un nuk bej dot poezi per lagjien po bej ku ndjej ta be kshuqe sorry sis boe vet Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Alb_Dex
BOSS
BOSS
Alb_Dex

Numri i postimeve : 29
Age : 78
Location : Gjermani ( vlor )
Registration date : 14/07/2008

MesazhTitulli: PER XXXXXXXXXXXXX   Fri Jul 18 2008, 05:20

TE FAL SI KUJTIM 100% SHPIRTIN TIM NESE SHPIRTI STE MJAFTON TE TE FAL SYRIN QE PER TY LOTON ME LOT NE FAQE ME LOT NE SY ME ZEMER TE HELMUAR MENDOJ VETEM PER TY
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Fri Jul 18 2008, 11:02

patjeter sister ammi Very Happy meqe sben poezi per lagjen bej per zemren tate mi apo ja thu balle per balle e sy nder sy Very Happy me nje fjale surrat me surrat ti e di si te duash ja ben poezi albanien Very Happy e shef
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Fri Jul 18 2008, 11:02

albanian e bukur lal urimeee Smile Like a Star @ heaven
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Musafir
VizitorMesazhTitulli: Re: vargje te lira   Fri Jul 18 2008, 11:06

albaner_mit_stolz shkruajti:
TE FAL SI KUJTIM 100% SHPIRTIN TIM NESE SHPIRTI STE MJAFTON TE TE FAL SYRIN QE PER TY LOTON ME LOT NE FAQE ME LOT NE SY ME ZEMER TE HELMUAR MENDOJ VETEM PER TY

hahahaah schatz po mos i fal 100% mer fali 2 se esht me mire se edhe kur te ndaheni vun ajo nuk vun ti geek
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Fri Jul 18 2008, 12:29

te pashe ne enderr i dashur
me lot qe dalin nga syte
u afrova ngadale ti fshija
por ti u largove nga une
nje klithme ne shpirt ndjeva
e zemra dhembi fort
hapa syt i dashur
pashe veten te mbuluar ne lot
te dua o jete thirra me shpirt
dhe u struka e vetmuar perseri ne shtratin tim Sad Sad Sad Sad
Sad Sad Sad Sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
bledi_pop
i/e RI
i/e RI


Numri i postimeve : 1
Age : 27
Location : vlora
Humor : ska humor fare vetem egersire
Registration date : 18/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Fri Jul 18 2008, 12:51

nese krahet e vdekjes nje dite do te me marin
eja dhe me ve nje trendafil ke vari
dhe sa here emrin tend te kujtoj
te kem trendafilin dhe ta eprqafoj[b]nese do te degjosh se kam vdekur malli per ty me ka tretur
nese do te dishe si vdiqa uen dashuria per ty me hodhi ne lume
nese do te dishe si jam varosur,meshami te zeze dhe shume i brengosur
nese do te dish varin ku e kam
ne det te hapur varosur jam
...............[
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.bledi.com
ELTONI
×ŗ°”˜ INFO ”°ŗ×
×ŗ°”˜ INFO ”°ŗ×
ELTONI

Numri i postimeve : 670
Age : 36
Location : POSHTE URES
Humor : CA TE HASH !!
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Fri Jul 18 2008, 13:51

Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://parajsajone.com
Alb_Dex
BOSS
BOSS
Alb_Dex

Numri i postimeve : 29
Age : 78
Location : Gjermani ( vlor )
Registration date : 14/07/2008

MesazhTitulli: Re: vargje te lira   Fri Jul 18 2008, 17:08

ammi shkruajti:
albaner_mit_stolz shkruajti:
TE FAL SI KUJTIM 100% SHPIRTIN TIM NESE SHPIRTI STE MJAFTON TE TE FAL SYRIN QE PER TY LOTON ME LOT NE FAQE ME LOT NE SY ME ZEMER TE HELMUAR MENDOJ VETEM PER TY

hahahaah schatz po mos i fal 100% mer fali 2 se esht me mire se edhe kur te ndaheni vun ajo nuk vun ti geek HE MI DREQ SE GABIM E BONA HAHA SA E MENCUR TI TI JAM 200% edhe kur te ndahemi tja fus vetes un haha kte do ti kafshe aa
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: vargje te lira   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
vargje te lira
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 3Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: (*_*)DASHURI(*_*) :: Dashuri-
Kėrce tek: