-Parajsajone-ForumCalendarGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 GENJESHTA TE BUKURA APO TE VERTETA TE HIDHURA?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
it's me
Site Admin
Site Admin
avatar

Numri i postimeve : 405
Age : 34
Location : shume larg nga ti
Humor : me ruaj kur te me gjesh,qe te me kesh kur te me duash
Registration date : 31/07/2008

MesazhTitulli: GENJESHTA TE BUKURA APO TE VERTETA TE HIDHURA?   Sat Aug 08 2009, 03:15

Supozojme per nje cast se juve ju duhet te beni nje zgjedhje mes Genjeshtres, qe si pasoje ka te jetuarit ne paqe me veten, por njekohesisht ne padije dhe se Vertetes, pasoja e se ciles eshte nje vuajtje e thelle, por pavaresisht kesaj eshte edhe fundi i genjeshtres.

Marrim p.sh. rastet kur:
-Nena ju thote se s'jeni femije i atij babai qe keni nje jete qe mendoni se jeni, ose te dy prinderit ju thone se jeni femije i adoptuar.
-I dashuri/ e dashura ju ka tradhetuar, por s'ka qene asgje serioze - ai/ajo deshiron ne fakt te qendroje me ju.
-Dikush, te cilin ju e donit shume ju mashtron ne ndonje lloj menyre, qe ju vret se tepermi...
Pendohet dhe eshte mes dilemes ne duhet ta tregoje c'ka bere apo ta mbaje per vete.


Vini veten ne nje nga situatat e mesiperme apo ne ndonje te ngjashme - provoni te futeni realisht ne rol dhe me thoni sinqerisht dhe me argumenta: Cilen do preferonit?

_________________
...kam frike mos ndoshta iken nje dite ....
mos zhdukesh si pelikan ne fluturim
por e di qe do kthehesh serish per te mbeshtetur koken ne gjoksin tim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.forumotion.com
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
avatar

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: GENJESHTA TE BUKURA APO TE VERTETA TE HIDHURA?   Thu Jun 24 2010, 18:37

une nuk di te them nese genjeshtra eshte e mire apo jo, di qe te vret shume psh kur i fejuari imberi aksident me makine per te me mos me shqetesuar mua qe kisha provimet nuk me tha gje , e marr vesh diten tjeter kur i mbarova, varet cfare genjeshtre eshte por gjithsesi te vter pavarsitsh qellimit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
 
GENJESHTA TE BUKURA APO TE VERTETA TE HIDHURA?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: (*_*)DASHURI(*_*) :: Koha e lire dhe shoqeria-
Kėrce tek: