-Parajsajone-ForumCalendarGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Roboti kamarier i cili bisedon me klienta dhe ka aftėsi tė pėrcakton peshėn e objekteve

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aleksi
BOSS
BOSS


Numri i postimeve : 21
Age : 33
Registration date : 19/07/2008

MesazhTitulli: Roboti kamarier i cili bisedon me klienta dhe ka aftėsi tė pėrcakton peshėn e objekteve   Thu Feb 12 2009, 19:38

Roboti kamarier i cili bisedon me klienta dhe ka aftėsi tė pėrcakton peshėn e objekteveEdhe pse deri tani Korea ka parė disa robota humanoid, roboti kamarier i krijuar nga Ekipi pėr Robotikė Inteligjente nga Ministria e Shkencės dhe Teknologjisė sė Koresė ėshtė mė special sepse ka aftėsi tė bisedon me klientėt.

T-Rot, apo "Thinking Robot" i ka dy kamera qė i lejojnė njohjen e objekteve dhe tė fytyrave tė personave. T-Rot gjithashtu ka aftėsi tė njeh zėrin e personit tė caktuar.

T-Rot gjithashtu ka aftėsi tė njeh objektet duke i prekur, dhe kjo ėshtė e mundur pėrmes filmit poliamid dhe sensorave tri-boshte qė i lejojnė pėrcaktimin e presionit vertikal dhe rrėshqitjes horizontale. Kjo i lejon robotit ta pėrcakton peshėn e objektit. Duke e ditur peshėn roboti mund tė vlerėson forcėn e nevojitur pėr mbartje/ngritje tė objektit si gota apo shishja.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
°o.O_cš§ćŃŲvć_O.o°
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1579
Age : 30
Location : RIO DE JANERO
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Roboti kamarier i cili bisedon me klienta dhe ka aftėsi tė pėrcakton peshėn e objekteve   Thu Feb 12 2009, 21:05

aklesi sa e ngarkon trurin dhe ti mer qe lexon kto hahahah ca skan bo mo,ske ca thu shum ka ec teknologjia
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
baubau
BOSS
BOSS
avatar

Numri i postimeve : 362
Age : 28
Registration date : 04/03/2009

MesazhTitulli: Re: Roboti kamarier i cili bisedon me klienta dhe ka aftėsi tė pėrcakton peshėn e objekteve   Wed Mar 04 2009, 00:54

a te kisha dhe un nji te till te shkonte ne pun neser ne vendin tim:D:D:D:D:D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Roboti kamarier i cili bisedon me klienta dhe ka aftėsi tė pėrcakton peshėn e objekteve   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Roboti kamarier i cili bisedon me klienta dhe ka aftėsi tė pėrcakton peshėn e objekteve
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: (*_*)Shkenca(*_*) :: Teologjia-
Kėrce tek: