-Parajsajone-ForumCalendarGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Dhjetė hapa pėr kėmbė tė bukura.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ELTONI
×ŗ°”˜ INFO ”°ŗ×
×ŗ°”˜ INFO ”°ŗ×
avatar

Numri i postimeve : 670
Age : 36
Location : POSHTE URES
Humor : CA TE HASH !!
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Dhjetė hapa pėr kėmbė tė bukura.   Tue Feb 10 2009, 00:49

1. Fshini manikyrin e vjetėr me pambuk dhe aceton.

2. Limoni thonjtė tuaj duke u dhėnė formė katrore.

3. I fusni kėmbėt nė njė legen me ujė tė ngrohtė pėr 10 minuta, nė tė cilin kemi hedhur njė gotė qumėsht dhe pak vaj ulliri, sepse ndihmojnė nė largimin e qelizave tė vdekura.

4. Me njė vegėl tė veēantė, zbusni dhe limoni sipėrfaqen e thonjve.

5. Gėrryeni thėmbrėn me njė furēė tė ashpėr.

6. Bėni masazh me njė produkt peling.

7. Shplajini dhe fshijini kėmbėt mirė dhe pėrhapni nė kėmbėt tuaja njė krem zbutės.

8. Shtyni, largoni lekurėn rreth thonjve.

9. Lyeni thonjtė me manikyrin e tejdukshėm qė ėshtė baza (base coat).

10. Pėrfundoni duke i lyer me manikyrin qė doni dhe nė fund shkėlqyesin (top coat).

:0123:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://parajsajone.com
baubau
BOSS
BOSS
avatar

Numri i postimeve : 362
Age : 28
Registration date : 04/03/2009

MesazhTitulli: Re: Dhjetė hapa pėr kėmbė tė bukura.   Wed Mar 04 2009, 02:07

edhe kjo tem nuk qenga per mua Very Happy:D:D:D:D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Dhjetė hapa pėr kėmbė tė bukura.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: (*_*)Arti &FEJA(*_*) :: Moda & Estetike-
Kėrce tek: