-Parajsajone-ForumCalendarGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Cila ngjyrė u shkon buzėve tė mia???

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ELTONI
×ŗ°”˜ INFO ”°ŗ×
×ŗ°”˜ INFO ”°ŗ×
avatar

Numri i postimeve : 670
Age : 36
Location : POSHTE URES
Humor : CA TE HASH !!
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Cila ngjyrė u shkon buzėve tė mia???   Tue Feb 03 2009, 18:34

Sa herė keni parė fotomodele nė televizor dhe shijoni se sa bukur janė tė lyera buzėt e tyre? Nėse dėshironi qė edhe buzėt tuaja tė duken tė lėngshme dhe tėrheqėse, para sė gjithash, duhet tė gjeni ngjyrėn qė ju shkon.
Duhet tė zgjidhni atė ngjyrė qė shkon me fytyrėn tuaj dhe tė hidhni tė gjitha ato qė janė tė huaja nė pamjen tuaj tė pėrgjithshme. Ngjyrat roze japin romantizėm. Ju lejojnė qė tė humbisni nė magjinė e ėndrrave dhe tė kėrkoni princin tuaj. Nė njė lėkurė tė bardhė shkon nė mėnyrė tė mrekullueshme, duke i bėrė buzėt tė veēojnė dhe u japin dritė fytyrės tek lėkurat e errėta.
Por kujdes:


Ngjyra roz mund tė bėjė qė dhėmbėt tanė tė duken tė verdhė. Pėr kėtė, nėse ju pėlqen kjo ngjyrė, atėherė duhet tė gjeni atė ngjyrė roz qė do tė theksojė paraqitjen tuaj tėrheqėse.Dashurohuni me ngjyrėn portokalli, njė ngjyrė e nxehtė qė krijon ndjenjėn e qetėsisė nė tė njėjtin ēast qė i jep intensitet fytyrės. Trasmetoni nxehtėsi duke zgjedhur njė ngjyrė pjeshke. Kerkoni pasion me njė tė kuqe tė ndezur. Por qė tė mos bėhet "betejė" nė fytyrėn tuaj, zgjidhni nuancėn qė i shkon fytyrės tuaj. Nėse keni lėkurė tė bardhė, mund tė pėrdorni pothuajse tė gjitha ngjyrat. Nėse doni tė bėni kontrast, atėherė, zgjedhja mė e mirė pėr ju ėshtė e kuqe e hapur.Ndėrsa e kuqe e plotė shkon mė mirė nė lėkura pak mė tė errėta.


Doni ngjyra tė errėta qė ... heshtin?


Ose thjesht njė nuancė dimėrore me detaje gothic? Zgjedhja ėshtė e juaja, ne thjesht do ju themi nėse me tė vėrtetė ju shkojnė. Qė tė zgjidhni nuanca tė errėta tė kafesė, duhet tė keni lėkurė me ngjyrė tė errėt, nė mėnyrė qė tė ''lidhet'' pėrfundimi. Gjithashtu, nėse keni nishane nė fytyrė, preferoni nuancat kafe dhe kafe-kuqe, pėr njė pėrfundim sa mė natyral qė do tė tėrheqė vėmendjen nga nishanet tuaja. Ngjyrėn kafe shumė tė errėt zgjidheni vetėm nėse mundeni ta mbėshtesni: nėse keni lėkurė tė hapur, atėherė sigurisht qė do tė krijohet kontrasti i dėshiruar! Mė e rėndėsishmja ėshtė qė buzėkuqet tuaj tė jenė tė pasur me vitamina A dhe E dhe ekstaktime Aloe, qė tė ushqejnė, tė zbusin, dhe tė mbrojnė buzėt tona gjatė ditės.


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://parajsajone.com
Aleksi
BOSS
BOSS


Numri i postimeve : 21
Age : 33
Registration date : 19/07/2008

MesazhTitulli: Re: Cila ngjyrė u shkon buzėve tė mia???   Thu Feb 12 2009, 19:56

pse Ve buzkuq ti entony affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid lol!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
baby-viola
Anetar
Anetar
avatar

Numri i postimeve : 21
Age : 26
Registration date : 06/02/2009

MesazhTitulli: Re: Cila ngjyrė u shkon buzėve tė mia???   Thu Feb 12 2009, 21:17

ngjyra ekuqe me bukur shkonbuzve te mia
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
baubau
BOSS
BOSS
avatar

Numri i postimeve : 362
Age : 28
Registration date : 04/03/2009

MesazhTitulli: Re: Cila ngjyrė u shkon buzėve tė mia???   Wed Mar 04 2009, 02:05

nuk i lyej vella prandaj nuk kam car te them Very Happy:D:D:D:D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ELTONI
×ŗ°”˜ INFO ”°ŗ×
×ŗ°”˜ INFO ”°ŗ×
avatar

Numri i postimeve : 670
Age : 36
Location : POSHTE URES
Humor : CA TE HASH !!
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Cila ngjyrė u shkon buzėve tė mia???   Mon Mar 16 2009, 23:01

Aleksi shkruajti:
pse Ve buzkuq ti entony affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid lol!
Jo te mijave ore po femrave Shocked

_________________
×ŗ°”˜`”°ŗ×...www.parajsajone.com...×ŗ°”˜`”°ŗ×...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://parajsajone.com
gentiana
Perdorues i shpeshte
Perdorues i shpeshte


Numri i postimeve : 60
Age : 27
Registration date : 16/03/2009

MesazhTitulli: Re: Cila ngjyrė u shkon buzėve tė mia???   Mon Mar 16 2009, 23:31

hmmmmmm buzv ete mia ngjyra sa me te errta :7897: :7897: :969876289:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
°o.O_cš§ćŃŲvć_O.o°
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1579
Age : 30
Location : RIO DE JANERO
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Cila ngjyrė u shkon buzėve tė mia???   Tue Mar 17 2009, 00:13

gentiana qenke bardhoshe me duket eee hahahaha :0124:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
baubau
BOSS
BOSS
avatar

Numri i postimeve : 362
Age : 28
Registration date : 04/03/2009

MesazhTitulli: Re: Cila ngjyrė u shkon buzėve tė mia???   Tue Mar 17 2009, 01:44

te them per muret e shtepis cila ngjyr do ishte e bukur?????Very Happy:D:D:D:D:D
nuk dal jasht temes ka ngjyr muhabeti:D:D:D:D:D:D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Cila ngjyrė u shkon buzėve tė mia???   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Cila ngjyrė u shkon buzėve tė mia???
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: (*_*)Arti &FEJA(*_*) :: Moda & Estetike-
Kėrce tek: