-Parajsajone-ForumCalendarGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Reēel shalqini

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ELTONI
×ŗ°”˜ INFO ”°ŗ×
×ŗ°”˜ INFO ”°ŗ×
avatar

Numri i postimeve : 670
Age : 36
Location : POSHTE URES
Humor : CA TE HASH !!
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Reēel shalqini   Wed Jan 28 2009, 23:41

Per te perfituar nje reēel shalqini sa me te suksesshem se pari ju duhet nje shalqi me lekure te trashe. Pasi ky reēel behet vetem me te bardhen e lekures se shalqinit. Pasi ta qeroni pjesen jeshile te tij priteni pjesen e bardhe ne copa. Me pas lijini per nja 1 ore ne uje me gelqere.

Vini re! Gelqerja eshte pika kyēe e ketij reēeli. Nese e zieni rendom siē behet me reēelrat e tjere, do te perfitoni nje reēel, ndersa nese e lini keshtu do te hani reēel te vertete shalqini. Si bonus do perfitoni: copa kerce dhe me nje pamje si prej xhami. Pra si nga paraqitja dhe nga ana e shijes do te fitoni shume.

Me pas vijeni ne zihet pas i shtuar aspak uje, por vetem sheqer (ne proporcion me lekurat e shalqinit, pra nese hidhni 1 kg lekura po aq hidhni dhe sheqer). Sipas deshires mund t'i hidhni siper dhe copa karafili ose gjethe borziloku te fresket. Ja rrit shume shijen. Lereni te zihet mire ne zjarr te ulet ashtu siē beni dhe me ēdo reēel tjeter. Ruajeni ne frigorifer dhe servireni te ftohte.
:545: e kam qef shume


Edituar pėr herė tė fundit nga ENTONY nė Mon Mar 16 2009, 22:55, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://parajsajone.com
baubau
BOSS
BOSS
avatar

Numri i postimeve : 362
Age : 28
Registration date : 04/03/2009

MesazhTitulli: Re: Reēel shalqini   Wed Mar 04 2009, 01:46

na nai kujtove sharqirin ore ja me vajti mua tani per sharqi po me con goja lenk:D:D:D:D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Reēel shalqini
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: (*_*)Arti &FEJA(*_*) :: Guzhina ne Shtepine tuaj-
Kėrce tek: