-Parajsajone-ForumCalendarGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kreshnik Qato shpallet kampion bote

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ELTONI
×ŗ°”˜ INFO ”°ŗ×
×ŗ°”˜ INFO ”°ŗ×
avatar

Numri i postimeve : 670
Age : 36
Location : POSHTE URES
Humor : CA TE HASH !!
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Kreshnik Qato shpallet kampion bote   Wed Jan 14 2009, 23:51

Kreshnik Qato kampion i botės


Llambi Kallēo

Kreshnik Qato ėshtė shpallur kampion i botės nė peshėn super tė mesme tė kategorisė IBC, duke mposhtur ukrainasin Rizvan Magomedov nė njė ndeshje luftarake dhe plot emocione nė ringun e pallatit tė sportit "Ramazan Njala" nė Durrės. Kreshnik Qato ka fituar me pikė ndaj kampionit Ukrainas duke marrė vendimin unanim nga tė tre gjyqtarėt e ndeshjes Nikolov i Bullgarisė, Hamzaraj i Shqipėrisė dhe Abazi i Shqipėrisė qw i kanė dhėnė Kreshin Qatos 120 pikė nga 108 pėr ukrainasit Magomedov. Pėr vetė cilėsitė qė kishin tė dy boksierėt ndeshja e drejtuar nga gjyqtari Legland (Francė), ka dhuruar spektakėl. Kreshnik Qato ka dominuar me teknikėn e tij dhe goditjet me dy duar, ku e majta ishte shumė efikase, si dhe me goditjet nė distancė. Nga ana tjetėr ukrainasi Magomedov godiste fuqishėm, dhe ishte tepėr i fortė nė goditjet nga afėr dhe tepėr rezistent. Ndeshja ėshtė zhvilluar me 12 raunde, dhe gjithēka ėshtė zgjidhur pėrmes pikėve. Raundi i parė ishte i ekulibruar me goditje tė forta tė dyanshme, nė njė kohė qė nė minurtėn e fundin Qato jep njė goditje tė fortė. Edhe nė raundin e dytė epėrsia ishte e Qatos qė manovron mirė teknikisht, por dhe Magomedov godet rrezikshėm. Raundi i katėr mund tė quhet dhe raundi mė delikat i takimit pasi Qato nė fund tė tij pėson njė goditje nga afėr nga Magomedov dhe bie nė tapet. Boksieri qė bokson pėr ngjyrat e Shqipėrisė ka ditur ta kalojė kėtė moment tė vėshtirė dhe ta pėrfundojė pa probleme raundin. Nė raundin e 5-tė Qato reagon ashpėr dhe tregon pėrgatitje mė tė mirė fizike duke shpeshtuar numrin e goditjeve, pėrballė njė kundėrshtari qė ėshtė pėrpjekur ta bėjė nervoz. Raundet 8?12 mbajnė epėrsinė e Qatos qė bokson bukur mė tė dy duart, dhe godet me tė majtėn e hidhur, duke mbajtur nė kontrroll takimin deri nė pėrfundim tė raundit tė 12-tė. Qatos i duhet ta mbrojė titullin e fituar mbrėmė pas 3 muajve. Pas kėsaj fitoreje Qato do tė shprehej: "Kėtė titull ia kushtoj Shqipėrisė dhe shqiptarėve, atyre qė mė mbėshtetėn dhe mė ndihmuan tė arrija deri tek titulli.
Rezultatet e ndeshejve tė tjera
Para dulelit pėr titull botėror janė zhvilluar dhe duele tė tjera tė ringut profesionist. Nė peshėn Gjel mes Aleksandėr Vladimirov Bullgari dhe Oleg Shayner Ukrainė fiton me pikė unanime 59?56,58?56,58?56 Aleksandėr Vladimirov. Nė peshėn e lehtė gjysmė e mesme mes Lutfi Gegės Shqipėri dhe Sergi Tertil Ukrainė fiton me pikė shqiptari Lurfi gega me rezultatet 59?55,60?55,60?54. Nė peshėn Super Pupėl Tentcho Tontchev Bullgari dhe Rakhem Mingaleev
Ukrainė, fiton bullgari Tontechev, pasi gjyqtari kryesor Van de Ėiele ndėrpret ndeshjen pėr dėmtim tė Mingalev. Nė peshėn e rėndė, Coley Barret Britani e madhe fiton ndaj Velery Semishkur, Lituani me rezultatte 60?53, 60?53, 60?53


Edituar pėr herė tė fundit nga ENTONY nė Mon Mar 16 2009, 00:22, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://parajsajone.com
baubau
BOSS
BOSS
avatar

Numri i postimeve : 362
Age : 28
Registration date : 04/03/2009

MesazhTitulli: Re: Kreshnik Qato shpallet kampion bote   Sun Mar 15 2009, 11:48

a kete nuk eshte e then ta lexoj se i di rregullat se luaj vet:D:D:D:D:D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Kreshnik Qato shpallet kampion bote
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: (*_*)Sporti(*_*) :: Rregullorja e Sporteve-
Kėrce tek: