-Parajsajone-ForumCalendarGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Problemet nė ēift

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ELTONI
×ŗ°”˜ INFO ”°ŗ×
×ŗ°”˜ INFO ”°ŗ×
ELTONI

Numri i postimeve : 670
Age : 36
Location : POSHTE URES
Humor : CA TE HASH !!
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Problemet nė ēift   Wed Nov 19 2008, 23:38

Admin shkruan ..Edhe pse nje marredhenie mund te kete nje fare historie apo disa vite bashke,zenkat e grindjet jane te pashmangshme,dhe ndonjehere mund ta cojne lidhjen drejt fundit te pashmangshem.

Tė kesh projekte tė pėrbashkėta, tė jesh i aftė tė pėrballosh stresin e pėrditshėm qė mund tė shkaktohet nga probleme ekonomike, shėndetėsore, tė dish tė mėnjanosh agresivitetin, tė kesh njė farė ironie, njė farė lehtėsie nė tė kapėrcyerėn e vėshtirėsive dhe gjėja mė e rėndėsishme, ėshtė tė ndash nevojat e ēiftit nga ato tė familjes.

Nė qoftė se familja ka nevojė pėr qėndrueshmėri, ēifti, pėr tė mos u mėrzitur, duhet tė ketė dhe njė dozė tė mirė durimi. Nė pėrgjithėsi, problemet nuk qėndrojnė te mosha, por tek vitet qė kanė kaluar bashkė. Me fjalė tė tjera, problemi ėshtė si tė kemi njė "ti" dhe "unė", pėrveē "ne". Tek tė tridhjetat ka njė ndryshim te modelet nė ēift, d.m.th. dėshira pėr tė ndarė gjithēka me partnerin, mėnyrėn e tė bėrit tė gjėrave, tė gjithė investimin nė punėn e tyre.

Nė praktikė kanė njė model tė tyrin romantik, por mendojnė pėr karrierėn dhe kjo shpesh ēon nė krizė raportin. Kėshtu, kur njėri nga partnerėt vendos tė zhvendoset nė njė qytet tjetėr me punė dhe tjetri vendos tė mos e ndjekė. Tek tė dyzetat problemi qėndron te njė hapėsirė autonome, pak hapėsirė pėr "ai" dhe "ajo" tė pavarur nga "ne". Pėr kėtė arsye ėshtė e vėshtirė tė vendosėsh tek i njėjti person tė gjitha cilėsitė: nė rastin e grave, pėr shembull, ėshtė burri i qėndrueshėm qė jep gjėrat kryesore dhe i dashuri qė tė bėn tė fluturosh. Por vjen njė moment ku duket se marrėdhėnia ka arritur nė vijėn e finishit. Ka disa shenja qė e bėjnė atė tė dallueshme, nė mėnyrė qė tė pėrgatiteni pėr fundin e pashmangshėm..

1- Nuk ndihesh e lumtur kur je me tė, ndihesh e stresuar, e mėrzitur.

2- Ti mendon shpesh pėr njė ish-tėndin qė ke pasur mė parė, duke menduar se ke qenė mė mirė me tė.

3- Ke brenda teje njė dėshirė pėr tė ndryshuar nė tė gjitha drejtimet, nė dashuri; ke dėshirė tė ikėsh dhe tė largohesh, tė jetosh nė njė vend tjetėr, tė ndėrrosh punė, tė ndėrrosh edhe partnerin.

4- E shikon atė nėn njė kėndvėshtrim tjetėr. Tė mėrzit ēdo gjė e tij, edhe pėr gjėnė mė tė vogėl nisni zėnkat, si pse ka nisur tė pijė ēaj kur zakonisht pinte kafe, apo se e hap gojėn si hipopotam kur qesh.

5- Ndihesh gjithnjė edhe mė e distancuar prej tij, psikologjikisht dhe fizikisht. Ke pak dėshirė tė rrish me tė, je si e shurdhėr ndaj gjėrave qė tė thotė. Pėrqafimet, pėrkėdheljet, puthjet bėhen gjithnjė edhe mė tė rralla. Dorė mė dorė nuk rrini mė shumė se njė minutė, sepse justifikohesh se i ke duart e djersitura. Aktiviteti seksual nė kėtė fazė ėshtė njė skandal i vėrtetė, diēka shumė e shpejtė dhe me dhimbje.

6- Marrėdhėnia nė krizė kthehet nė njė fiksim.

7- Ti ēdo ditė pyet veten se mos ėshtė vetėm njė keqkuptim i pėrkohshėm qė do tė kalojė. Por sa mė tepėr mendon, aq mė tepėr lidhja juaj me tė ėshtė gati drejt zgjidhjes ti thua: "Nuk e dua mė".

8- Ti nis e pyet prindėrit, kolegėt, tė njohurit: "A bėn vallė ai pėr mua?", "Ē'mendoni pėr tė?". Dhe, nėse pėrgjigjet e tyre nuk tė kėnaqin, ti i drejtohesh astrologėve, magjistarėve tė ndryshėm dhe ato tė forcojnė bindjen se ėshtė koha e pėrshtatshme tė ndahesh me tė.
__________________
Dikur do tė dua dike.. por asnjėher si dike dikur..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://parajsajone.com
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Problemet nė ēift   Thu Nov 20 2008, 11:15

ueeeeeeeeeeee per ato te parat sjap dot pergjigje se se kam provuar ndersa per kete Dikur do tė dua dike.. por asnjėher si dike dikur.. eshte tekst kenge e elita5 :4478: :4478:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
baubau
BOSS
BOSS
baubau

Numri i postimeve : 362
Age : 28
Registration date : 04/03/2009

MesazhTitulli: Re: Problemet nė ēift   Wed Mar 04 2009, 19:04

nji cift ka probleme muhabeti eshte ti bisedojn sebashku.
ose njeri te ik te lith gomarin e tjetri te shkoj te mbytet:D:D:D:D:D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Problemet nė ēift   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Problemet nė ēift
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: (*_*)DASHURI(*_*) :: Dashuri-
Kėrce tek: