-Parajsajone-ForumCalendarGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 ATO QE ENDE NUK I DINI PER SEKSIN

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ELTONI
×ŗ°”˜ INFO ”°ŗ×
×ŗ°”˜ INFO ”°ŗ×
ELTONI

Numri i postimeve : 670
Age : 36
Location : POSHTE URES
Humor : CA TE HASH !!
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: ATO QE ENDE NUK I DINI PER SEKSIN   Tue Oct 21 2008, 22:47

Ato qė ende nuk i di pėr seksin
Cila ėshtė frekuenca “normale” e raporteve seksuale? Ėshtė e mundur tė gjesh gjatėsinė e pen... tė njė burri duke u nisur nga madhėsia e dorės? Seksi i bėn mirė apo keq shėndetit? Shpeshherė ne tė gjithė bėjmė pyetje pak tė ēuditshme pėr seksin. Provo veten dhe gjej pėrgjigjet mė tė ēmendura nė quiz-in tonė. Dhe zbulo atė qė ende nuk di pėr seksin
1. Sa kalori digjen nėse bėn gjysmė ose seks?

a. 30

b. 180

c. 360

2. Ēfarė ėshtė sitofilia?

a. Eksitimi i shoqėruar me pėrdorimin e ushqimeve nė lojėrat seksuale.

b. Fetishizmi nė flokė dhe lėkurė.

c. Dėshira qė ndizet duke parė njė grua shtatzėnė.

3. Cili ėshtė vendi ku bėhet mė shumė seks?

a. Greqia

b. Franca

c. Italia

4. Kur ėshtė shpikur vibratori i parė?

a. 1883

b. 1938

c. 1965

5. Pėr ēdo ejakulim, sa spermatozoide emeton mesatarisht njė burrė?

a. 20.000 – 50.000 milionė

b. 1 – 5 milionė

c. 250 – 300 milionė

6. Gjatėsia mesatare e klitorit ėshtė:

a. 5 mm

b. 10 mm

c. 16 mm

7. Cili nga kėta ushqime nuk ėshtė afrodiziak?

a. Kremkarameli

b. Akullorja me vanilje

c. Buka me susam

8. Statistikisht, ke mė shumė mundėsi pėr tė pasur marrėdhėnie jashtėmartesore me:

a. Njė fqinj

b. Njė koleg

c. Njė shokun e tij

9. Falė disa detajeve fizike, ėshtė e mundur qė tė gjesh pėrmasat e penisit tė njė burri.

a. E vėrtetė

b. E gabuar

10. Gjatė gjithė jetės sė tij, njė burrė kalon nė ereksion:

a. 50.000 orė

b. 100.000 orė

c. 230.000 orė

11. Kush ka thėnė: “Masturbimi ėshtė tė bėsh seks me dikė qė dashuron”?

a. Brad Pitt

b. Jean-Paul Sartre

c. Woody Allen

12. Cilėt pėrdorin “sex toys” (“lodra seksi”)?

a. Australianėt

b. Japonezėt

c. Danezėt

13. Burri mė seksi i botės pėr vitin 2007, sipas revistės “People”, ėshtė:

a. Brad Pitt

b. George Clooney

c. Matt Damon

14. Qė prej dy vjetėsh, 22 dhjetori ėshtė njė ditė e veēantė. Ēfarė duhet tė bėsh atė ditė?

a. Tė puthėsh sa mė shumė njerėz

b. Tė veshėsh tė brendshme tė kuqe

c. Tė bėsh dashuri1. Pėrgjigjja e saktė: 30 minuta. Gjysmė ore seks ėshtė ekuivalente me 5 km vrap ose njė seancė “stretching” intensive. Nė fakt po. Kur bėn dashuri djersit, lėviz, ritmi kardiak ēmendet... nuk ka mėnyrė mė tė mirė sesa tė provosh kėnaqėsi dhe tė ngelesh nė formė.

2. Pėrgjigjja e saktė: Eksitimi i shoqėruar me pėrdorimin e ushqimeve nė lojėrat seksuale. Fetishizmi i flokėve dhe lėkurės quhet trikofili. Kurse tėrheqja qė disa meshkuj provojnė pėr gratė shtatzėna quhet maiesiofili.

3. Pėrgjigja e saktė: Greqia. Ēiftet greke bėjnė seks mesatarisht 12 herė nė muaj (ose kėshtu thonė). Prandaj u takon ēmimi i parė pėr seksin. Nė vendin e dytė gjenden francezėt, me 10 herė nė muaj dhe nė tė tretin italianėt me 8,8 herė nė muaj.

4. Pėrgjigjja e saktė: 1883. Vibratori i parė elektromagnetik ėshtė shpikur nga mjeku anglez Joseph Mortimer Granville pėr kurimin e grave tė prekura nga shqetėsimet nervore, qė nė atė kohė quheshin “histeri”. Njė masazh nė vulvė me kėtė aparat ishte i kėshilluar pėr t’u qetėsuar. Pėrdorimi i tij mbeti mjekėsor deri nė fillim tė shekullit XX, kur filluan tė shfaqen reklamat e para tė vibratorėve nėpėr revistat femėrore.

5. Pėrgjigjja e saktė: 250 – 300 milionė. Pėr ēdo ejakulim, mashkulli nxjerr jashtė 2 – 5 ml spermė, qė i korrespondon 80 milionė spermatozoideve, por mesatarja varion 250 – 300 milionė. Ky numėr ėshtė i ndryshueshėm nga dita nė ditė pėr tė njėjtin person dhe tenton tė zvogėlohet me kalimin e moshės, duke filluar nga 45 deri 50 vjeē.

6. Pėrgjigjja e saktė: 16 mm. Nė fakt, 1/5 e kėtij organi ndodhet nė brendėsi tė trupit tė gruas. Kur erektohet, rritet volumi, por jo gjatėsia.

7. Pėrgjigjja e saktė: Kremkarameli. Susami dhe vanilja janė tė njohur pėr efektet e tyre afrodiziake. Edhe pse efikasiteti i tyre nuk ėshtė provuar shkencėrisht, dimė qė kėto substanca kanė njė efekt stimulues, qė favorizon marrėdhėniet seksuale.

8. Pėrgjigjja e saktė: njė koleg. Mesatarisht 1 nė 3 burra dhe 1 nė 4 gra e tradhtojnė partneren/in. Njė studim i kryer nė Britaninė e Madhe ka treguar se pjesa e madhe e tradhtive (33%) ndodhin me njė koleg pune.

9. Pėrgjigjja e saktė: E gabuar. Janė tė shumta legjendat qė qarkullojnė mbi pėrmasat e organit mashkullor. Meshkujt me kėmbė, dorė ose hundė tė madhe kanė pėrmasa mė tė mėdha tė penisit. Apo meshkujt me ngjyrė janė mė potentė sesa ata me lėkurė tė bardhė. Kėto janė veēse legjenda, qė nuk janė vėrtetuar kurrė nga ndonjė studim shkencor.

10. Pėrgjigjja e duhur: “50.000 orė”. Edhe pse burri kalon 50.000 orė nė ereksion gjatė gjithė jetės sė tij, vetėm 2.500 orė janė raporte seksuale. Disa shpjegime tė tjera? Kalon 230.000 orė duke fjetur dhe 100.000 duke parė TV.

11. Pėrgjigjja e saktė: Woody Allen. Ja njė listė e citateve mė tė mira mbi seksin:

a. “Seksi mes dy personave ėshtė i bukur. Mes pesė personave ėshtė fantastik”.

b. “Dashuria ėshtė e pistė vetėm kur bėhet mirė”.

c. “Njė fjalė mbi kontracepsionin oral. I kėrkova njė vajze tė vinte nė shtrat me mua dhe ajo mė tha “jo”.

12. Pėrgjigjja e duhur: Australianėt. anė australianėt qė shtojnė kėnaqėsinė seksuale me “sex toys”. 46 % e tyre i pėrdor rregullisht. Mė pas vijnė amerikanėt dhe kanadezėt. Shqiptarėt nuk duken ende tė vendosur pėr tė ndjekur modėn!

13. Pėrgjigjja e saktė: Matt Damon Nė moshėn 37 vjeē, aktori Matt Damon ėshtė cilėsuar si burri mė seksi i botės nga revista “People”, i ndjekur nga Patrick Dempsey, aktori i bukur i “Grey’s Anatomy” dhe Ryan Reynolds, i fejuari i Scarlett Johansson-it. Bukuroshi Clooney u zhduk nga 15 vendet e para nė vitin 2007.

14. Pėrgjigjja e saktė: Tė bėsh dashuri. 22 Dhjetori, dita e solsticit dimėror, ėshtė pagėzuar si GOD: Global Orgasm Day (Dita Botėrore e Orgazmės) nga shoqėria amerikane “Baring Witness”. Nė kėtė ditė, tė gjithė banorėt e planetit janė tė ftuar tė bėjnė dashuri pėr tė propaganduar ndjesi pozitive nė botė dhe pėr tė gjetur paqe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://parajsajone.com
baubau
BOSS
BOSS
baubau

Numri i postimeve : 362
Age : 28
Registration date : 04/03/2009

MesazhTitulli: Re: ATO QE ENDE NUK I DINI PER SEKSIN   Wed Mar 04 2009, 01:06

ke te drejt entony
aman ore se na vdiqen nuk ua dalem dot me mban:D:D:D:D:D:D:D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
ATO QE ENDE NUK I DINI PER SEKSIN
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: (*_*)Shkenca(*_*) :: Trupi dhe shendeti-
Kėrce tek: