-Parajsajone-ForumCalendarGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Pedofilia!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
°o.O_cš§ćŃŲvć_O.o°
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1579
Age : 29
Location : RIO DE JANERO
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Pedofilia!   Tue Oct 21 2008, 18:54

Sipas psikiaterve pedofil eshte nji person,qe ka mbushur 16 vjet dhe ka si objekt te preferuar seksual nji femi.
Pedofilia mund te jete e tipit:
-Ekskluzive ( qe terhiqet vetem nga femit)
-Jo ekskluzive ( qe terhiqet edhe nga te rriturit)
-E diferencuar ( qe terhiqet vetem nga njeri seks)


Praktikat me te perhapura qe perdoren prej kesaj kategorie individesh jane:
-latente ( qe rrin e fshehur veten ne fantazin e individit)
-aktive ( abuzim seksual)
-vrasese ( qe kenaqesia me e madhe qendron vdekjen e viktimes)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
baubau
BOSS
BOSS
avatar

Numri i postimeve : 362
Age : 28
Registration date : 04/03/2009

MesazhTitulli: Re: Pedofilia!   Wed Mar 04 2009, 01:32

po te varen per gjuhe ore te varen debilat
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Pedofilia!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: (*_*)Shkenca(*_*) :: Jeta Rreth Nesh-
Kėrce tek: