-Parajsajone-ForumCalendarGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 “faleminderit”, “te lutem”,”me fal”?!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
°o.O_cš§ćŃŲvć_O.o°
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1579
Age : 30
Location : RIO DE JANERO
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: “faleminderit”, “te lutem”,”me fal”?!   Tue Oct 21 2008, 18:42

Sondazhin e kėsaj jave tek SH2 (Shekulli Fundjava) e ndertuam me temen
e mungesėn se gatishmėrisė pėr tė qenė tė sjellshėm me tjetrin madje me
mungesen ne fjalorin tone te fjaleve “tė lutem”?, “mė fal”? apo
“faleminderit”?etj. Pyetem 100 persona.
Sa herė nė ditė thoni faleminderit? 52 persona ju pergjigjen :”Nuk them asnjehere”.
Sa herė dėgjoni t’u thonė faleminderit? 48 persona ju pergjigjen :” Nuk degjoj asnjėherė”.
Ndjeni vėshtirėsi pėr tė thėnė faleminderit? 79 persona ju pergjigjen : “e kam te veshtire te them falemnderit”.

Kush
i pėrdor mė shumė fjalėt “magjike”?? Ne na rezulton tė jenė tė
moshuarit dhe vajzat studente sidomos ne nė vitet e fundit tė studimeve
tė larta.
Ku pėrdoren mė shumė kėto fjalė? Mirela thotė se e quan tė
panevojshme tė pėrdorė fjalė tė tilla si “tė lutem” apo “faleminderit”
me shoqet e saj apo rrethin familjar. “Por do t’i pėrdorja nėse do
shkoja nė ndonjė zyrė”
Dhe nė fakt, ambientet e bizneseve,
veēanėrisht ato private, kanė ndėrtuar njė etikė komunikimi, qė stonon
dukshėm me pjesėn tjetėr. Thuajse tė gjithė ata qe pėrdorin fjalė te
mirėsjelljes janė nė kushte pune e sidomos ne ambiente zyrash.
Por e
kemi tė vėshtirė tė themi “tė lutem”? dhe “faleminderit”? sepse
konceptojmė gabimisht qė kėto fjalė thuhen zakonisht kur je ne pozita
“inferiore”?.
Psikologu Edmond Dragoti e shpjegon keshtu arsyen e mungeses se fjaleve te tilla ne fjalorin e shqiptareve:

”
Pėrdorimi i paktė i fjalėve tė mirėsjelljes, ėshtė problem qė lidhet
drejtpėrdrejt me kulturėn dhe etikėn e komunikimit nė kulturėn
shqiptare. Kultura kolektiviste ose ajo patriarkale ka pasur njė
komunikim tė centralizuar dhe hierarkik nga lart-poshtė, qė do tė thotė
i pari i familjes kishte autoritetin dhe atė duhet ta respektonin tė
gjithė. Ishte e panatyrshme qė i pari i familjes tė pėrdorte fjalėt e
mirėsjelljes, siē ėshtė “mė fal“pėr shembull me nėnėn dhe fėmijėt. Pėr
shembull gjyshi, i cili ishte i pari i familjes duhej tė respektohej
nga tė gjithė dhe atij i drejtoheshin me fjalė mirėsjelljeje, vartėsi i
drejtohej me fjalė tė tilla drejtuesit, bujku i drejtohej pronarit e
kėshtu mė radhė. Komunikimi pa fjalė tė ndėrmjetme, siē ėshtė “mė fal“
thuhej zakonisht pėr njė ēėshtje shumė tė madhe siē ishte: jeta, prona
etj.
Ndėrsa sot kanė ndryshuar raportet nė shoqėri dhe nė familje,
ka ndryshuar personaliteti i njeriut nė shoqėri, ka ndryshuar pozicioni
profesional. Respekti, ndryshe nga kultura kolektiviste, apo ajo
patriarkale ėshtė reciprok, madje respekti reciprok ėshtė kusht pėr
shoqėrinė moderne tė ditėve tė sotme”.

Te nderuar diskutues te
blogut te Shekullit, po e mbyll shtrimin e ketij problemi me vleresimin
qe Budistet kane per kete ceshtje:
Tė falėnderosh do tė thotė tė eliminosh distancėn qė mė ndan mua nga ty.
Kur
me njė buzėqeshje dhe njė shtrėngim dore tė afrohem dhe tė falėnderoj
pėr gjestin tėnd, pėr njė fjalė tė thėnė nga ti, unė nėnkuptoj tė
rrėzoj distancėn e akullt qė na ndan.
Ky zakon i tė falenderuarit dhe mirėnjohja nuk janė vetėm njė fakt sjelljeje, por edhe komunikim i pazėvendėsueshėm shpirtėror.
Nėse
falėnderimi dhe mirėnjohja ngroh zemrat e ngurta dhe eliminon
distancėn, duke u pėrgatitur mė vonė pėr pėrqafime, kjo mėnyrė jetese
ėshtė diēka shumė mė e thellė se kaq; ajo ka forcėn tė na mbushė me
jetė dhe tė pėrhapet nė ēdo qelizė tonėn.
Falėnderimi nuk ėshtė mė njė raport mes meje dhe teje, por ėshtė njė raport mes meje dhe botės qė mė rrethon.
Tė nderosh, tė falenderosh dhe tė falėsh; kėto tre ndjenja duhet tė ushqejnė mendjen tonė.

Te
bukura keto fjale… A duhet ta zbukurojme jeten tone cdo dite? Fillojme
nga keto fjale te bukura, e quaj mungese te madhe qe mua, ty, ne na
mungojne keto fjale te arta!

(shkeputur nga Shkulli)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
avatar

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: “faleminderit”, “te lutem”,”me fal”?!   Sun Oct 26 2008, 12:26

font=Comic Sans Ms] FALEMINDERIT per informacjonin :0112: :33288: [ /font]
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
°o.O_cš§ćŃŲvć_O.o°
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1579
Age : 30
Location : RIO DE JANERO
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: “faleminderit”, “te lutem”,”me fal”?!   Wed Oct 29 2008, 16:21

asgje eklips eshte detyre :66829: :66829: po flasim per kohen tone,per te gjith ne :0112:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
avatar

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: “faleminderit”, “te lutem”,”me fal”?!   Thu Oct 30 2008, 12:00

nga keto 3 fjale ajo q ekam perdorur me shpesh ehste fjala flm dhe me fal se bej shume gabime :8871: :8871: te lutem rralle e perdor vetem kur eshte ndonje koka madhe :444456:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
°o.O_cš§ćŃŲvć_O.o°
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1579
Age : 30
Location : RIO DE JANERO
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: “faleminderit”, “te lutem”,”me fal”?!   Thu Dec 25 2008, 01:05

eklips shum mire lal po ate fjalen te lutem e ke perdor me koka te medha si psh me mua eeeeee se dhe mu ame ke then :66829: :66829: :66829: hahahha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
avatar

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: “faleminderit”, “te lutem”,”me fal”?!   Thu Dec 25 2008, 18:53

<_CoSsA^NuOvA_> shkruajti:
eklips shum mire lal po ate fjalen te lutem e ke perdor me koka te medha si psh me mua eeeeee se dhe mu ame ke then :66829: :66829: :66829: hahahha

me sa duket po heeeeeeeee mos t e rritet mendja tani amon :0112:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
°o.O_cš§ćŃŲvć_O.o°
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1579
Age : 30
Location : RIO DE JANERO
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: “faleminderit”, “te lutem”,”me fal”?!   Thu Dec 25 2008, 21:55

EKLIPSSS HAHAHAH SME RRITET ME JO SE TE RRITUR E KAM PAS :66829: :66829: :66829: :0124:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
avatar

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: “faleminderit”, “te lutem”,”me fal”?!   Sun Dec 28 2008, 12:02

<_CoSsA^NuOvA_> shkruajti:
EKLIPSSS HAHAHAH SME RRITET ME JO SE TE RRITUR E KAM PAS :66829: :66829: :66829: :0124:


sheeeeeeeeeeee :878: :878: :878: prandaj me ben zbor mua ti fytyre se e ke pas mendjen e rrt heeee :878:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
°o.O_cš§ćŃŲvć_O.o°
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1579
Age : 30
Location : RIO DE JANERO
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: “faleminderit”, “te lutem”,”me fal”?!   Fri Jan 02 2009, 04:37

HAHAHAHA EKLIPS JO ME LAL SE TKA LALI YLL TY PO THUAJ SHYQYR QE ME KE SE SDO I KISHE MESUAR KURR FJALET MAGJIKE HAHAHA :0112:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
avatar

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: “faleminderit”, “te lutem”,”me fal”?!   Fri Jan 02 2009, 12:17

hahahahahah po pra se kam mesuar dhe ca fjale te tjera e kupto vete ti :66829: :66829:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
°o.O_cš§ćŃŲvć_O.o°
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1579
Age : 30
Location : RIO DE JANERO
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: “faleminderit”, “te lutem”,”me fal”?!   Sun Jan 04 2009, 05:49

HAHAH SA SMER VESH TI,PO PO MOS TE DIJE ATO NGA DO E MESOJE FJALEN FLM,TE LUTEM ETJ??HAHAHA :4269: :4269:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
avatar

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: “faleminderit”, “te lutem”,”me fal”?!   Sun Jan 04 2009, 10:51

jo ri sthashe gje , thashe vetem qe me ke mesu te gjitha fjalet perfundimisht snuk me lene xhamat Very Happy :1986: :444456: :444456: :33288:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
°o.O_cš§ćŃŲvć_O.o°
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1579
Age : 30
Location : RIO DE JANERO
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: “faleminderit”, “te lutem”,”me fal”?!   Sun Jan 04 2009, 22:36

PERFUNDIMIDHT SKUN E PRANOVE HAHAHAHA :0112:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
avatar

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: “faleminderit”, “te lutem”,”me fal”?!   Tue Jan 06 2009, 12:34

<_CoSsA^NuOvA_> shkruajti:
PERFUNDIMIDHT SKUN E PRANOVE HAHAHAHA :0112:
Shocked perfundimisht snuk do te vdes ndru hahahahahah majmun
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
°o.O_cš§ćŃŲvć_O.o°
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1579
Age : 30
Location : RIO DE JANERO
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: “faleminderit”, “te lutem”,”me fal”?!   Tue Jan 06 2009, 18:00

hahahahahhahhahaahhaahahahahaahha sa kam qesh hahahah o eklipssssssssssssssssssssssssss te henksha zemren
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
avatar

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: “faleminderit”, “te lutem”,”me fal”?!   Sat Jan 10 2009, 12:16

uuuuuuuuuu nene ca kanibali kyyyy mi mami :66829: :66829: :0112: :0112: :0112: :0112:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
°o.O_cš§ćŃŲvć_O.o°
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1579
Age : 30
Location : RIO DE JANERO
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: “faleminderit”, “te lutem”,”me fal”?!   Sat Jan 10 2009, 17:42

eklips shkruajti:
uuuuuuuuuu nene ca kanibali kyyyy mi mami :66829: :66829: :0112: :0112: :0112: :0112:
kanibal eeee Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid :affraid:nejse..........
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
avatar

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: “faleminderit”, “te lutem”,”me fal”?!   Sun Jan 11 2009, 11:30

<_CoSsA^NuOvA_> shkruajti:
eklips shkruajti:
uuuuuuuuuu nene ca kanibali kyyyy mi mami :66829: :66829: :0112: :0112: :0112: :0112:
kanibal eeee Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid :affraid:nejse..........

kaq e pati i ngeli qejfi, bera shak ri druq se me cmende pupupupu :0112:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
°o.O_cš§ćŃŲvć_O.o°
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1579
Age : 30
Location : RIO DE JANERO
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: “faleminderit”, “te lutem”,”me fal”?!   Sun Jan 11 2009, 21:52

eklips jo ri jo se sme ngel jo pffffffffffffffff rri pa merak :4269:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
avatar

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: “faleminderit”, “te lutem”,”me fal”?!   Mon Jan 12 2009, 12:22

<_CoSsA^NuOvA_> shkruajti:
eklips jo ri jo se sme ngel jo pffffffffffffffff rri pa merak :4269:

po pse me gjuan ?? Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
°o.O_cš§ćŃŲvć_O.o°
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1579
Age : 30
Location : RIO DE JANERO
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: “faleminderit”, “te lutem”,”me fal”?!   Sat Jan 17 2009, 02:34

eklipssssss se te du shum ri prandaj te gjuj hahahahah :0124:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
avatar

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: “faleminderit”, “te lutem”,”me fal”?!   Sat Jan 17 2009, 11:32

ncncncnc ti me do mua heeeeeeee??? she sa rren mos aman. me fal po nuk besoj skam ca boj du fakteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :1986: :4478:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
°o.O_cš§ćŃŲvć_O.o°
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1579
Age : 30
Location : RIO DE JANERO
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: “faleminderit”, “te lutem”,”me fal”?!   Wed Feb 11 2009, 01:48

weeeeeeee eklips e mohove dh ekte ri????ncncn ca faktesh do mo amon:0128: :0128: :0128: :0128: :0128: ik ste du pra piluuu
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
*Emogirl*
VIP
VIP
avatar

Numri i postimeve : 91
Age : 28
Location : USA
Humor : quite....lol
Registration date : 04/01/2009

MesazhTitulli: Re: “faleminderit”, “te lutem”,”me fal”?!   Wed Feb 11 2009, 18:18

Weeeeeeeee ca thot tema...e ca flasin cozza nueva me eklipsin...ahhahahhahah....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
°o.O_cš§ćŃŲvć_O.o°
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1579
Age : 30
Location : RIO DE JANERO
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: “faleminderit”, “te lutem”,”me fal”?!   Thu Mar 05 2009, 22:39

o emo shiko se per temen po flasim mos lexo vetem biseden e fundit po kapi thelbin :7897:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
baubau
BOSS
BOSS
avatar

Numri i postimeve : 362
Age : 28
Registration date : 04/03/2009

MesazhTitulli: Re: “faleminderit”, “te lutem”,”me fal”?!   Sun Mar 08 2009, 14:37

faleminderit qe me respektuat ne kete forum....
ju lutem kush eshte e lir na ju:D:D:D:D:D:D:D:D:D:Dgocat e kam fjalen eeeeeeeee:D:D:D:D:D:D:D:D shaka
me falni qe po shkruaj budalleqe:D:D:D:D:D:D:D:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
°o.O_cš§ćŃŲvć_O.o°
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1579
Age : 30
Location : RIO DE JANERO
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: “faleminderit”, “te lutem”,”me fal”?!   Thu Jun 04 2009, 23:43

eshte bukur ti perdoresh kto fjale.........
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
aristogata
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 260
Age : 27
Registration date : 10/06/2009

MesazhTitulli: Re: “faleminderit”, “te lutem”,”me fal”?!   Wed Jun 10 2009, 15:38

'faleminderit' 'te lutem' dhe 'me fal ' jan fjal qe i perdorim shpesh ne bisedat e perditshme,ndaj ato zen vend ne cdo dialog
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ELTONI
×ŗ°”˜ INFO ”°ŗ×
×ŗ°”˜ INFO ”°ŗ×
avatar

Numri i postimeve : 670
Age : 36
Location : POSHTE URES
Humor : CA TE HASH !!
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: “faleminderit”, “te lutem”,”me fal”?!   Thu Jun 11 2009, 00:53

une sdi te kerkoja falje :3333: :brrr: :brrr: :prrrrrrrrrrrrr 🇲🇲

_________________
×ŗ°”˜`”°ŗ×...www.parajsajone.com...×ŗ°”˜`”°ŗ×...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://parajsajone.com
aristogata
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 260
Age : 27
Registration date : 10/06/2009

MesazhTitulli: Re: “faleminderit”, “te lutem”,”me fal”?!   Thu Jun 11 2009, 19:43

ahahahah she she ky sdi te kerkoj falje.po kur ben gabime si thua ti ;do te vras;?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
°o.O_cš§ćŃŲvć_O.o°
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1579
Age : 30
Location : RIO DE JANERO
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: “faleminderit”, “te lutem”,”me fal”?!   Sat Jun 13 2009, 01:52

ti mir qe na erdhe lal ma ke pak parasysh kte entonyn se me mua ka gjith kto vite qe njihet e kam majt ne patronazh dhe nuk i mesoji si nuk i mesoj njeher ti perdore,ja ishalla po e meson ti se un nuk ja dola dot :66829: :66829:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
avatar

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: “faleminderit”, “te lutem”,”me fal”?!   Sat Jun 13 2009, 18:02

o tullumbac Shocked Shocked mu me ka thene flm ai ri , ja jepi noi birre me pi dhe shife ti :brrr:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
aristogata
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 260
Age : 27
Registration date : 10/06/2009

MesazhTitulli: Re: “faleminderit”, “te lutem”,”me fal”?!   Sat Jun 13 2009, 20:30

<_CoSsA^NuOvA_> shkruajti:
ti mir qe na erdhe lal ma ke pak parasysh kte entonyn se me mua ka gjith kto vite qe njihet e kam majt ne patronazh dhe nuk i mesoji si nuk i mesoj njeher ti perdore,ja ishalla po e meson ti se un nuk ja dola dot :66829: :66829:

hahahahah mir se te gjeta , ska gje se kte xhaxhi pistoleten e kam parasysh vet se do e mesoj te bej dhe byrek :hmm:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
°o.O_cš§ćŃŲvć_O.o°
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1579
Age : 30
Location : RIO DE JANERO
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: “faleminderit”, “te lutem”,”me fal”?!   Sun Jun 14 2009, 02:36

hahahhaa epo mir,po flej i qet un tani se tortur kam heq me kte :66829: rrofsh qe e more persiper :0112:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
avatar

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: “faleminderit”, “te lutem”,”me fal”?!   Fri Jul 17 2009, 12:39

flm Wink
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
°o.O_cš§ćŃŲvć_O.o°
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1579
Age : 30
Location : RIO DE JANERO
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: “faleminderit”, “te lutem”,”me fal”?!   Sun Jul 19 2009, 19:22

te lutem
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
aristogata
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 260
Age : 27
Registration date : 10/06/2009

MesazhTitulli: Re: “faleminderit”, “te lutem”,”me fal”?!   Tue Jul 21 2009, 14:29

<_CoSsA^NuOvA_> shkruajti:
hahahhaa epo mir,po flej i qet un tani se tortur kam heq me kte :66829: rrofsh qe e more persiper :0112:

mos ki merak, misioni u krye me sukses, xhaxhi pistoleta tha te lutem me fal dhe faleminderit :878:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
°o.O_cš§ćŃŲvć_O.o°
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1579
Age : 30
Location : RIO DE JANERO
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: “faleminderit”, “te lutem”,”me fal”?!   Thu Jul 23 2009, 18:33

aristogata flm shum je shum e mir


me fal nese te shqetesova
:66829: :66829: :66829: :66829: :66829:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
aristogata
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 260
Age : 27
Registration date : 10/06/2009

MesazhTitulli: Re: “faleminderit”, “te lutem”,”me fal”?!   Fri Jul 24 2009, 23:15

skp casanuova


gjithmon ne sherbim te popullit :66829: :66829: :66829:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
°o.O_cš§ćŃŲvć_O.o°
WebMaster
WebMaster
avatar

Numri i postimeve : 1579
Age : 30
Location : RIO DE JANERO
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: “faleminderit”, “te lutem”,”me fal”?!   Sat Jul 25 2009, 05:04

flm qe je ne gadishmeri :66829: :66829:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
avatar

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: “faleminderit”, “te lutem”,”me fal”?!   Thu Jun 24 2010, 17:57

we sa me kishte marre malli per keto biseda FALEMINDERIT
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: “faleminderit”, “te lutem”,”me fal”?!   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
“faleminderit”, “te lutem”,”me fal”?!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: (*_*)DASHURI(*_*) :: Koha e lire dhe shoqeria-
Kėrce tek: