-Parajsajone-ForumCalendarGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Siguria....apo dashuria?!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ELTONI
×ŗ°”˜ INFO ”°ŗ×
×ŗ°”˜ INFO ”°ŗ×
ELTONI

Numri i postimeve : 670
Age : 36
Location : POSHTE URES
Humor : CA TE HASH !!
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Siguria....apo dashuria?!   Mon Oct 20 2008, 23:49

Per fat te keq shume nga femrat apo meshkujt ne ditet e sotme preferojne"sigurine" me teper se "dashurine"! Eshte bere si nje nevoje e pashmangshme per shume nga ne...Probleme familjare,probleme emigrimi,varferie e shume shkaqe te tjera.. Ka ardhur nje kohe ku fjala dashuri po fillon te humbe vlerat e saj....shpeshhere disave u duket e pasigurte dhe kerkojne mbas nje zhgenjimi te ashtuquajturen "Siguri"! Dikush nuk te terheq fare por megjithate je i/e sigurte me te! Aty shikon si papritur dhe me bindje te plote permbledhjen e perspektivave te dashurise dhe te krijimit te nje familjeje te vertete. Siguria! Sa fjale magjike dhe e kote duket kur dy veta duhen.....Dashuria permbledh rreth saj te gjitha gjerat qe i duhen nje njeriu dhe e gjithe kjo vjen ngaqe ajo nuk ka asgje njerezore,se po te kthehet e tille,do te humbiste nje nga vetite e saj. Personalisht do te zgjidhja dashurine sesa sigurine! Dhe kjo per faktin qe besoj qe po te flasim gjate dhe te kuptohemi me njeriun qe duam,do mundemi te kuptojme diēka nga shpirti i njeri tjetrit dhe sigurisht do te gjenin sebashku zgjidhjen per te krijuar nje familje me normale nga ē'mund te krijonim duke mbetur te huaj dhe te pakapshem,te ftohte dhe te paprekshem! Ndryshe do te na dukej siguria si tradheti ndaj dashurise se vertete,si tradheti ndaj ndjenjave te pastra qe kemi ushqyer gjithmone qe ne momentin qe kemi hedhur hapat e pare ne zemrat e njeri_tjetrit. Cili eshte mendimi juaj?! Do zgjidhnit nje "siguri jete" pa dashuri,apo do luftonit per nje dashuri te pasigurte?!


Edituar pėr herė tė fundit nga ENTONY nė Thu Mar 05 2009, 20:10, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://parajsajone.com
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Siguria....apo dashuria?!   Wed Oct 22 2008, 11:02

me mrie po zjedh te dyten s e te paren e provova dhe sdoli gje :4269:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
UNE,TI DHE...ENDRRAT
Princes
Princes
UNE,TI DHE...ENDRRAT

Numri i postimeve : 388
Location : mars
Registration date : 15/07/2008

MesazhTitulli: Re: Siguria....apo dashuria?!   Fri Oct 24 2008, 14:31

DASHURINNNNNNNNNNNNNNNNNNNN :0124: :0124: :0124: :0124: :7777:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
°o.O_cš§ćŃŲvć_O.o°
WebMaster
WebMaster
°o.O_cš§ćŃŲvć_O.o°

Numri i postimeve : 1579
Age : 30
Location : RIO DE JANERO
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Siguria....apo dashuria?!   Sat Oct 25 2008, 01:32

them se te dyja kan lidhe me njera-tjeteren se po u dashurove sigurin e mer ose ne te kunderte sigurohesh dhe dashurohesh se ka dhe kshu
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Siguria....apo dashuria?!   Tue Oct 28 2008, 11:24

po e vertete te dyja varjantet jane te mundeshme :33288:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
baubau
BOSS
BOSS
baubau

Numri i postimeve : 362
Age : 28
Registration date : 04/03/2009

MesazhTitulli: Re: Siguria....apo dashuria?!   Wed Mar 04 2009, 20:47

un i dua te dyja vella ka problem:D:D:D:D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
vala
Perdorues i shpeshte
Perdorues i shpeshte
vala

Numri i postimeve : 50
Age : 26
Registration date : 04/03/2009

MesazhTitulli: Re: Siguria....apo dashuria?!   Thu Mar 05 2009, 15:51

un i dua te dyja dhe dahsuri dhe sigur ipa siguri skadashurie te kuptueshme :0124: :0124:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
baubau
BOSS
BOSS
baubau

Numri i postimeve : 362
Age : 28
Registration date : 04/03/2009

MesazhTitulli: Re: Siguria....apo dashuria?!   Sun Mar 08 2009, 13:54

po pate dashuri ke siguri
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Siguria....apo dashuria?!   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Siguria....apo dashuria?!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: (*_*)DASHURI(*_*) :: Dashuri-
Kėrce tek: