-Parajsajone-ForumCalendarGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Thenie Per Dashuri..

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ELTONI
×ŗ°”˜ INFO ”°ŗ×
×ŗ°”˜ INFO ”°ŗ×
ELTONI

Numri i postimeve : 670
Age : 36
Location : POSHTE URES
Humor : CA TE HASH !!
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Thenie Per Dashuri..   Mon Oct 20 2008, 23:45

1. Dashuria e parė i ngjan borės sė parė, rrallė ndonjėherė mbetet.
Finlandeze.

2. Bukuria ėshtė si lulja kur lulėzon, por shpejt vyshket.
Italiane

3. Bukuria ėshtė premtim i fatit.
Stendali

4. Tė bukura janė vetėm ato gjėra, qė nuk na interesojnė.
Uajldi

5. Ishte e bukur si gruaja e huaj.
Morandi

6. Ari ėshtė i bukur, por bukuria ia tejkalon.
Masingjeri

7. Bukuria e vėrtetė, si dhe menēuria e vėrtetė ėshtė shumė e thjeshtė dhe e kuptueshme pėr tė gjithė.
Gorki

8. Bukuria ėshtė diē shtazarake nėse nuk pėrshkohet edhe me menēuri.
Demokriti
9. Bukuria frenon ēdo zemėrim.
Gėte

10. Nė gjumė dhe nė errėsirė ēdo gjė ėshtė e bukur.
Vidmari

11. Bukuria e tėrheq vjedhėsin mė tepėr se ari.
Shekspiri

12. Gruaja e bukur e vera e ėmbėl, farmak pėr zemėr.
Shqiptare

13. Bukuria ėshtė burimi i tė gjitha dashurive dhe fatkeqėsive tė mėdha.
Lakorderi

14. Vetėm e vėrteta ėshtė e bukur.
Dekarti

15. Bukuria ėshtė letra qė i rekomandohet zemrės.
Shopenhaueri

16. Qeni pėr qenin ėshtė mė i bukuri, ashtu si njeriu pėr njeriun.
Epiharmi

17. Tė bukurit janė tė bukur vetėm pse janė tė rrethuar nga tė shėmtuarit.
Shezali

18. Mbretėresha e vetme e vėrtetė ėshtė bukuria e gruas: sundon posa tė paraqitet.
Shileri

19. Nuk ėshtė e bukur ajo qė ėshtė e bukur, por e bukur ėshtė ajo qė ju pėlqen.
Italiane

20. Bukuria ėshtė burim i pashtershėm i gėzimit pėr atė njeri qė di ta gjejė kėtė burim.
Kareli
21. Tė bukurve ēdo gjė u falet.
Boigny

22. Bukuria gjithmonė u sjell femrave dhe meshkujve mė shumė dhembje se sa gėzim.
Tomazeu

23. Dashuria e parė ėshtė mė e ėmbėl se mjalti i bletėve.
Dctgestane

24. Dashuritė e para janė si dhėmbėt e parė: dalin pa dhembje dhe ua lėshojnė vendin tė tjerėve.
Dyma i Ri

25. Dashuria e parė ėshtė shumė e madhe dhe njėkohėsisht shumė e vogėl.
Hygo

26. Nga tė gjithė budallallėqet qė bėn njė vajzė, mė i madhi ėshtė dashuria e saj e parė.
Kocebu

27. Njeriu ka shumė dashuri tė mėdha e tė vogla nė jetė, por ka vetėm njė dashuri tė parė.
Dostojevski

28. Nė dashurinė e parė gruaja do dashnorin, nė tė tjerat do dashurinė.
La Roshfitko

29. Ai qė tė detyron tė qash, ai edhe tė do.
Shqiptare

30. Dashuria ėshtė kripa e jetės, jeta pa dashuri s'ka asnjė shije.
S.Frashėri

31. Kur njeriu e ka zemrėn plot me dashuri, shpirti i ushqehet me shpresa.
P.Vasa

32. -Pse dashuron?
-Qė tė lirohem prej njė pjese tjetėr tė dhembjes qė s'e shterr puna krijuese dhe qė tė frymėzohem pėr punė.
R. Qosja

33. Dashuria dyshon dhe beson me tė njėjtėn forcė.
J. Xoxa

34. Tė dashurosh do tė thotė tė robėrohesh nga vetvetja.
S Spasse

35. Kush nuk mund tė tregojė sa dashuron, ka njohur vetėm njė dashuri tė dobėt.
Petrarka

36. Dashuria ėshtė iluzion.
Uajldi
37. Mėsoni, mėsoni, mėsoni dhe do tė bėheni tė arsimuar; dashuroni, dashuroni, dashuroni dhe do tė bėheni tė mėdhenj.
Tomaseu

38. Nė dashuri nuk ėshtė rritur askush.
Remarku

39. Dashuria dhe fati ndėrlidhen kėshtu qė k'ush ėshtė imun nė dashuri, imun ėshtė edhe nė fat.
Sheli

40. Kush dashuron nuk guxon tė flasė pėr viktima.
Bjernsoni

41. Nė qoftė se askush nuk na do, atėhere as veten tonė nuk e duam.
De Stali

42. Nė dashuri ėshtė e mundur tė falėsh gjithēka, por jo edhe tė harrosh.
Shamfori

43. Dashuria ka dy pėrcjellės: tė mirėn dhe durimin.
Aligieri

44. Dashuria ushqehet me shpresė.
Lao Ce

45. Dashuria ėshtė si ngarja e automobilit: starton ngadalė, vozit shpejt, por frenon vetėm kur ėshtė, shumė vonė.
Sagani

46. Kush ndalet tė mendohet pėr dashuri, nuk dashuron mė.
Kocebu

47. Dashuria bėn ēudira ēdo ditė: ajo dobėson tė fuqishmin, forcon tė dobėtin, nga i menēuri bėn budallain, i nga budallai tė menēurin, favorizon pasionet dhe zhduk arsyen. Me njė fjalė, i pėrmbys gjėrat.
Polaku

48. Tė jesh i dashuruar do tė thotė mė tepėr se tė jesh i pasur, sepse do tė thotė tė jesh i lumtur.
Tileri

49. Kam lexuar diku se dashuria ėshtė kapitulli i parė nė librin e madh tė mosmirėnjohjes.
Sandi

50. Dashuria ėshtė ēėshtje e ndjenjave e jo e dėshirave. Nuk mund tė dashuroj pse dua, e mė sė paku pse duhet, andaj dashuria e obliguar ėshtė e marrė.
Kanti
51. Dashuria fitohet me dashuri.
Spanjolle

52. O zot, kur tė vdes, ruaje nė qetėsinė tėnde vetėm njė fjalė pėr mua: "Kam dashuruar".
Tagora

53. Dashuria ēdoherė ėshtė fillimi i dijes, siē ėshtė zjarri fillimi i dritės.
Lagerlefi

54. Derisa dashuria ėshtė e verbėr, s'ka arsye pėr ndarje.
Z.Lenēi

55. Dashuria ėshtė ndoshta i vetmi shikim i pėrkryer qė mund ta hedhim nė amshim.
Hajsi

56. Gjendja e dashurisė si duket ėshtė e vetmja gjendje normale e shpirtit tė njeriut.
Ēehovi

57. Tė dua mė shumė se dje, e mė pak se nesėr.
Zheraldi

58. Kam pirė qė t'ju harroj. Por pėr fat tė keq, kur jam dehur, ju kam parė dyfish.
Ashardi

59. Dashuria ėshtė njė lindje e re.
Gjermane

60. Dashuria ėshtė pėlhurė qė thuri natyra, e fantazia e zbukuroi me qėndisje.
Volteri

61. S'ėshtė i mirė gardhi me ristela, as dashuria nė fqinjėsi tė mirė; i mirė ėshtė gardhi me dėrrasa dhe dashuria nė largėsi.
Rumune

62. Sa mė shumė gjykohet, aq mė pak dashurohet.
Shamfori

63. Atje ku ka mė shumė dashuri, atje edhe dhembja ėshtė mė e madhe.
R. Qosja

64. Pėr dashnorin s'ka gjė mė tė ėmbėl se lotėt kur fshihen nė duart e sė dashurės.
S.Frashėri
65. S'ka diell pa dritė, as njeri pa dashuri.
Gėte
66. Mundet ndonjėherė tė harrohet ēka ėshtė dashuria?
Ruso

67. Dashuria ėshtė njė ngjarje botėrore, por private.
Polgari

68. Tė ndahesh vetėm pse mė nuk e do ėshtė budallallėk, njėsoj si tė martohesh me dikė vetėm pse e do.
Gabori

69. Dashuria ėshtė pėrmbajtja e vetme e gjėrave nė kėtė kohė tė pakuptimtė.
Habe

70. Kur njeriu dashuron, dėshiron tė bėj diēka, prandaj dėshiron tė sakrifikojė, dėshiron tė shėrbejė.
Heminguei

71. Dashuria ėshtė si rrobat: kėnaqėsi ėshtė kur i ndėrron shpesh.
Fleēeri

72. Ta kėrkosh me arsye rrugėn tek dashuria, ėshtė njėsoj si tė kėrkosh diellin me qiri.
Rumi

73. Dashuria nuk ka vite (moshe) . Ajo lind ēdoherė...
Paskali

74. Dashuria eshte nje force e eger. Kur provojme ta kontrollojme,na shkaterron. Kur provojme ta burgosim,na ben skllever. Kur provojme ta kuptojme,na le te hutuar dhe te paqarte.
Paulo Coelho.


Edituar pėr herė tė fundit nga ENTONY nė Sat Mar 14 2009, 23:56, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://parajsajone.com
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Thenie Per Dashuri..   Wed Oct 22 2008, 11:14

po them nje thenje qe ma ka thene dikur nje adhuruesi im dhe qe me pelqen jashte mase
dashuria ime per ty do te mbaroje vetem atehere kur nje piktor i shurdher do te pikturonte zhurmen e nje petaleje trendafili qe bie mbi dyshemene e kristalte
se di pse por me pelqen shume si shprehje :4478: :4478: :4478: Embarassed
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
baubau
BOSS
BOSS
baubau

Numri i postimeve : 362
Age : 28
Registration date : 04/03/2009

MesazhTitulli: Re: Thenie Per Dashuri..   Wed Mar 04 2009, 20:54

un nuk di jam i vogel:D:D:D:D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ELTONI
×ŗ°”˜ INFO ”°ŗ×
×ŗ°”˜ INFO ”°ŗ×
ELTONI

Numri i postimeve : 670
Age : 36
Location : POSHTE URES
Humor : CA TE HASH !!
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Shprehje per Dashurine   Sat Mar 14 2009, 23:58

1-Asgje nuk eshte me tronditse dhe pikelluese se lotet e nje vajze qe qan per dashurin e humbur.
2-Me e fort se toka me e leht se hija me nxeht se dielli qenka dashuria
3-Dashuria eshte bashkimi i dy zemrave dhe mbyllja e kater syve
4-Me mir nje thik ne zemer se sa te harrosh nje femer
5-Me mire nje plumb ne ball se sa te harrosh nje djal
6-Dashurin fizike e gezojn shum ,dashria shpirterore eshte privilegj
7-Dashuria i rrezon te gjith kufijt brenda dhe jasht njeriut
8-Dhimbja me e tmerrshme dhe me e bukur eshte dhimbja e dashuris
9-Largesia per dashurin eshte si era per zjarrin shuan ate te voglin dhe ndes te madhin
10-Bukuria eshte nje leter qe i drejtohet zemres
11-Liber pa fjal eshte dashuria ,rreshta te padukshem te shkruara me mall e lot

Dashuria nuk shikon me sy por me zemer
Dashuria dhe kolla nuk mund te fshihet
Dashuria e vertete asnjehere nuk ka njohur matje
Dashuria eshte si rrufeja, nuk dihet se ku do bjeri deri sa te bjeri
Dashuria...dashuria cfare skallaverie dashuria

Nese per boten mendon se nuk je asgje bota vet je per dike
Nga nje kenaqesi e shkurter vjen nje pendim i gjat
Mos mendo kurr te tradhetosh njeri se ne jet do te kesh te njejten fatkeqesi
Dashuria eshte me fat cca e zene me lak , e ca e kapin mat
Dashuria eshte nje grack me trup sirene qe terheq te rinjt drejt nje humnere
:0126:

_________________
×ŗ°”˜`”°ŗ×...www.parajsajone.com...×ŗ°”˜`”°ŗ×...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://parajsajone.com
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Thenie Per Dashuri..   Sun May 03 2009, 14:27

mos shiko se kush te do por shiko se klush te vlereson
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
°o.O_cš§ćŃŲvć_O.o°
WebMaster
WebMaster
°o.O_cš§ćŃŲvć_O.o°

Numri i postimeve : 1579
Age : 30
Location : RIO DE JANERO
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Thenie Per Dashuri..   Thu Jun 04 2009, 22:59

Te mos duash nga frika se mos vuan eshte si te mos lindesh nga frika per te jetuar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Thenie Per Dashuri..   Sat Jun 13 2009, 17:33

duaj me shpirt por mbaj dhe nje sy te mendjes hapur se kurre si dihet Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
aristogata
Moderator
Moderator
aristogata

Numri i postimeve : 260
Age : 27
Registration date : 10/06/2009

MesazhTitulli: Re: Thenie Per Dashuri..   Sat Jun 13 2009, 20:48

DASHURIA ESHTE VUAJTJE E EMBEL

DASHURIA ESHTE NJE LULE NE GREMIN QE E KEPUT AI QE KA GUXIM

DASHURIA ESHTE NJE PISHIN KU TE GJITH BUDALLENJT BIEN BRENDA,UN NUK RASH VET,MUA ME SHKAU KEMBA

DASHURIA ESHTE PARAJSA KU DASHUROJN DEMONET DHE FERRI KU VUAJN ENGJEJT

DASHURIA VRET ME SHIGJETA TE ARGJENDTA

DASHURIA PER FEMREN SI THIKA PER ZEMREN
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
UNE,TI DHE...ENDRRAT
Princes
Princes
UNE,TI DHE...ENDRRAT

Numri i postimeve : 388
Location : mars
Registration date : 15/07/2008

MesazhTitulli: Re: Thenie Per Dashuri..   Sat Jun 13 2009, 21:17

E DIJA SE NE BOT ISHIN 7 MREKULLI...POR DITEN QE TE NJOHA TY NDRYSHOJ GJITHCKA...ATEHER EKUPTOVA SE NE BOT EGZISTON EDHE MREKULLIA E 8 DHE AJO JE TI
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Thenie Per Dashuri..   Fri Jul 17 2009, 12:33

nese nuk mund te jesh djelli per asnje, te pakten ji nje yll per dike
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Thenie Per Dashuri..   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Thenie Per Dashuri..
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: (*_*)DASHURI(*_*) :: Dashuri-
Kėrce tek: