-Parajsajone-ForumCalendarGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 15:45

Te quajta dashuri por ishte e kot ,
te endrrova si princesh e endrrave te mia por ajo shpejt mbaroj ,
te fala jeten se te quajta dashuri me thojn se emrin e ke tradheti ,
por me nuk i besoj askujt me than se gaboj nese te dashuroj ,
e une me besnikrin tende tani veten e mallkoj ,
besn nuk e mbajte e me tradhetove mendon se do te jesh e lumtur me avanturen tende ,
tani ndoshta je por deri ne fund jo emrin e ke tradheti e me von do ta kuptosh edhe ti .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 15:46

Nese prej meje mendja s’te hiqet,
Nese per mua zemra te digjet,
Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
Se do te vij ngadal qe te them TE DUA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 15:46

E pranoj se jam fajtor qe ty zemren ta kam thy
E pranoj se kam gabuar qe ty shpinen ta kam kthy
E pranoj se zemra jote dhimbjet nuk i meriton
E pranoj se n’jeten time me mungon me mungon
Jo s’te harroj kurre s’mundem ty t’mos dashuroj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 15:46

do te behem zog
e ti se do te me njohesh
do te vi ne dasem
kur ti te martohesh
do ti bi daulles
per lamtumiren tuaj
kurse une i mjeri vetem,
vuaj dhe vuaj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 15:47

zemra zemres
i bon lutje
dashuria e par
fillon me Puthje
zemra e femres
esht hotel
kush don hin
e kush don del
po zemra e mashllit
esht si gur kush hin
brenda nuk del kurr

( eshte rrene se seshte e vertete per ne femrat ) Suspect Suspect
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 15:47

Te puth buzen qe te flejsh embel,
Te puth syrin qe te shofish enderr,
Te puth faqen qe te ndjehesh mir,
Me 1000 puthje te them naten e mir
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 15:48

Kur jam nervoz
Asgjė s'mė qetson
Vetėm, nėse ti e dashur
Pran meje qėndron

Dashuri ,dashuri
Nuk thuhet kotė
Fillon me puthje
Mbaron me lotė
do te behem zog
e ti se do te me njohesh
do te vi ne dasem
kur ti te martohesh
do ti bi daulles
per lamtumiren tuaj
kurse une i mjeri vetem,
vuaj dhe vuaj

te deshiroj
fat ne jet
nje trup me shendet
ne shtepi harmoni
dhe dashuri pa kufi

Lumturine kerkova por une nuk e gjeta,
Idealen ma dhurove ti vet por kurre nuk u zbeha,
Dashurine per ty e ruajta ne fshehtesi,
Por i kam treguar dikujt dhe ti mire e di,

Sa here ti me vjen prane meje,
Une bie ne mendime sepse ti je ilaci i zemres sime
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 15:48

Puthjet me te embla
Ty ti kam dhuruar
C'do gje une ty ta fala
Atehere kur te kam takuar.
Mos e prano ate dashuri
Qe te falin shtigjet
Prano te zemres time
Qe per ty po digjet.
Kur zhytem ne mendime
Vetem ty te koujtoj
Qetesoje zemren time
Qe vetem ty te pranoi.
A te kujtohet o shpirte
Takimi yne i pare
Kur ti mua me thoje
Do jemi te pandare.
Syte po me lotojne
Zemra pikon gjak
Per ty moj e dashur
Qe te kam kaq larg.
Do doja te isha fllad
Dhe te vija tek ti
Te ta ledhatoj trupin
Qe e ke plot freski.
Do doja te behem lot
Te rrjedh nder faqet e tua
Qe ta koptoje gjithe bota
Se une ty moj, '' Te dua...........
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 15:50

Me duaj per ate qe jam ne te vertete,
per momentet e mia te cmendurise per,
diskutimet e mia shume serioze,
me duaj per sinqeritetin tim,
per oren time, me duaj kur te provokoj,
por mbi te gjitha me duaj sepse te dua edhe une!
Nje person nuk eshte i rendesishem se sa hapesire ze ne zemren tende,
por per boshllekun qe ze kur nuk eshte me.
Ndonjehere endrrat behen realitet, por me ty,
realiteti u be nje enderr.
Buzet tona pasionante u bashkuan
me to u bashkuan dhe zemrat tona te pafajshme.
lotet na rrodhen se gjetem njeri-tjetrin.
Nese ti nuk do te kishe emer, do te te therrisja Dashuri,
dhe nese dashuria nuk do te kishte emer do ta therrisja me emrin tend.
Nese do te zbuloja rrugen per tek zemra jote,
do te fshija cdo gjurme per te shmangur kedo qe mund te me ndiqte pas.
Do te mesohem me mosqenien tende,
do t'u them njerezve qe "ishte fati",
do te dije te shtirem e lumtur....kushedi ne do te jem ne gjendje t'i them zemres sime
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 15:51

Pas mesnate shikoj yjet rri gjate qe ti numeroj,
ne mesin e tyre je dhe ti por sdi pse smunda dot te te dalloj,
nese je ne mesin e tyre te lutem nje shikim ma fal,
ti pas mesnate je ne gjume,me tradhetoi ai shikim,
me kot do mbes pa gjume ne mes tyre eshte vec malli im.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 15:51

Pas mesnate shikoj yjet rri gjate qe ti numeroj,
ne mesin e tyre je dhe ti por sdi pse smunda dot te te dalloj,
nese je ne mesin e tyre te lutem nje shikim ma fal,
ti pas mesnate je ne gjume,me tradhetoi ai shikim,
me kot do mbes pa gjume ne mes tyre eshte vec malli im.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 15:52

Vec per nje cast dua te ndjej ngrohtesine e trupit tend te puth te prek ngadale,
te lutem me ndihmo te jem me ty sonte edhe pse te kam larg,
mos i mbyll syte gjumi mos te te marre me puth aq shume sa une ta ndjej qe te kam prane.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 15:52

Dicka ne yje po shikoj dicka qe shume me corientoi
,ti qe shume me ke munguar me ty yll sonte do rri zgjuar,
do te puth te ndjej qe je per mua,please me puth dhe ti mua
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 15:53

te thuash me fal eshte e kot,
se te deshta me shume se cdo gje ne kete bote,
mos me thuaj me fal se ste fal dot,
se ma ke thy zemren dhe per ty po derdh lot...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 15:53

dashurojm gjithe boten kur te etur jemi,
tregohemi lypsar kur ne duar asgje skemi,
adhurojm qdo bukuri me syrin grabitqar,
kur ngopemi me dashuri tregohemi mekatar...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 15:54

si hena je i bukur,je i mrekullueshem,
je i vetem.
Si hena ndriqon me pranine tende gjithqka qe rrethon.
Si hena do te shihja per ore e ore bukurine tende
derisa te zhdukej pertej boshllikut dhe te prisja derisa te shfaqeshe serish,
te imagjinoj afer meje,me driten e syve te tu qe ndriqojn te mite,
por je kaq larg pothuajse i paaritshem.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 15:54

me fal nese po mendoj keq per ty,
po eshte se te dua,
me fal kur te them nuk me don,
e bej se te dua,
me fal se jam xheloze,
e bej se te dua,
me fal qe shum po te bezdis,
por TE DUA TE DUA!!!
shpesh deti flet me fjal te largeta
,thote gjera qe askush si di,
vetem kush di te degjoj mund te kuptoj,
por ti degjo zemren time ajo do te thot...TE DUA...TE DUA PERJETESISHT...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 15:55

Dua nje pershendetje ne naten me shi...
Nje perqafim te ngroht ku sna sheh njeri...
Nje puthje ne faqe...
Nje lutje per mua...
Nje enderr te shthurur..
.Nje klithme "Te Dua".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 15:55

Vec per nje cast dua te ndjej ngrohtesine e trupit tend
te puth te prek ngadale,
te lutem me ndihmo te jem me ty sonte edhe pse te kam larg,
mos i mbyll syte gjumi mos te te marre
me puth aq shume sa une ta ndjej qe te kam prane.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 15:56

Dehu ne ate keshtjelle mallkimi dhe mos i shih ne muret e tij pikturat qe simbolizojne dashurine e humbur.
Perpelitu ne ato shkalle magjike qe e fshehin betimin e dy aleateve.
Rri i zgjuar ne mesnate dhe shetitu neper keshtjelle se ne enderr nuk do te me gjesh dot!
Ngushllohu vetem me puthjet dhe kujtimet te atyre diteve kur ishim te dashuruar dhe me s do te jemi.
Nese ndokush te troket ne porte, fshehu!
Mos e hap porten ,se ajo trokitje eshte veq mashtrim.
Une kurre s do te vij.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 15:56

Muaj qė vdekja tė ndau nga unė....Ty dashuria ime...
Jetoj nė njė pjesė tė botės sė errėt,ku drita dhe rrezet e diellit nuk mė ngrohin fare....
Jam ulur dhe mendoj pėr ty...pėr lumturin dhe vuajtjen qė e ndanim sė bashku.
Ah,sa tė lumtur qė ishim dikur.
Dashuri e mallkuar qofsh, pse mė bėre tė dashuroj me gjithė shpirt!
Nga dashuria qė kisha pėr ty,symbyllur shkova pas ndjenjave tė mia qė mė dėrguan tek ti.
Dhe kur mendova se nuk do tė humb kurrė jeta tė ndau nga unė...
A harrohet dashuria e zjarrėt qė kishim?
Gjdo natė nė ėndėrra mė vjen dhe posa hapi sytė fluturimthi mė largohesh duke mė lėn me lotė nė sy...
Deri kur.....kėshtu????
Do tė vuaj e qaj nga dhimbja qė kam se njė pjesė tė zemrės time e humba bashkė me ty...
Zemra mė ėshtė plagosur rėndė.Tani shėrim pėr kėto plagė mė duken vetėm lotėt, dhe kujtimet e dashurisė sonė qė kishim dikur.
Do tė vuaj gjithmonė pėr ty....
Do tė iki nga tė gjithė diku larg....
Do ta thėrra emrin tėnd dhe do tė qaj e lirė duke mallkuar vdekjen qė tė ndau nga unė....
Mė mungon,sepse tė desha shumė....!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 15:57

Lerem te qaj ......
Hiqe shikimin tend te shkrete
Nga fytyra ime e vuajtur
Largoj gishtat tuaj te ftohte nga qafa ime dhe shko.....
Shko..... e mos u kthe me
Nese ishe i verber neper agimet e mia
Atehere behu edhe per muzgun tim
Leri thirrmat e ndergjegjes sate
Ne ndergjegjen time dhe .....
Shko -Shko pa fjale....
Duke bredhur rrugeve i vetmuar
Dhe kerko fatin e jetes
Lerem te pendohem per te gjitha
Te mirat dhe te keqijat
Ndoshta eshte fat
Leshoma doren mos mi fshi lotet
Thithe dhimbjen time.....
Dhe shko pa u pershendetur........!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 15:57

Nese me kerkon...ne pijetore duke zbrazur gota e duke derdhur lot per ty qe me le.
.Nuk do te jem duke thyer gota e derdhur lot ..
Nuk do te jem as ne udhekryqe duke te pritur me tufa lulesh e strukur nen strehet e qative i lagur nga shiu ....
Do te iki nga bota..
Do te iki nga njerzia.
.Do te iki nga dashuria...
Nese don te me gjesh ngri koken lart yll do te jem duke te shikuar se si e puth ti tjetren me aq pasion...!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 16:24

nje puthje te pandashme,
une e ti pergjithmone te bashkuar,
dy emra te shkrar ne xhamin e mjegulluar,
nje zemer e gdhendur ne stolin e lagur te parkut,
nje cast i perjetshem lumturie,
nje ndjenje e pafundme dashurie...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 16:27

.... A thu tash atje ku je,
ende po mendon per mua,
a thu etja ti ka tha,
per mu, buzet etua.
Ne pafundsin tende qiellore,
atje ku s'hyn dot njeri,
e padashje hyra un,
me fal qe te solla veē vetmi.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 16:27

Eci neper rruge dhe kudo me shfaqesh ti,eci dhe pyes veten ku ndodhesh ti
eci...eci...eci..dhe syt mu mbushen me lot
perse me braktise pergjegjejen se gjej dot
eci..eci..eci..dhe rruga me duket e gjat
mbase kur ajo te mbaroj ti do kthehesh prap
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Tue Aug 12 2008, 11:16

VAJZA NE DEBORE
Amerika?-tha profesor Materasi.-Amerika?Ah!Eshte vend me ndertim kompleks, me probleme nga me te nderlikuarat, jo ashtu si e perfytyrojne shkrimtaret tuaj dhe tanet. Une qe kam bredhur shume, qe ku skam qene qe kam dhene Frengjisht ne 13 universitete dhe ne 3 kolegje vajzash, mund te them me plot gojen se nuk ekziston nje Amerike. Jane disa Amerika...Ajo qe ne Boston mbahet per e vertete, ne Kanzas Siti shpallet e gabuar, ndryshime edhe me te medha do te vini re , ne ju qofte rruga ne Los Anxhels.... Ju evropianet, qe nuk keni shkuar kurre me larg se Plase de la Konkord, ju te pohoni qe Amerikanet nuk provokan ndjenja te njejta me tonat / Seshte ashtu sic thoni ju!Amerikani dashuron, deshiron lakmon pak a shume si dhe ju. A ka dhe ndryshime? Sigurisht qe ka . Vec ngjasimi ne krahasim me ndryshimin eshte me i madh. Nenat amerikane jane para se gjithash nena, nje femer eshte mbi te gjitha nje femer. Kur bie ne dashuri nje amerikan e sheh veten ne kllapine e puritanizmit i cliruar ne menyre naive nga froidizmi pseudoshkencor, por ne fund te fundit, ai dashuron sic dashurojme ne dhe dramat e tij shpirterore jane krejt te kuptueshme per ne. Ndali per nje cast kerkoi ne xhepat dicka dhe nxorri nje leter. Pastaj tha: E megjithate, ndonjehere habitesh nga ajo qe sheh, mund edhe te gabosh... Ja, kjo letra ketu eshte e nje djali nga Cikagoja, quhat Hari Plag. Eshte nje studenti im. Ah! 8 a 10 te shkuara i kam bere nje te keqe pa dashjen time. Ishte djale per koken e djalit, njeri per se mbari, vec, theksin e kishte te tmerrshem, ishte nga vise te thella... Viti 1930 jepja letersi ne Sandpuend, ne kete universitet te cuditshem te atij vendi malor, te ngritur enkas per te krishterizuar indjanet. Smbaj mend te kem patur studente me interesante se keta, gjate tere karrjeres sime te profesorit; ishin pak te eger, pak te vrazhde, qe shpjegohet po te kemi parasysh egersine e atyre vendeve, por per sinqeritet, per besnikeri dhe shkathtesi mendjeje s’ua gjeje shokun . Jepja mesim ne grupe te vegjel, zhvilloja biseda te lira, kisha mundesi te familjarizohesha. Eshte nje nga dramat e moshes se thyer pamundesia per te mbajtur kontakte te gjalla me ate te brezit te ri, por mesimdhenesi qe e do profesionin sherben si ure lidhese ndermjet brezave. Pas disa javesh pune ne kete universitet, nuk ndjeja kurrefare ngurimi ne komunikim me studentet. Me pelqente ti shihja kur hynin ne auditor tere zhurme e potere me te qeshura e brohoritje. Kush hynte i pari,zinte karriget,te tjeret uleshin ne qilim. O pinin cigare, o thithnin cibuket. Programi parashikonte mesime per Rusoin,Balzakun per Sarterin ,por ne para se gjithash flisnim per jeten,ata tregonin per veten e tyre per friken para saj. Ishin vitet e krizes se madhe, gjendja keqesohej cdo dite. Nje te djele po qendroja para dritares ne dhomen time dhe po shihja boren qe po binte floke-floke. Ate cast me zune syte Plagun,qe e doja dhe e mbaja afer per akcentin origjinal me te cilin fliste, por edhe per mendjen esell e te ndritur qe kishte,ndonese ishte pak i ashper. Sapo zbriti nga nje makine dhe ndali para deres sime. –Pa shih!-i thashe gruas. –Eshte miku yne Plag. Te dielen ketu?...Cdreq e paska sjelle? Befasia ime shpjegohet me zakonin qe kisha per te mos u marre kurre me studentet apo me punet e tyre. Te dielave ata shkonin ne kishe, disa merreshin me sport,thuajse te gjithe dilnin shetitje me ndinje vajze. T’i vije per vizite te dielen profesorit te frengjishtes nuk ishte dicka e zakoncme. Pa e fikur motorin e makines, doli prej saj dhe kokulur dhe i ngrysur eci neper rrugicen e shtruar me plloca qe te shpinte ne shtepine time. Dola ti hapja deren. –Zell shembellor ky i juaji, Plag,-i thashe. –Erdhet te dielen ne mengjes per te folur me mua frengjisht? –Per te folur Frengjisht, thate? Ah jo!Kam ardhur per nje pune personale. Te me falni zoteri qe po ju shqetesoj, erdha per nje pune qe as vete se kuptoj. Kam nevoje per keshille mendova se do ma jepni. Sa me shume qe e degjoja, aq me pak po e njihja Plagun e qete te permbajtur. Halli i tij po me vinte ne siklet. –Po uluni,Plag!-i thashe dhe mora nje cigare. –Ndizeni, do t’ju qetesoje.-Ju faleminderit zoteri... Do flas shkurt. Nje histori idiote eshte...-Do t’ua tregoj pa ju fshehur asgje ne qofte se do te me denoni...
-Po mire po ju degjoj. Keni shkrepse Plag? Vazhdoni atehere. Zuri te fliste me zjarr tejet i perqendruar, kjo me beri te mendoja se kisha te beja me dicka serjoze. “E pse nuk shkoi te Doueni?- thashe me vete,-Eshte detyra e Filipit dhe jo e imja te merret me hallet e studenteve”.
-Do perpiqem te jem i sakte ,zoteri, ashtu sic na keni mesuar ju, do mundohem te jem objektiv. Ju e dini , zoteri, qe administrate e universitetit jep cdo te shtune te pare te muajit ballo, net e cilen cdo student ka te drejte te ftoje nje vajze. Jane vajzat e profesoreve por ne shumicen e tyre jane banore te Sandpuenit, ka qe ftojne edhe nga qytetet fqinje. Kuptohet, nuk mund ti strehojme ne dhomat tona, sepse jane godina universitare, per me teper qe konsiderohet si dicka e pamoralshme. Ndoshta do tju duket qesharake po t’ju them se strehimi ne dhomat tona i te ftuarve eshte pune e rrezikeshme... Per mysafiret rezervohen qe me pare dhoma ne hotele.
-Kete qe thoni e di Plag. Para se te vendosesha ne kete shtepi, kam jetuar ne hotel, kam pare me syte e mi se si mbushej ne kesi rastesh hoteli me motra, kusherira,te fejuara...Me ngazellente ajo dite e zureshme, e hareshme...-A ju kujtohet qe u pame te shtunen e fundit ne ndeshjen Harvard-Sandpuenti? Isha me Katerinen. Ishit ulur ne rreshtin siper nesh. Ju kerkova falje, kur Katerina u peshtet pa dashje ne gjunjet tuaj. –Me kujtohet ju kam pare me nje vajze shume te bukur, nje leshverdhe me triko te kuqe. Plagu e gelltiti me veshtiresi peshtymen dhe vazhdoi:-Po leshverdhe ishte dhe shume e bukur.Shoqerohemi prej disa muajsh. Dje ne mbremje erdhi per ballon. Kercyem nje pjese te kohes dhe pastaj e shoqerova per ne hotel, vete shkova te flija ne konvikt. Ju e dini, zoteri, qe banoj ne katin e pare.
Me kujtohej fare mire, sepse kisha qene nje here per caj te Plagu bashke me djelmosha te tjere. Ishte nje ndertese e stilit gotik, nje dhurate per studentet, e bankierit Harison. Me pelqyen shume kolltuket por e mallkova gramafonin.
-Duhet t’ju them, zoteri, qe gjate dites ja kisha treguar Katerines dhomen.- A keni te drejte te fusni ne dhome vajza? –Deri para darkes po, zoteri. Por ne qofte se nje vajze del nga dhomat pas kesaj kohe, studentin e perjashtojne nga universiteti. Pra pasi cova Katerinen ne hotel, mbylla ne garazh makinen dhe u ktheva ne dhomen time. Kisha filluar te zhvishesha, kur degjova te therrisnin, pastaj te gjuanin me guricka ne dritare. Pashe jashte. Poshte dritares,ne debore ishte Katerina me pallto te bardhe.
“Zot i madh! – i thashe me ze te ulet.-C’ben aty e dashur?” “Ngela perjashta, kam harruar celesin e dhomes”, -me tha. “Oh Katerina! Po portieri i hotelit mund te ta hapte deren!” “Nuk ishte aty” “Si keshtu? Po une e pashe, kur te percolla. Aty ishte” “Kam shume ftohte!” –tha me ze te dridhur. “Me prit aty e dashur! Tani po dal, shkojme te dy ne hotel. Do ta gjejme menyren si ta hapim deren”-i thashe. Katerina u afrua te dritarja dhe merrmeriti: “Me mire me ndihmo te ngjitem. Neser do largohem heret, qe pa gdhire...”
Nuk po dija si tja beja, isha ne siklet te madh, po me vinte koka verdalle. Ajo qe me kerkonte ishte e ndaluar, nje gabim si ky, ju e dini, Doueni s’ta fal kurre. Finigon per kete e perjashtuan nga universiteti, e pra, ishte shtylla e ekipit te bejzbollit. Ta neperkembje te ardhmen per nje kaprico femre! Ishte nje idiotesi! Se nuk jam femije tani. E dija si jo, qe: s’do te ishte i vogel tundimi, ta kaloja naten me nje vajze te bukur si Katerina, por nuk doja te lidhesha seriozisht me te, ishte vajze e kendeshme per te shkuar ne stadium, ne nje mbremje vallezimi, por vetem kaq. Se heren e kaluar, Zoteri, nuk e di ne ju kujtohet, folem per Molierin. Kur po analizonim “Grate e mesuara” diskutuam edhe per tipat e femrave, secili foli per bashkeshorten e ardheshme, edhe une e portretizova zonjen Hari Plag te ardheshme. Doli se s’kishte shume gjera te perbashketa me Katerinen. Mund t’ua bej te ditur kete. Vetem tani qe po i shoh gjerat esell, po ve re qe ne sjelljen e asaj vajze sec kishte dicka te panatyreshme, se po genjente qe thoshte ashtu per portierin, se e kishte paramenduar kete aventure. Nje ze i brendeshem me thoshte te perfitoja nga rasti, por zeri i vetedijes me thoshte “jo”. Duart e katrines u shtrine perpara per ta ndihmuar te hipte ne dritare, nje sekonde me vone e shterngova ne krahet e mi, te kallkanosur, por te qeshur. E ula ne divan dhe mbylla dritaren. Katerina tere kohen qeshte. U ngrit hoqi pallton mbeti ne fustanin e ballos. Ishte po aq e bukur, zoteri, me ate fustan te bardhe, te zbukuruar me temine, me supet lakuriq, me floket e verdhe, te dendur.
Sikur ma hoqen me dore humorin e keq dhe drojen, shqetesimin dhe friken. Katerina me kerkoi nje cigare, dukej fare e qete, me foli me ze te shtruar per gjerat qe i zinte syri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Tue Aug 12 2008, 11:16

(vazhdimi)
“Degjo, Katerina!- i thashe. –Eshte shume vone, me duhet te marr pjese ne nje gare tenisi neser, ti duhet te zgjohesh para ores 6, duhet fjetur. Po te le krevatin dhe po coj ne banje divanin, do fle aty. Neser heret ne mengjes duhet te dalim pa na pare kush. Ne , na ecte, e hodhem lumin”. U ngerdhesh dhe me pa me shpoti. “Paske frike nga une?”-me pyeti. Pa shtuar as dhe nje fjale, filloi te heqe fustanin. Ah mor zoteri! A mund te imagjinohet ndonje tundim me I fuqishem se ai qe ndien mashkulli, kur sheh duke u zhveshur nje femer? Me keni thene se me prźt karrjera e artistit… Do me pelqente ta hidhja ne beze ate ndjenje dhe afsh qe provon mashkulli ne ato caste, do ta perjetesoja femren me te dyja krahet te kryqezuar perpara, te ngritura lart , ne perpjekje per te hequr fustanin. Disa sekonda me vone Katerina ishte krejt lakuriq. E dija qe e kishte te persosur trupin, kishte forma mahnitese, e kasha pare sa e sa here me kostum banje. Por nudo!... Ah! Qenka nje makine e cuditeshme burri, zoteri! “Mua Katerine,- i thashe,- nuk me vjen frike nga ti”. Ajo u hodh mbi shtratin tim duke qeshur. “Epo koka ben koka peson!- thashe me vete. –Te dale ku te dale!” “ E deshironi vete ju kete Katerine?” –i thashe dhe fillova te zhvishem me ngut duke u dridhur, pa e ditur se c’po beja. I vervita rrobat sa andej ketej dhe me nje te kercyer u gjeda prane saj. Kete cast, Zoteri, ndodhi e pabesueshmja... Nuk marr vesh fare nga grate, zoteri, kjo eshte e vertete, por krejt e pakuptueshme ishte qe kjo vajze, e cila e pergatiti vete gjithcka; erdhi neper bore me fustan balloje per ta kaluar me mua naten, vete e mori guximin te ndermerte nje veprim turpi, kur u zhvesh lakuriq sy meje,-tani filloi te therriste dhe te hiqej e ofenduar kur me pa qe ju shtriva prane. “Hari!-thirri dhe u mbulua deri ne gryke me carcaf.-Kjo qe doni te beni eshte e turpeshme!...Po ta kisha ditur qe do silleshit si ndonje kafshe, nuk do kisha ardhur!”Ah zoteri i mire nuk kam si t’ua tregoj te gjitha hollesite e asaj nate... Fare mire e di dhe e ndjeva,se ta kaloja naten me te si burri me gruan do ishte vertet mahnitese, por me nismen time kurren e kurres nuk do veproja, ishte ajo qe me tundoi me sjelljen e saj. Pastaj, une asaj mund dhe ti lutesha e ti pergjerohesha, mund te terbohesha nga padurimi dhe te perdorja edhe forcen,mund edhe ti premtoja martese e ta merrja me te mire ,por e verteta eshte qe e kalova naten prane kesaj vajze te bukur dhe nga rasti nuk perfitova dot. Rreth ores 4 te mengjesit Katerinen e zuri gjumi, kurse une smbylla sy. E urreja si askend ne jeten time, shtija ne mendje menyrat me mizore per t’u hakmarre me te. A ju kujtohet, zoteri, romani i Balzakut ku flitet per hakmarrjen ndaj nje kokete, te cilen burri qe kjo e kishte tallur, e kishte damkosur me hekur te skuqur ne jete te jeteve? Fragmente te ketij romani na i kini lexuar me ze. –Sigurisht qe me kujtohet, -i thashe.-Romani titullohet “Dukesha Lenzhe”. –E pra, po te kisha patur nje hekur te skuqur ate nate, zoteri,do ta kisha damkosurne gjoksin e bukur, qe i ulej e i ngrihej qetesisht ne gjume sa here qe merrte fryme. –jeni tip romantiku Plag! –Nuk besoj qe ne kushte normale jam i tille zoteri, dhe do ishit ju nder te paret qe do me qortonit, sikur te isha i tille por kete nate...Ah! Isha kaq i indinjar dhe i shokuar! Ne oren 6 e zgjova. Duhet ta hiqja qafe para se te vinin pastrueset, ishte e vetmja mundesi qe me shpetonte nga ndeshkimi i Douenit. Te dielave ne mengjes rruget e Sandpuentit jane bosh, shkoja me shpresen se do ta nxirrja nga dritarja pa u vene re. Kur e tunda, u zgjua e habitur, pastaj u kujtua si qendronte puna, fytyren ja mbuloi ngazellimi. E kuptova se per te kjo aventure sishte tjeter vecse nje histori zbavitese, te cilen o tua tregonte me te gajasur por edhe me krenari miqve te saj. “Vishuni!-e urdherova me ze te cakerryer dhe i hodha fustanin qe kishte rene ne dysheme. –Me prit ketu, po shkoj ne garazh te marr makinen. Mos iu afro dritares para se te kthehem. Kur te me shohesh, behu gati te zbresesh nga dritarja, do te ndihmoj une”.
“Ju faleminderit, zoti Hari!- ma ktheu me ze talles,-Jeni nje kavalier I vertete”. Nje cerek ore me vone u gjenda me “Fordin” tim nen dritare. Binte bore e dendur, ja si tani. Katerina e hapi dritaren. “Afrohu!-i thashe me psheretime.- Hidhu pa frike te pres une”. “Pse, mos ju dukem nga ato femra qe kam frike?”- me pyeti me shpoti. E hipa ne makine dhe mora drejtimin jo per ne Sandpuent,zoteri, keshtu ajo do mbetej e pa ndeshkuar. Me ziente perbrenda gulci I hakmarrjes, s’kisha si e lija pa e ndeshkuar . E anashkalova qytetin, e cova makinen ne bregun e lumit, pastaj e futa ne rrugen qe te conte ne pyllin Longuod. “Hari ku po me con keshtu?”-me pyeti. Meqe nuk mori pergjgje , per te mos e ulur hunden, filloi te shtirej si shume e gezuar. “Cfare ideje gjeniale qe te paska shkrepur! Shetitje ne mengjes, ne keta pyje te mbuluar me bore...Te kenaqet shpirti,kur i sheh! Jeni poet i vertete djalosh!” Pa i kthyer pergjigje vazhdova rrugen permes pyllit, s’ishte pune e lehte, hendeqet i kishte mbuluar debora, rruga nuk shquhej. Dukej sikur doja ti tregoja cmund te beja per te. Kur pashe kilometrazhin, ky tregonte mbi 6 kilometra jashte qytetit: e ndala makinen, e mora hopa Katerinen e habitur, por edhe te trembur, qe m’u bind pa guxuar te me bente as edhe nje pyetje. Aty prane nen bredha ishte nje lirishte e vogel qe zbardhte edhe me shume se palltoja e Katerines. E cova aty. E leshova ngadale ne debore dhe pa i folur, pa i kushtuar kurrefare vemendje thirrjeve te saj, pa e kthyer as edhe nje here koken qe ta shihja cpo bente, u turra me vrap per te makina dhe u nisa... Tani Katerina duhet te jete ne ndonje rruge te shkrete, me kepucet ngjyre argjendi te ballos, me fustanin e hapur, te zbukuruar me temina te ballos, te pakten nja 2 ore larg qe ketej. Dy ore ne kohe te mire dhe jo te renduar nga debora ... Ja, keshtu zoteri... Ne castin kur i bera te gjitha keto cdo gje me dukej e drejte, qeshe i bindur se e kishte hak ndeshkimin, por kur po kthehesha, zuri te me brente dyshimi, e pyesja veten ne veprova mire apo jo. Nuk eshte se me mbyti meshira, per te mua sme vjen keq se edhe asaj nuk i erdhi keq per mua: as ndeshkimit nuk i trembem, e mora gjithcka ne sy. Them se nuk ka per te guxuar t’ia tregoje ndokujt kete ndodhi. Nuk ka per te guxuar kurre ta zere ne goje emrin tim, te njeriut qe duhet te me kete pershkruar sa e sa here si nje sherbetor te perulur para shoqeve dhe dashamiresve te vet. Do te parapelqente me mire karrigen elektrike se sa te permendte emrin tim... E perseri, as vete s’e di si me ndodh qe e sjell ne mendje ate te gjoren te veshur me corape te holla, ne mes te asaj debore, te bute dhe te trashe dhe pyes veten : a duhet apo nuk duhet te nisem e te vete ta marr? Me keto mendime ne koke kalova para shtepise suaj dhe thashe te merrja keshillen tuaj ... Ju si mendoni? C’duhet te bej? Ta le te vuaje koketerine e vet apo te shkoj ti kerkoj falje? Se pas kesaj krenaria e saj e pesoi e jo pak , nga kjo do te kete vetem te mira , ama ne rast se vete dhe e marr do ti jape vetes pamjen e triumfatores! “I gjori Hari!” – do me thote. Qe ketu e shoh buzagazin e saj percmues... Ja zoteri nuk po di se c’duhet te bej. Do te veproj ashtu si te me keshilloni ju... _Shkoni dhe merreni menjehere! –i thashe. –Nuk po e shihni qe debora ka shternguar? Keshtu i thashe por jam penduar qe i dhashe kete keshille.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
it's me
Site Admin
Site Admin
it's me

Numri i postimeve : 405
Age : 35
Location : shume larg nga ti
Humor : me ruaj kur te me gjesh,qe te me kesh kur te me duash
Registration date : 31/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 13 2008, 03:37

me ka marr malli shume me ka marr
ne dhomen time skam me kalendar
dhe nje qe kisha e bera cope e cike
kush dreqin e ka bere muajne me 30 dite?
Sad*):

_________________
...kam frike mos ndoshta iken nje dite ....
mos zhdukesh si pelikan ne fluturim
por e di qe do kthehesh serish per te mbeshtetur koken ne gjoksin tim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.forumotion.com
it's me
Site Admin
Site Admin
it's me

Numri i postimeve : 405
Age : 35
Location : shume larg nga ti
Humor : me ruaj kur te me gjesh,qe te me kesh kur te me duash
Registration date : 31/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 13 2008, 04:36


_________________
...kam frike mos ndoshta iken nje dite ....
mos zhdukesh si pelikan ne fluturim
por e di qe do kthehesh serish per te mbeshtetur koken ne gjoksin tim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.forumotion.com
UNE,TI DHE...ENDRRAT
Princes
Princes
UNE,TI DHE...ENDRRAT

Numri i postimeve : 388
Location : mars
Registration date : 15/07/2008

MesazhTitulli: ..   Tue Aug 26 2008, 12:17

[font=Comic Sans Ms][color=darkred]Me ka marr malli loti po me tret vetem telefoni mallin po ma hek
Dua te perqafoj te ndjej se je me mua ta shuj mallin tim ne buzet e tua,
keshtu kjo jete esht bere monotone ti digjesh per mua une per zemren tende
e mallkoj gurbetin dhe kete largesi dhe e lus zotin tme bashkoj me ty. Sad Sad Sad Sad Sad Sad [/color][/font]
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
UNE,TI DHE...ENDRRAT
Princes
Princes
UNE,TI DHE...ENDRRAT

Numri i postimeve : 388
Location : mars
Registration date : 15/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Tue Aug 26 2008, 12:28

Per ty...

je zdrukun ne thellsin e shpirtit tim, Ne trupin Tim jemi Bėr njė, nė ėnder je pran buzeve te mia, Pse ne dashurin time te ndodh gjith kjo, Per Ty do te beja gjdo gje do te Hyja ne zjar. Do te vdisja Tretem ne mendimet e hutuara e zemra ime gjen prehje tek ti, sa te pa qelluara jan pyetjet qe ja bej vetes, a thua a me don, E lehtas rjedhin lotet Vertet te dua pse nuk me kupton, po shkruaj me forcen e lapsit te desha te dua dhe do tet dua gjithmon, edhe nese me trup do ti takoj tjetrit shpirti do te takoj vetem ty do te jesh pjes e pa ndarshme e jetes time, kur trupin tim do ta mbuloj dheu i zi shpresoj te me pushojn dhmbjet e zmres lotet per ty ateher do ti takoj vetem zotit shpresoj te me fal per mekatet qe ja bera vetes duke te dashur ty me shum se jeten. Ah sikur te jemi bashk e te mos mendoj per vetem per ty vetemer per ty ... I love you I love you I love you


Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Sad*):
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
it's me
Site Admin
Site Admin
it's me

Numri i postimeve : 405
Age : 35
Location : shume larg nga ti
Humor : me ruaj kur te me gjesh,qe te me kesh kur te me duash
Registration date : 31/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 27 2008, 22:06

lajmet e tua me vijne kudo qe jam, kudo qe ndodhem, sado larg te mundohem te iki nga ti, me jeten time , punen time, vetmin time.je bere pjese e pandashme e realitetit tim, me tremb ndonjeher se si arrin me kap me lajmet e tua, me fjalet e tua.
nuk e di si mu kujtove ne keto momente, ne fakt s'ishte pjese e mendimeve te mija, por muzika qe po degjoja ishte pjese e jotja, ndoshta po fle, ose je zgjuar dhe ti mendoj per ate kohe qe iken dhe nuk vjen me, per nostalgjin dhe kujtimet qe na lidhin, per nje kohe te ndryshkur nga koha qe nuk kthehet me.
miremengjes reze dielli, nje miremengjes per ty.Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
me ka marr malli per ty zemer Sad

_________________
...kam frike mos ndoshta iken nje dite ....
mos zhdukesh si pelikan ne fluturim
por e di qe do kthehesh serish per te mbeshtetur koken ne gjoksin tim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.forumotion.com
UNE,TI DHE...ENDRRAT
Princes
Princes
UNE,TI DHE...ENDRRAT

Numri i postimeve : 388
Location : mars
Registration date : 15/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Thu Aug 28 2008, 19:56

gjarper do te behem e do te rrethoj Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
nese kalon me tjeter un do te helmojjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj affraid affraid affraid affraid affraid (hihihi jam bo e keqe tongue tongue tongue )
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
UNE,TI DHE...ENDRRAT
Princes
Princes
UNE,TI DHE...ENDRRAT

Numri i postimeve : 388
Location : mars
Registration date : 15/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Thu Aug 28 2008, 22:16Me more gezimin,

dhe lumturin me ktheve ne vuajtje prap,

more buzqeshjen time Me qele zemren plage.

Loti Sot Neser S'do te ndalet kurre

gabimin qe bera sja fal vetes kurre,

ty te besova ne kete jete

Ta dhash zemren ta ruash ne bese.

Vuajtje Jave Vite S'do te pushojn kur

se fjalen tende nga mendja se hek,

ja fjala e jote sa pate vler

Me genjeshtra thure nje jete.

Shpirti Diten Naten Eshte e shqetsu

endrrat qe pata mu renuan

ardhmerin sun e realizuam,

shkatari i tradhtis ti je

Mos valle dashurin loje e mendove

Te gjitha te zezat qe mi bere.

Ike U mshefe O tradhtare

Nese vetin e ndijen burre dilem perpara,

Thuaj fjala te dua ke veq fjale,

martesa jon ke vetem loje.Ku une

vajzat keshtu i shfrutzoj.

Lamtumir Askujt nuk i thua

po ike pa fjal se je mekatar

je njeri genjeshtar. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Sad Sad Sad Sad

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Sat Aug 30 2008, 11:17

dy buze nje puthje
dy trupa nje zjarr
dy zemra nje dashuri
nje dashuri eshte jete ne perjetesi Embarassed ( ja futa kot hiihihihihihi) Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: (*_*)DASHURI(*_*) :: Dashuri-
Kėrce tek: