-Parajsajone-ForumCalendarGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
Albanian

Albanian

Numri i postimeve : 23
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Sun Jul 13 2008, 17:39

jemi larg,sa larg njeri-tjetrit nuk e imagjinoja te ndjeja kaq mall me duket sikur nuk kam nje pjese te shpirtit pa ty nuk e di si mund te jem gjall. cdo mengjes kur zgjohem fytyren tende kam ne sy me jep forc te ngrihem me ngjall e me jep ngrohtesi te dua te dua nese nuk beson pyete zemren time se ajo te tregon .......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Albanian

Albanian

Numri i postimeve : 23
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Sun Jul 13 2008, 17:39

Aty ndodhem une kur rreh zemra jote,me ke bere per vete o ylli i kesaj bote,,sa here qe marr fryme ty te kujtoj vec zoti e di se sa shum te dashuroj,,kurr rreh zemra jote aty gjej ngrohtesi o ylli i kesaj bote per mua je vec ti..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Albanian

Albanian

Numri i postimeve : 23
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Sun Jul 13 2008, 17:41

Nga nje vend i larget humbi nje perua erdhi e u be vajze te me cmende mua.Nga njevend i larget dy yje sec rane erdhen e u bene sy dhe pa gjume me lane,e ne zemren time shkruajten me te fort vetem s'ekziston ne kete bote
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Albanian

Albanian

Numri i postimeve : 23
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Sun Jul 13 2008, 17:41

GJARPER DO TE BEHEM
TY DO TE RREDHOJ
PO ME TRADHETOVE
ATEHER DO TE KAFSHOJ
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Albanian

Albanian

Numri i postimeve : 23
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Sun Jul 13 2008, 17:43

Titulli: Re: poezi dashurie Thu May 24, 2007 10:10 pm

Dita e fundit
O varr kur do te prehem patjter nje dite
vec endrren dhe moshen te lutem mos ma fik
cdokush do vij rastesisht ne varrim
thuaj ishte i ri dhe vdiq me deshperim
O varr ku endrrat treten dhe trupi behet hi
hapu pra per mua dhe merrrme ne gji
ne dashte qe miku papritur tme kujtoje
le te vij ne varrim patjeter te me vajtoje
E ne qofte ne pravere te marre nje kajrafil
e te ma vendose mbi varrin tim
E ne qofte dimer e ne qoft dark
tme vendose ne krye ca fije bari te thare
Vec tme kujtoje nje dite perseri
vec mos harroj njerezit qe merr ti
O varr hapu per mua zemren ta le jasht
dhe ti mikja ime eja ndonjehere te me qash------Klodi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Albanian

Albanian

Numri i postimeve : 23
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Sun Jul 13 2008, 17:43vuajtje
Cdo dite me qajne keto syte e mi
sic del deti nga shtrati i tij
Cdo dite vuajtjen e qaj me lot
per kete ferr ku jam sot
Po me tretet trupi duke qare.
Po mbyllet jeta ime pa kuptim
P plaset zemra me pak fjale
qe kurre sdo te kete sherim
Valle o zot cpo ben me mua
qe sme jep nje kuptim?
Jam gjithmone me fjalet e tua
Te lutem me jep nje shpjegim?
Sa do doja te jem i lire
ne rruget e mia jam i humbur
Ku te gjej une nje me te mire
qe te jem edhe une i lumtur..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Albanian

Albanian

Numri i postimeve : 23
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Sun Jul 13 2008, 17:43

Etj Etj me kthe mthash Shkruani je tek e keni temen
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
ELTONI
×ŗ°”˜ INFO ”°ŗ×
×ŗ°”˜ INFO ”°ŗ×
ELTONI

Numri i postimeve : 670
Age : 36
Location : POSHTE URES
Humor : CA TE HASH !!
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Tue Jul 15 2008, 19:44

TE THEM TE DUA ESHTE PAK TE FAL ZEMREN TIME E KE HAK,,POR ME MIRE TE THEM TE VERTETEN DUA TE JESH E IMJA PER GJITHE JETEN afro BESOJ SE DO JU PELQEI What a Face I love you
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://parajsajone.com
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Sat Jul 19 2008, 12:10

albanian e kemi nje teme me pizi ri nga ti shpiem apo here kete here ande Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Musafir
VizitorMesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Sat Jul 19 2008, 13:13

jan te vjetra sis referoju dates po e pe shum te kalumo mos shkruj gjo ose po pe dy tema i soj mos shkruj fare se lomsh u bon
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
it's me
Site Admin
Site Admin
it's me

Numri i postimeve : 405
Age : 35
Location : shume larg nga ti
Humor : me ruaj kur te me gjesh,qe te me kesh kur te me duash
Registration date : 31/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Thu Jul 31 2008, 05:03

JANE DY ZEMRA QE SHUME DUHEN

JANE DY ZJARRE QE SPO SHUHEN

JANE DY SHPIRTRA QE S'HARROHEN

EDHE NESE KURRE S'TAKOHEN
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://qiell-lirie.forumotion.com
Alb_Dex
BOSS
BOSS
Alb_Dex

Numri i postimeve : 29
Age : 78
Location : Gjermani ( vlor )
Registration date : 14/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Fri Aug 01 2008, 21:08

IT“S ME NA KE BO ME QAJT MI DREQ Sad Te puth buzen qe te flejsh embel,
Te puth syrin qe te shofish enderr,
Te puth faqen qe te ndjehesh mir,
Me 1000 puthje te them naten e mir.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 11:09

shum here te putha trupin mbreme
me epsh te zjarrte e me mall
u afrova ngadale te te them te dua
hapa syte por ste gjeta prane
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 11:09

Njė dorė e vogėl dhe e bardhe ledhaton trupin tim,
i cili dridhet nga njė prekje e thjeshtė.
Njė kub akulli rreshqet mbi gjoksin tėnd,duke rrenqethur trupin
Ne njė ēast njė puthje e afshte shijon buzėt e mija,
Ne heshtje dėgjohen te rrahurat e zemrės sime.
Njė zemėr e ndezur flakė qe thėrret emrin tėnd
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 11:10

Kur malli tė ketė marrė
edhe unė mos tė jem aty,
mbylli sytė edhe mė thirr
se unė do tė vi aty.
Kur buzėt tė janė tharė,
edhe puthja tė mungon
hape dritarėn e lutju hanės,
se puthjen time ajo ta dėrgon.
Kur ti ndjehesh nė vetėmi
edhe zemratė qan,
zhytu ne kujtime dhe
mua do tė mė kesh pranė.
kur ti tė me duash
dhe pranė tė mos mė keshė,
hap dritarėn dhe fluturo
se tek unė do tė jeshė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 11:10

Kur mendoj pėr TY
dhe ethe shpirti lėshon,
mendoj pėr gjėn mė tė bukur nė jetė,
mendoj pėr dashurinė tonė.
Kur mendoj pėr sytė e trishtuar
dhe buzėt qė dridhen pa fjalė,
mendoj pėr flokėt e tua mbi gjoksin tim
dhe zemrat qė rrahin pandalė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 11:10

Une jam i burgosuri yt
Rroj me prangat qe ti me ke vene
Po cudi as qelia sme mbyt
Dhe sme mbyt as dritarja e zene
Kur ti prangat mi hodhe ne mish
Une i putha duart e tua
Eshte rast i pashembullt ta dish
Qe xhelatin ta puth e ta dua
Ky burgim sa do te zgjase se di
I perjetshem do te kisha deshire
Po ti eja me shpesh ne qeli
Te burgosurit tend i vjen mire ( jo krijimi im)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 11:13

non ho intenzione di lasciarti da solo
non importa quale strada prenderemo
non ho paura di lotare di caminare
tenerti la mano qunado sei indietro
di incitarti nel salire le piu irte salite
no, non ho intenzione di lasciarti da solo
nessunao mi obbliga ma lo faccio
se sentirai dolore camminare tra i cristali distruti
io ti prendero in braccio
se ti saro di aiuto? non lo so non voglio saperlo adesso
forse non lo sapro mai
pero rinuncio a me stesso pur di aiutare te
saro come tu vorrai
forte quando sarai debole
debole quando sarai forte
no non ti lascio solo
perche io ti voglio bene
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 11:13

Larg, Malli kėrkon tė mė afrojė afėr teje por larg,
shume largė je .
Syt e mi tė pėrlotur nga pritja e zgjaturė,
buzėt e mija tė pėrvluara nga etja ,
e vallė kur do ta shuaj kėtė etje ???
Syri tė kėrkon, s'tė gjen ,
vetėm loton dhe pret,
Zemra nuk i beson syrit ,
Qindra , mijėra kilometra largė neshė ,
Pėr ne nuk ka ndarje , por durim .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 11:13

E pėrlotur e fyer me zemrėn e coptuar
dashuri e pastėr
sonte pėr ty vuaj!
Krenari e shqyer shpirt i sakatuar
loti s'do pushoj
me vite - me muaj!
Lotėt qė unė i derdha, ty nė shpirt s'tė kanė prekur
vaji i shpirtit tim
pėr ty ėshtė njė lojė
lulėt mbi zemrėn time tė fyer tė vdekur
ikja e pakthim
mė vrau mė thėrmojė!.
Hapu o varri im i ndjenjave tė mia
digju shpirti im
flakėve tė dashurisė
ai kurrė s'mė ka dashtė, e mua po mė vret vetmia
zemrėn ma mbuloi
hiri i padrejtėsisė!
Shkretėtirė e pafund, pa ty mė duket jeta
ēofsh i lumtur ti
mbi vajin e shpirtit tim
plagė e zemrės time, duke qarė unė mbeta
vdekja m'u afrua
jeta s'ka kuptim!?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 11:14

lotet zbresin nga syte ngadale por si veme re
buqet vyshken te etura por nuk i ndjejeme
zemera dhemb me denese por se ndjejme
trupi shuhet pak nga pak por sduam ta pranojme
vrasim nje zemer te dashuruar por pa dashur
lendojme nje njeri dhe tregohemi mizore
shuajme nje dashuri por sduam ta pranojme
edhe pse loti rrjedh neper faqen e nxire
edhe pse zemra renkon dit e nate
edhe kjo ndoshta per krenari
mbase per krenari mbase........
shikon para syve si lengon dashuria e jetes tende
dhe kete ti e di mire por se pranon
sheh se si humbet ne erresire
por ke frik ta ndihmosh
sheh si shuet nje dashuri
por preferon te qash
dhe strukesh ne vetvete duke e mallkuar ate
harron qe ne zemer vrave dike
dhe prap vazhdon
vrave dike ne zemer por po vret vetveten 2 fish
se ai eshte vetja jote dhe ti je e atij
kete ti e di shume mire por prap nguron
preferon te vuash vete
se dashurine te pranosh
dhe zemra vazhdon e lengon
syri vazhdon e qan
per nje dashuri qe ti nuk do ta pranosh
(per te gjithe ata qe nuk duan te pranojne nje dashuri ose qe nuk jane te sigurt nese duan apo jo)DEDIKUAR ENGJELLIT TIM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 11:14

Finché i miei occhi potranno sparger lacrime
A rimpiangere i momenti con te passati,
Finché resistere ai singhiozzi ed ai sospiri
Potrą la mia voce, e un po' farsi sentire,
Finché la mia mano potrą tender le corde
Del liuto sordo per cantare le tue grazie,
Finché lo spirito ce la farą a contentarsi
Di non voler nient'altro ch'esser pieno di te,
Io ancora non desidero morire.
Ma quando sentirņ avvizzirmi gli occhi,
La voce rompersi, e la mano impotente,
E la mia mente, in questo viver mortale
Non potrą pił mostrar segno d'amore,
Venga la morte, e anneri il giorno chiaro
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 11:14

Andava. La vita s'apriva
Agli occhi profondi e sereni?
Andava lasciando un mistero
Di sogni avverati ch'č folle sognare per noi
Solenne ed assorto il ritmo del passo
Scandeva il suo sogno
Solenne ritmico assorto
Passņ. Di tra il chiasso
Di carri balzanti e tonanti serena č sparita
Il cuore or la segue per una via infinita
Per dove da canto a l'amore fiorisce l'idea.
Ma pallido cerchia la vita un lontano orizzonte.
(Dino Campana)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 11:15

i njejti vend na takon gjithmone
te njejtat fjale i njejti vrer
flasim e flasim si te ishim nje
por as une ste njoh e as ti sme njeh
godet me fjale por fjale qe vret
se di perse asnjehere se kuptova
mbase ke frik mbase ke dhe inat
e cfaj kam une qe ste vi per shtat
mbase je femije ose burracak
se ska shpjegim tjeter
qe sdi te sillesh me grat
provoje njehere se nuk eshte bezdi
uuuuu me fal harrove ke mendjemadhesi
mesohu o mendjemadh se ste bie bishti
se sjane te gjithe si ti njerez te pafytyre Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 11:16

Life it seems, will fade away
Drifting further every day
Getting lost within myself
Nothing matter, no one else

I have lost the will to live
Simply nothing more to give
There is nothing more for me
Need the end to set me free

Things are not what they used to be
Missing one inside of me
Deathly lost, this can't be real
Cannot stand this hell I feel

Emptiness is filing me
To the point of agony
Growing darkness taking dawn
I was me, but now He's gone

No one but me can save myself, but it's too late
Now I can't think, think why I should even try
Yesterday seems as though it never existed
Death Greets me warm, now I will just say good-bye
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 11:16

Nė kėtė natė pa gjumė vetėm heshtja mė shoqėron ,
humbas nė kujtimet e mia e zemra ty tė kėrkon ...
Tė thėrras ty i dashur e mė pėrgjigjėt heshtja:
pra , shoqėrohemi ne dy,
heshtja dhe unė ... vetėvetja !...

Shoh hėnėn nė qiell dhe rrezet e saj s'i shkėlqejnė,
unė i lusė ato qė ty tė tė gjejnė ...
E lusė te bukurėn hėnė njė dėshirė tė ma plotėsojė ,
qė tė dashurin tim pranė t'ma dėrgojė ...

Papritmas hėna u zhduk humbi edhe ndriēimi ,
e unė kisha harruar se po vije agimi .
Agoi mėngjesi kudo zbardhi drita ,
me rrezet e diellit i dashur tė mė vije tė prita!...

Por kotė tė prita se ti nuk erdhe ,
e unė mbeta e vetmuar si njė zog shtegėtar,
e mbyllur nė ēerdhe...
Prapė shoqėria e vjetėr pritja , heshtja ...
dhe unė ... vetėvetja !...
E unė sėrish pyes vetėn nė vetmi,
vallė , kur do te bashkohemi UNĖ dhe TI ?!...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 11:17

Miliona shekuj kėngėt i kėndova
duke tė tė pritur
i vura notat nė pentagramin
e dashurisė
pėr tė hedhur valle
nė pėrjetėsi
me shpirtin e njomė pėrbrenda

Shtatė palė ėndėrrat i thura
e ish'thura
nėn hijėn e mungesės tėnde
qielli sikur pėrgjysmė u qa
merr flakė tė gjaktė
ditėt i palosa plotė me mallė
nė mendje pikturova shpirtin tėnd

Mėngjeseve tė bardha
duke tė pritur
gjurmėt e fantazisė mė shpjerėn
deri te gjokset e guacave
i m'plaka netėt e vetmuara
bashkė me margaritarėt.

Duke tė tė pritur vetėm ty...!?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 11:17

Tė thashė tė dua, por tė gėnjeva
Tė thashė ndjej atė qė s’e ndjeva
Tė thashė e di pėr atė qė s’e dita
Tė thashė nuk e di atė qė e dita!

Tė thashė se jam, ajo qė nuk isha
Tė thashė qė kam atė qė s’e kisha
Tė thashė do bėjė atė qė s’e mendoja
Tė thashė s’e dua atė qė e deshiroja!


E mohova tė vėrtetėn e argumentuar
E pohova gėnjeshtrėn e vetėsajuar
Tė ngacmova kur ishe indinjuar
Tė lėndova zemrėn qė e kishe t'plaguar...

A e kuptove pėrse tė kundėrshtova
A e kuptove pėrse tė sulmova
Isha e dobėt shumė, ndaj gabova
Nė munges dije gjithēka shkatėrrova.

Tani me vete mendoj edhe pėrkujtoj
Isha unė ajo apo tjetėr forcė mė drejtoj
S’mund t’a kthej prapa as kohėn as jetėn
Pėr gabimet bėrėse dua tė rrah vetvetėn!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 11:17

Qetėsi gjelbrim,bukuri e rrallė
Mendja fluturimthi rrėmben, kėrkon,
pyetje, pėrgjigje dhe qetėsi absolute
asgjė mė shumė,
cicėrrimė e zogjėve, shpresė
gjeste tė buta…,shpirti pushon.

Dielli i verės do tė shkėlqejė mbi ty,
dhe Zoti do tė ruajė pėr mua,
do tė ruajė pėr shoqėrinė,
pėr natyrėn, pėr gjithėsinė…!

Dhe do shohėsh jetėn e bukur kudo,
do ta shoh jetėn nė ty,..,
dhe vdekjes mė nuk i frigohem.

Tani ngadalė mė duket sikur shkrihem
nė shpresė pa kufi,
strukem nė gjirin e tij dhe tretėm nė dashuri...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 11:18

Lamtumirė pėr herė tė fundit
Kthe kokėn edhe njėherė
Mė kurrė s'do tė takohemi
As nė vjesht e as nė pranverė
Lamtumirė kur t'mė thuash
Dorėn fort shtrėngoma ti
Mos harro t'mė vėrshtrosh
Edhe njėherė drejt nė sy...
Lamtumirės po i afrohet
Qasti i fundit i sė vėrtetės
Kisha dashur nė atė moment
T'i them lamtumirė edhe jetės
Kurrė se kam menduar
Kėtė ēast tė rėndė e tragjik
Kurrė s'do tė kisha besuar
Se ty tė kam vėrtet armik
Pasi qė nuk mė dashurove
Pėrse mė plagose
Me shigjetat e dashurisė
Pėrse ma more gėzimin
Pėrse m'i ndalove
Ėndrrat e rinis
Askush nė kėtė botė
Mos pėrfitoft
Kesi fati tė zi
Ndėrsa ti u pėrvlofsh
Me tjetren dashuri
Nuk do tė ketė mė fjalė
Qė shpirtin tim
Tė ma ngushlloj
Mė mirė tashė tė vdes
Se sa akoma
Tė jetoj.!
Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 11:19

Larg jemi sa larg
Njė kohė nė mes na ndan
Vijat e fytyrės sate s'i qartėsoj nė kujtesė
Njerėzit qė i duam s'i parafytyrojmė dot
Bėj tė tė shkruaj letra dashurie
Por fjalėt mikluese mė mungojnė
Sikur ēdogjė mė duket kot
Bėn tė ftohtė
Tė veshura fjalėt trashė me petkun e ashpėr
Si dimri qė futet pabesisht nėn palltė
Tė ndjej ēmendurisht tė ndjej
Fjala " tė ndjej" nuk mė mjafton
Sa borxh u kam ngelur fjalėve plaka e tė harruara
Andaj kur mė duhen nuk i gjej, t'u ngjes flatra
Te ti t'i nis
S'di
Ka kohė qė nuk shkruaj letra dashurie tani
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 11:19

Mė erdhe qetėsisht,
pa trembur heshtje.
pa bėrė zhurmė.
Ishe ėndėrra ime e bukur
qė vetėm njė herė e ėndėrrova,
ėndėrra ime e shkurtėr!
Pastaj ti mbarove,
gjumin ma prishe,
shkove dhe ike...
ashtu sikur qė erdhe edhe nė heshtje,
pa trembur njeri,
pa trembur heshtje.
Gjithēka tėndėn more me vete,
vetėm kujtimin dhe mallin ma le mu,
erdhe dhe ike pėrsėri,
pa asnjė fjalė apo shpjegim,
mė le ashtu nė heshtje sikur tė shkretė me lotė nė sy!
Sikur tė kthehesh edhe njė herė ashtu nė heshtje,
oh sa do tė du...?!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 11:20

Ishte nata jonė e fundit ,
kur mė the se mė s'tė dua,
prita se do tė rridhnin lotėt,
por s'pat lotė nė faqet tua,
dhe s'tė erdhi keq pėr mua.
Ishte natė dhe shiu binte ,
shumė n'gadalė dy fjalė i fole,
me dy fjalė ti ma vrave zemrėn
dhe shpejt ike u largove,
krejt ēka pata ti m'i more.
Sikur njėherė tė flisja,
s'dua mė asgjė tjetėr prej kėsaj bote,
sikur veē tė mė kuptoje,
sa mė mungon buza jote,
qė s'po mund ta puthi sonte...!?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 11:20

Nga cili kėnd ta shoh dashurinė
mė thuaj vetė, nga cili kėnd
tė gjej pėrsėri melodinė e humbur?
E heshtur para zemrave qė vuajnė
unė shkak pa dashur, nė atė trishtim
pėrcjelle nė tė lodhurat ėndėrra e shpresa tė largėsisė?!
Sot, kėrkoj dhe njėherė tė mbėshtes gishtėrinjtė
deri nė dhembjet e dėrguara kohore tek shpirti i bukur i dashurisė...
Kėndova heshtur me varg pėr ty kėndova
sepse zėri mekur nga erėra tė ēmendura na humbi shpesh ndjesitė
kėtė kėngė tė nxjerrė pa dashur tani
tė jem pėr ty dhembje e lotė i ngrirė si gur i padrejtėsisė
U lodhe e di ....por unė jo!
Kurrė nuk do tė lodhėsha sikur edhe njė notė melodie ta sillja
nė vallzimin tonė qė zgjodhėm nė kohė!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 11:21

Mos mė thuaj tė dua
veq mė duaj
dashuria nuk do fjalė...
me tė mos luaj
Mos mė ndiē prapa
kur dua tė iki
ēėndro dhe pritė
mbase mund tė tė kthehem njė ditė...
Mos mė kėrko kur mungoj
pranė mė ndiej
beso do tė kthehem ndonjeherė...
Mos u mundo tė mė mbashė
kur kerkoj pak liri
do fluturoj pak e lirtė
dhe prapė tek ti do tė vij
me ty do tė ēėndroj gjithnji.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 11:21

Kur tė vie dita e fundit pėr mua
Dua tė vdes nė duart tua,
Kur t'mė shiqosh tė vdekur
Mos qaj bėre zemrėn hekur.
Kur t'mė lėshosh nė varr,
Kujto takimin tonė tė parė,
Kur tė mė mbulosh mė dhe,
Mendo se sa u deshtėm ne“,
Kur t'mė lėsh tė vetmuar,
Nė varr tė ftohet e nė errėsirė
Oh tė lutem mė harro mua,
Se me tjetrėn do ta kesh mė mirė...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 11:29

Edhe sonte ėndrra s'mė la nė gjumė
edhe pse kjo ėndėrr desha tė zgjas shumė...
hėnėn e zėnė retė e se shoh me sy,
kjo natė, kjo natė mė frikson pa ty,
jemi larg, jemi larg ne dy......


Kjo natė, kjo natė, pa ty mė frikson,
mė mungon, mė mungon....
ėndrra s'mė mjafton,
po kalonė kjo natė e s'tė shoh ty,
oh jemi larg, shumė larg ne dy.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 11:30

ne mesnaten time
nje zjarr i bukur je
une drejt teje shtri duart
si femije
qe zjarrin nuk e njeh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 15:37

nese e le se sme doje
te uroj te duash nej tjeter
nese me le se u talle me mua
te mallkoj per tere jeten
nese me le se u tregove i sinqerte
te mundofshin ato qe vijne pas meje
por nese me le pa asnje shkak
zemra mos te gjette kurre rehat
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 15:37

te thashe te dua por sme besove
te thash per ty jap jeten
ti me mallkove
te thash pa ty sjetoj dot
me the sma ndjen ne bot
u te hengert mortja ishalla
pse per ty une do qaj kot scratch
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 15:37

me lejo te jem dicka e jotja
ndoshta nje vale oqeanike ne syte e ty
packa se ato jane dallge te tmerrshme
une mbytem ne to
e mbetem perjetesisht aty Embarassed
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 15:38

shume kohe kishim pa u pare
e zemrat tona ishin mbushur me mall
kur erdhi koha qe ne u takuam
pika loti nga syt zbarkuan
nje puthje te lehte me dhe asaj nate
dhe lotet rrodhen pa faj neper faqe
ishin lot malli, lot dashurie
qe per vite me radhe
priten nje cast te vetem lumturie
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 15:38

nuk ka fjale te te them te dua
po te ishe afer do flija ne buzet e tua
do prehesha mbi trupin tend
do shihja me syte e tu
do ishe mbulesa ime ne netet e ftohta
engjelli im ne netet e vetmuara
gjithcka do ishe
gjithcka je per mua
ahhhh qe skam fjale te te them se sa te dua per zemren time
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 15:39

DUA TRUPIN TEND TA PREK TA LEDHATOJ
DUA BUZEN TENDE TA PUTH TA SHIJOJ
DUA SYTE E TU NE CDO CAST TI SHOH
DUA FRYMEN TENDE SE AJO MUA ME NGROH
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 15:41

te pashe ne enderr i dashur
me lot qe dalin nga syte
u afrova ngadale ti fshija
por ti u largove nga une
nje klithme ne shpirt ndjeva
e zemra dhembi fort
hapa syt i dashur
pashe veten te mbuluar ne lot
te dua o jete thirra me shpirt
dhe u struka e vetmuar perseri ne shtratin tim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 15:42

Sikur nje pik shi te perfaqesonte dashurin time ndaj teje..
dhe sikur ti te me pyesje se sa shum te dua?!…
Me beso se vetem shi do te binte.

Prit prit, mos bjer ne gjum,
Se dua te them te dua shum,
Naten e mir e gjum te embel,
Me jep nje puthje e me shih ne enderr.

Perse sonte edhe yjet nuk shkelqejn?
A thua edhe ato mungesen tende e ndjejn.
Te lutem mendo pak ne mua, dhe ne zemren
tende ruaje nje vend per mua. TE DUA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 15:43

Tė dua, pėr ty vuaj!
Tė dua, pėr ty shkruaj!
Tė dua, pėr ty ėndėroj!
Deri nė vdekje ty s’tė harroj!

***
Njė ditė Zoti po mendonte,
diqka zemrės time ti dhuronte..
te gjith engjujt rreth vetės mblodhi
dhe pėr zemrėn time vetėm ty tė zgjodhi.

***
Ti fali syt, nėse ti i shikon!
Ti fali duart, nėse ti i shtėrngon!
Ta fali shpirtin, nėse ti mė pėrqafon!
Ta fali zemrėn, nėse ti mė don!

***
Nė mes tė natės po kėrkoj dritė..?
Nė mes tė borės po kėrkoj ngrohtėsi..?
Nė mes tė dimrit po kėrkoj veren..?
Nė mes tė zemrės tėnde s’mund ta gjej vetėn..?

***
Te puth buzen qe te flejsh embel,
Te puth syrin qe te shofish enderr,
Te puth faqen qe te ndjehesh mir,
Me 1000 puthje te them naten e mir.

***
Si ndihesh sonte kur afer sme ke?
Si te kalon nata kur mua sme sheh?
Si te rin qeta buzet e tua?
Si te shkon kjo jetti zemer pa mua?

***

O bilbil I bukur shko ku te them un,
Nese e gjen ne gjum puthe nje her nga un,
Nese e gjen te zgjuar thuj,
Se ende nuk e kom harruar……?

***

Qme duhen syt
kur nuk shihemi?
Qme duhen kembet
kur nuk takohemi?
Qme duhen krahet
kur nuk perqafohemi?
Qme duhet zemra kur
nuk dashurohemi ???

***

Pash nje lule dhe mendova: erdhi pranvera…
Pash shiun dhe mendova: Dikush atje lart po qan…
Pash trishtimin ne syte e nje femije dhe mendova: Ndoshta ka nevoje per ngrohtesi…
Dhe me vone te pash ty dhe ne fund e kuptova se kam akoma nje arsye per te jetuar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 15:43

Ike diku larg me tėnden deshir me harrove mua , e nuk me the lamtumir .
Mė kujtoet ajo dit kur e dham besen te betuar ne te dy , zbashku ta kalojmė jeten .

Rreshti i shkruar aspak smė trazon , sepse zemra ime pergjithmon te don , shih si shkon rinia kot vetėm nė vaj e lot vetėm nje gje e mendoj te vdes apo te jetoj .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 15:43

Nje her gabova se te dashurva , ne duart e tua krejt sishte u leshova ,
Por tani eshet vone kaloi ēdo gje vuajtjet dhe gzimet nuk kthehen me !
Shum kam vuajtur dhe shum do te vuaj prej kur me the se ker e kam merituar ,
Ne zemren time ėsht vulosur nje emer , vetem ty e dashur te mbaj ne zemer ,
Tė kam lypur shum , ndėr uje e hėnė por nuk te gjeta se ishe e nxenė,
Nuk e di pse , smė thua mirdita apo lamtumir tė pengon dikush apo ske dėshir ,
Tani ti nuk mundesh te ecėsh krenar , sepse shumica e din se ti je tradhėtare ,
Mirpo kėto per mua nuk jan azgje teper ne qoft se je mėsuar mos tradheto dikend tjeter,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Chrono_Crusade
Site Admin
Site Admin
Chrono_Crusade

Numri i postimeve : 1654
Age : 31
Location : durres
Registration date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   Wed Aug 06 2008, 15:44

Pse nuk me beson se je thell me mua ,
pse nuk i shiqon keto syt e mi qe per ty lotojnsi ndonje femi ,
pse ti nuk i pyet keto buzet e mia qe jan shkrumuar nga dashuria ,
pse ti nuk e dgjon zerin tim te gjor qe rrahjet e saja te shejta tingullojn si ora ,
pse ti nuk e pyet trupin tim qee eshet terthar qe nga ai filim i takimit ,
pa ty me nuk gjej shpetim mbi tok perveē te jem me ty .

Nuk di a me beson,
dhe a me don por me thuaj te verteten pse po me harron ,
thuaj te verteten sa te duash ,
sepse jam ne gjendje per kete te ma thuash ,
mos vuaj per nje djal te mjere qe ne jeten e tij nuk pati pranėver ,
por krenar vdiq dhe krenar jetoi vajzen qe e deshti gjer ne vdekje se harroi .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://forumi.shqiperia.com/portal/
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Ketu Mund te shprehi Poezite Tuaja me te bukura?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: (*_*)DASHURI(*_*) :: Dashuri-
Kėrce tek: